O násVolná místaKe staženíKontakt
Pro děti a rodičePro školy
Letní táboryPříměstské táboryPodzim s Robinsonem

Pro děti a rodiče > Letní tábory > Tábor Harry Potter

Letní tábor Harry Potter 2018

Největší prázdninové dobrodružství letošního roku!

Pojeď na tábor opravdovým parním vlakem!

Naučíš se kouzlit, létat na koštěti, hrát mudlovský famfrpál, a možná vyřešíš i velkou detektivní záhadu.

Ladíme poslední detaily tábora, program a ceny pro rok 2018

Termíny tábora 2018: 1.-10.7. / 10.-19.7. / 19.-28.7.

Přihlašování začíná 1.1. 2018 !!!

 

Letní tábor Harry Potter 2018

Řekli o táborech

Velmi oceňuji pravidelné zprávy z tábora a krásné fotky.

Lenka Kreidlová

 


 

Termíny a ceny – desetidenní turnusy

 

Termín Věk dětíMístoProgram Cena Přihláška  
2. - 11.7.2017 6-16Středisko LitesHarry Potter 6 990 Kč  Obsazeno
11. - 20.7.2017 6-16Středisko LitesHarry Potter 6 990 Kč Přihlásit on-line Volno
20. - 29.7.2017 6-16Středisko LitesHarry Potter 6 990 Kč Přihlásit on-line Volno

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 

Doprava parním vlakem a cesta autobusem zpět je zahrnuta v ceně.

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 

 

 


 

Základní Informace

 

Tábor Harry Potter je moderní letní tábor, všeobecně zaměřený na hry, pohybové aktivity v přírodě, pokusy a kouzlení. V aktivitách inspirovaných slavným příběhem malého čaroděje děti všestranně rozvíjíme metodou zážitkové pedagogiky a výchovy dobrodružstvím.

 

Věk dětí

6–16 let.

 

Délka turnusů

Tábor Harry Potter bude probíhat v desetidenních turnusech (9 nocí).

Máme ověřeno, že je to optimální délka tábora. Malí táborníci, kteří zvládnou na táboře týden, vydrží bez problémů i o 2 noci déle. U týdenního tábora, jen co se konečně rozkoukají, překonají obavy a najdou si kamarády, tak jedou domů. Při desetidenním turnusu mají pár dnů navíc na to, aby si tábor skutečně užili. I pro starší děti je 10 dní optimální doba pro intenzivní program, pak už přeci jen přichází únava.

 

Vedoucí

O děti se na táboře starají instruktoři a instruktorky, pedagogové volného času a další profesionálové, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

I počet vedoucích je nadprůměrný, tak abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Na táboře je na každých 7 dětí jeden dospělý.

 

Další praktické informace o táboře  

Letní tábor Harry Potter 2018 Letní tábor Harry Potter 2018 Letní tábor Harry Potter 2018

 

 


 

Parním vlakem na tábor !

 

Letní tábor Harry Potter 2018

 

Velké dobrodružství začne na nástupišti 9 a 3/4 :-)

Chceme dětem připravit úžasný zážitek a tak už samotný odjezd na tábor bude stylový a dobrordružný. Historický vlak tažený parní lokomotivou bude vyjíždět ze Smíchovského nádraží. Na nástupišti před odjezdem připravíme pro děti i rodiče stylovou show. Zájemci si budou moci prohlédnout lokomotivu a podívat se do kabiny strojvůdce.

Na nástupišti 9 a 3/4 samozřejmě potkáte jen samé kouzelníky. Budeme rádi, když i děti přijdou rovnou k odjezdu v čarodějnickém úboru, nebo alespoň s kouzelnickým kloboukem.

Během jízdy si s dětmi ve vlaku i při zastávkách zahrajeme pár úvodních her, abychom je uvedli do příběhu. Vlak dojede podle možností na trati buď do Mnichova hradiště nebo do Mladé Boleslavi. Krátký zbytek cesty do střediska děti odvezeme autobusem.

Víme, že pro mimopražské účastníky bude cesta do Prahy starost navíc, ale věříme, že unikátní zážitek z cesty vlakem plným malých kouzelníků tyto komplikace vynahradí.

 

Cesta zpět

Zpátky z tábora děti pojedou vlakem či autobusem dle turnusu tábora. Pokud to pro vás bude jednodušší, můžete si je vyzvednout osobně přímo ve středisku.

Autobus i vlaku bude přijíždět opět na Smíchovské nádraží v Praze. Jízda parním vlakem a cesta zpět je zahrnuta v celkové ceně tábora.

 


 

Program tábora

 

Letní tábor Harry Potter 2018

 

Aktivity, při nichž děti získají spoustu nových zkušeností

V programu tábora inspirovaného příběhem Harryho Pottera si děti vyzkouší spoustu nových věcí. Mimo jiné se naučí kouzlit pod vedením lektorů, vyrobí si jednoduché kouzelnické pomůcky a natrénují pár triků. Obtížnost jako u všeho přizpůsobíme věku dětí, tak aby to pro ně byla zvládnutelná výzva. Čerstvým kouzelníkům pak předvede své umění opravdový profesionál při večerní kouzelnické show.

V čarodějnických předmětech si děti zahrají spoustu her, ale také si v hodině lektvarů vyzkouší různé zajímavé pokusy. Od sokolníka se dozvědí mnoho zajímavostí o dravých ptácích a (kouzelných) sovách. Proletí se na koštěti na velké lanovce přes údolí. Zažijí kouzelnický jarmark a hlavně se pokusí přijít na kloub velké detektivní záhadě. Pátrání po stopách nás zavede i na výlet do Drábských světniček a na zříceninu hradu Valečov.

