Letní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděO násKontakt

Moderní školy v přírodě

NABÍDKA STŘEDISEK A PROGRAMŮ PRO ŠKOLNÍ ROK 2017–18

Zážitkové vyučování aneb škola hrou.

 


Kdo jsme a co děláme

Moderní školy v přírodě Moderní školy v přírodě Moderní školy v přírodě

Jsme Robinson.

Centrum Robinson je nezávislá, nepolitická nezisková organizace zaměřená na výchovu a vzdělávání dětí a mládeže. Ve své činnosti využívá především principy zážitkové pedagogiky, experimentálního učení, a výchovy dobrodružstvím. Vede děti k samostatnosti, odpovědnosti a úctě k demokratickým hodnotám. Organizujeme moderní letní tábory, školy v přírodě, sportovní kurzy a další dětské akce.

Rodiče i učitelé oceňují naše nasazení, férové jednání a perfektní služby. Dětem se z našich akcí nechce domů, a každým rokem se vracejí. Máme radost, že je jich stále více a více.

 

Posláním a účelem Centra Robinson je výchova a vzdělávání dětí a mládeže. Zejména:

  1. rozvoj jejich intelektuálních, tělesných, sociálních a mravních schopností a vedení k samostatnosti a odpovědnosti vůči sobě i společnosti
  2. posilování fyzické i psychické odolnosti, odvahy, a zdravého sebevědomí
  3. podpora tvořivosti, chuti objevovat a poznávat
  4. vzdělávání a rozvíjení znalostí a schopností v konkrétních oborech a činnostech
  5. vedení užitečnosti ostatním, podnikavosti a odpovědnosti za sebe sama
  6. vedení k úctě k demokratickým hodnotám, tradicím, kulturnímu odkazu předků, přírodě a krajině

Účelem Centra Robinson je také šíření a propagace principů zážitkové pedagogiky a výchovy dobrodružstvím mezi odbornou i laickou veřejností.

Centrum Robinson navazuje na dosavadní činnost CK Robinson a plánuje výrazné rozšiření aktivit a nabídky akcí.

Nejvíce hrdí jsme na naše programy, a lidi, kteří je vedou.

Na akcích s Robinsonem vedou děti zkušení a uznávaní instruktoři. Procházejí pečlivým výběrem a náročnou přípravou.

Pro naše akce vytváříme vlastní originální výukové a zážitkové programy a aktivity. Používáme nové, kvalitní a bezpečné programové a sportovní vybavení. Do našich programů záměrně zapojujeme moderní techniku a nové trendy. Čím dříve se s nimi děti naučí správně pracovat a žít, tím větší náskok budou mít v dospělosti.

K dětství patří i dobrodružství a tajemno, a tak těmito ingrediencemi nešetříme. Stejně jako časem na zábavu a radostné blbnutí. Kořením našich akcí je bohatá výprava. Stylové kostýmy, nápadité rekvizity a originální dekorace.

Pomáháme vychovávat vzdělané, sebevědomé a spokojené děti.

Škola v přírodě nemusí být jen učení v lavicích s výhledem do lesa. Naše moderní školy v přírodě nabízejí originální zážitkové a vzdělávací programy, ve kterých se pobyt na čerstvém vzduchu a výchovný efekt propojují v jeden celek. Zkrátka škola hrou v té nejryzejší podobě. To vše okořeněno nápaditostí a hravostí, která děti vtáhne do akce. Děláme všechno pro to, aby se děti z našich akcí vracely nadšené a o kousek samostatnější. Pomáháme učitelům v jejich náročné a mnohdy nedoceněné práci. Rodičům dáváme důvody, aby mohli být na své děti hrdí. Na to, co zvládly a co nového se naučily.

