RobinsonLetní táboryPříměstské táboryLyžařské kurzyŠkoly v příroděO násVOLNÁ MÍSTAKontaktOn-line check-in

 

Víme, jak dětem rozzářit oči nadšením!

 

Pracujeme s nimi už spoustu let. Jako vedoucí kroužků, trenéři, táboroví instruktoři, učitelé. Své zkušenosti a nadšení využíváme při tvorbě a vedení programů. A předáváme je dál mladším instruktorům.

 

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům.

 

Nové instruktory si do našeho týmu pečlivě vybíráme Prochází pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Před sezónou všichni absolvují několikadenní školení. Během roku si u nás instruktoři rozšiřují znalosti volitelnými kurzy psychologie, zážitkové pedagogiky, bezpečnosti, sportovních aktivit a dalších.

 

 


 

Čemu věříme

 

Smyslem výchovy je, aby se děti obešly bez nás.

 

Nejlepší způsob, jak děti něčemu naučit, je dobrý příklad. Jak říkal pan profesor Matějček: „Nejvíce vychováváme ve chvílích, kdy nevychováváme.“

 

Rosteme tím, že překonáváme překážky. Děti si zaslouží krásné dětství, ale úzkostlivé umetání cestiček jim více škodí, než pomáhá.

 

Děti jsou přirozeně zvídavé. Mají chuť objevovat, poznávat, experimentovat. To jediné, co musíme udělat my dospělí, je nebránit jim v tom.

 

Zábava a volná hra patří k dětství. Když už to (skoro) nejde ve městech, pořád je tu léto a příroda.

 

 


 

Naší zbraní je zážitková pedagogika

 

Jestli něco umíme fakt dobře, tak udělat program tak, aby si děti ani nevšimly, že se něco učí. Všechno je to pro ně „jen“ napínavá hra a skvělá zábava.

 

 

 

 

Na letních táborech nebo školách v přírodě s Robinsonem se toho děti hodně dozví. O přírodě, historii, a o světě vůbec. Naučí se fotit, filmovat, jezdit na lodi, tábořit. Hlavně ale získají zkušenosti pro život – jak hrát fér, jak vítězit, zvládnout prohru, prosadit se v kolektivu vrstevníků, spolupracovat, hledat řešení, zrealizovat svůj nápad. Pomocí dobrodružných her a výzev si vybudují zdravé sebevědomí.

 

 

 

 

K dětství patří i dobrodružství a tajemno! Proto těmito ingrediencemi nešetříme. Stejně jako časem na zábavu, volnou hru a blbnutí. Kořením našich akcí je bohatá výprava. Stylové kostýmy, nápadité rekvizity a originální dekorace. Aby to byl pro děti prostě parádní zážitek a vrátily se s očima navrch hlavy.

 

 

 

 


 

Dobrý program nevznikne náhodou

 

Proto se tomu u nás věnují celoročně dva lidé. Kombinují svou úžasnou kreativitou s bohatými pedagogickými zkušenostmi.

 

Příprava programu, tak aby perfektně fungoval, zabere i několik měsíců. Každá hra, činnost, věta má v programu svůj důvod a místo. Navrhujeme a vyrábíme i speciální didaktické pomůcky, se kterými se děti setkají jen na našich táborech a školách v přírodě.

 

V programech využíváme velkou zásobu sportovního vybavení, tematických dekorací a rekvizit. Používáme jen nové a bezpečné vybavení, které pravidelně kontrolujeme.

 

 

 

 


 

Vyzkoušejte naše akce

 

CHCI VYBRAT TÁBOR ZAJÍMÁ MĚ ŠKOLA V PŘÍRODĚ

 

 


 

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 777 500 200

 

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Jitka. Ochotně zodpoví všechny dotazy k táborům, školám v přírodě a dalším akcím.

 

 

Kontaktujte nás

 

 


 

Centrum Robinson

 

Centrum Robinson je nezávislá, nepolitická nezisková organizace zaměřená na výchovu a vzdělávání dětí a mládeže. Ve své činnosti využívá především principy zážitkové pedagogiky, experimentálního učení, a výchovy dobrodružstvím. Vede děti k samostatnosti, odpovědnosti a úctě k demokratickým hodnotám. Organizujeme moderní letní tábory, školy v přírodě, sportovní kurzy a další dětské akce.

 

Posláním a účelem Centra Robinson je výchova a vzdělávání dětí a mládeže. Zejména:

  1. rozvoj jejich intelektuálních, tělesných, sociálních a mravních schopností a vedení k samostatnosti a odpovědnosti vůči sobě i společnosti
  2. posilování fyzické i psychické odolnosti, odvahy, a zdravého sebevědomí
  3. podpora tvořivosti, chuti objevovat a poznávat
  4. vzdělávání a rozvíjení znalostí a schopností v konkrétních oborech a činnostech
  5. vedení užitečnosti ostatním, podnikavosti a odpovědnosti za sebe sama
  6. vedení k úctě k demokratickým hodnotám, tradicím, kulturnímu odkazu předků, přírodě a krajině

 

Účelem Centra Robinson je také šíření a propagace principů zážitkové pedagogiky a výchovy dobrodružstvím mezi odbornou i laickou veřejností.

Centrum Robinson navazuje na dosavadní činnost CK Robinson a plánuje výrazné rozšiření aktivit a nabídky akcí.

 

 

CHCI VYBRAT TÁBOR ZAJÍMÁ MĚ ŠKOLA V PŘÍRODĚ

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 777 500 200 , E-mail: info@ckrobinson.cz
Nastavení cookies

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Jitka Novotná

Jitka Novotná

777 500 200

Kontaktujte nás