Celý tábor zakončíme velkým famfrpálovým turnajem. Mudlovský famfrpál je originální hra, která kombinuje házenou, vybíjenou a další sporty. Kdokoliv se bude chtít zúčastnit turnaje, může celý tábor trénovat a ladit taktiku. Sami jsme zvědaví, kdo nakonec chytne zlatonku a odnese si trofej pro vítěze.

 

Výprava, která umocní prožité dobordružství

Středisko po dobu tábora kreativně přetvoříme do originání verze školy čar a kouzel. Použijeme některé filmové nápady a připravíme i vlastní překvapení. Spousta menších či větších dekoraci a rekvizit bude dotvářet připravené dobrodružství.

Věříme, že děti budou ještě dlouho vzpomínat například na originálně vyzdobenou jídelnu při slavnostní večeři, na famrpálovou arénu, nebo třeba na návštěvu Hagridovy chýše.

 

Celotáborová hra o vzácný pohár

Podobně jako v příběhu o Harry Potterovi budou děti rozděleny moudrým kloboukem do několika kolejí. V nich pak budou soutěžit v celotáborové hře o táborový pohár. Každý si odveze domů na památku kouzelnickou odměnu. Mezi kouzlením a čarodějnickými hrami bude i čas na koupání, fotbal, večerní zpívání u ohně, výlet do města a další oblíbené zábavy.

 

Letní tábor Harry Potter 2018 Letní tábor Harry Potter 2018 Letní tábor Harry Potter 2018
Letní tábor Harry Potter 2018 Letní tábor Harry Potter 2018 Letní tábor Harry Potter 2018
Letní tábor Harry Potter 2018 Letní tábor Harry Potter 2018 Letní tábor Harry Potter 2018
Letní tábor Harry Potter 2018

 

 


 

Místo konání

 

Letní tábor Harry Potter 2018

 

Rekreační středisko Lites

RS Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště.

Areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním terénem pro dobrodružství a hry v přírodě. Říčka Zábrdka je v okolí tábora ještě potok, na koupání a blbnutí ve vodě je nejlepší přírodní koupaliště v nedaleké Bukovině, kam vyrazíme krátkým pěším výletem. V případě špatného počasí je ve středisku krytý bazén.

V táboře je několik hřišť, tělocvična, spousta větších i menších aktivit a atrakcí, které obměňujeme podle tématu tábora. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení.

 

Ubytování

Ve středisku je několik typů ubytování. Pro tábor Harry Potter počítáme s využitím počítáme s využitím 6-ti lůžkových pokojů v hlavní budově. Na každém patře jsou WC a sprchy, a pokoj pro vedoucí, kteří budou na účastníky dohlížet.

velkých dvoupatrových pokojů ve zděných domcích. Každý domek má oddělený vchod, vejde se do něj ideálně oddíl, tedy 18–20 dětí. V každém domku má prostor i dospělý, který na děti dohlíží. Domek má i část na hraní a aktivity, bude centrem života každé kouzelnické koleje. Sociální zařízení jsou přímo v přízemí domku, sprchy a další WC hned v budově vedle.

Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Komu by byla náhodou zima, tomu půjčíme deku navíc. Ani v chladných jarních nocích ale zatím nikomu zima nebyla. Při deštivém počasí je možné ve společenských protosrech zatopit a usušit mokré oblečení a boty.

Pokud by byla potřeba další kapacita, využijeme velkých dvoupatrových pokojů ve zděných domcích. Každý domek má oddělený vchod, vejde se do něj ideálně oddíl, tedy 18–20 dětí. V každém domku má prostor i dospělý, který na děti dohlíží. Domek má i část na hraní a aktivity, bude centrem života každé kouzelnické koleje. Sociální zařízení jsou přímo v přízemí domku, sprchy a další WC hned v budově vedle.

 

Stravování

Probíhá 5× denně. Začíná se bohatou snídani, následuje dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře. Děti jí zdravě, jídelníček je upravován i podle probíhajícího programu. Vyhýbáme se smaženým jídlům, do pokrmů zapracováváme zeleninu. Hlady u nás nikdo netrpí, samozřejmostí je druhá večeře nebo něco na zub, když zrovna kručí v břiše. Stejně pečlivě dbáme i na dostatek pití během celého dne.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

Letní tábor Harry Potter 2018 Letní tábor Harry Potter 2018 Letní tábor Harry Potter 2018

 


 

Děti vtáhneme do příběhu tak, že nebudou vědět, co je představa …

Letní tábor Harry Potter 2018

 

a co skutečnost.

Letní tábor Harry Potter 2018

 

Vypravíme se luštit kouzelnickou záhadu na tajemý starý hrad,

Letní tábor Harry Potter 2018

 

a odvážné týmy změří své síly ve velkém famfrpálovém turnaji.

Letní tábor Harry Potter 2018

 

A nakonec to všechno oslavíme kouzelným ohňostrojem.

Letní tábor Harry Potter 2018

 

Přidej se k nám!

Letní tábor Harry Potter 2018

 

 


 

Těšíme se na setkání v létě!

 

Kontaktujte nás

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

HOT LINE - Petra Melecká

Petra Melecká

739 465 490

Kontaktujte nás