Petr G. Nový & tým Robinsona

 


Řekli o nás

 

Děkuji za program i za skvělé instruktory. Jsem nadšená! Herní plán úžasný. Marek a Mája byli milí, ochotní. Obvzláště u Marka oceňuji jeho rozvahu, vtip a herecké nadání (jako praotec Čech byl nepřekonatelný). S vděčností jsem přijala, jak Marek z pozice zdravotníka s nadhledem vyřešil problém s rodiči při onemocnění jednoho žáka…

Jitka Krejčí, ZŠ Klánovice

 

Ráda bych ještě jednou poděkovala, za celou organizaci víkendu, ze kterého přijel syn moc spokojený a hlavně v našem případě za vstřícnost a ochotu, která se týkala individuálního přístupu k synovu zdravotnímu stavu. Ne vždy se člověk setká s porozuměním takovým přístupem, který jsme u vás našli. Málo kde není nic problém ......

Jitka Palečková

 

Dominik byl nadšený, což mě u něj strašně překvapilo. Vždy je pesimistický.......Přijel nadšen a to je pro mě mnoho. Děkuji a těšíme se na příští rok

Jaroslava Kmeťová

 

Škola v přírodě v Dolních Rejdicích se povedla po všech stránkách. Personál střediska byl velmi vstřícný a ochotný. Dětem moc chutnalo, často si přidávaly. Program byl velmi dobře sestavený a připravený. Obě instruktorky byly výborné. Měly velmi pěkný vztah k dětem, velmi rychle si je dokázaly získat. Program byl pestrý, zábavný, poučný. Děti se ani chvilku nenudily. SUPER! Ráda příští školní rok využiji vaši organizaci

Zuzana Jedličková, ZŠ Praha-Ruzyně

 

Chtěla bych moc poděkovat za organizaci školy v přírodě. Program byl perfektně připravený. I kolegyně, které mají velké srovnání, byly nadšené

Klára Dočekalová, Dino schools of Prague


Vymýšlíme originální programy

Moderní školy v přírodě

Připravujeme originální programy, které děti rozvíjí a připravují na současný svět. Místo morseovky je učíme s GPS, místo obrázkové hry se zvířátky u nás děti potkají třeba živého velblouda. Děláme všechno pro to, aby se děti z našich akcí vracely nadšené, spokojené a o kousek samostatnější.

 

Zaměstnáváme zkušené instruktory

Moderní školy v přírodě

Zvoleným programem děti na místě provedou zkušení instruktoři. Na jejich výběru a přípravě si dáváme záležet ze všeho nejvíce. Ne nadarmo si učitelé chválí právě je.

 

Vytváříme dětem rodinné prostředí

Moderní školy v přírodě

Snažíme se o osobní přístup k dětem i rodičům. Narozeniny na škole v přírodě slavíme, děti od nás dostanou malou oslavu a narozeninový dort

 

Vymýšlíme nevšední zábavu

Moderní školy v přírodě

Na školách v přírodě se děti dozví spoustu nových věcí a vyzkouší si zajimavé činosti, které nikde jinde nezažijí. Už ty vaše někdy hrály famfrpál a vyzkoušely lektvar neviditelnosti?

 

Budujeme moderní zázemí

Moderní školy v přírodě

Pro aktivity používáme nové a bezpečné programové vybavení. Každý rok investujeme do nových her a aktivit. Při přípravě programů dbáme i na estettickou a výtvarnou úroveň prostředí i vybavení.

 

Jíme zdravě

Moderní školy v přírodě

Pro děti vybíráme kvalitní a zdravé jídlo. Umíme stravování přizpůsobit i individuálním potřebám a dietám, dětem můžeme zařídit bezlepkovou, bezmasou či bezmléčnou stravu.

 

Jsme Vám na dosah

Moderní školy v přírodě

Nabízíme užitečné služby. Například se zpravodajstvím ON-LINE jste stále informováni o dění na táboře.

 


Těšíme se na setkání

 

Kontaktujte nás

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

HOT LINE - Petra Melecká

Petra Melecká

739 465 490

Kontaktujte nás