Letní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyPodzim s RobinsonemO násKontakt

Letní tábory > DIVADELNÍ tábor

Divadelní tábor 2018

Ladíme poslední detaily tábora, program a ceny pro rok 2018

 

Divadlo je mnohem víc než jen představení pro diváky

Je to hra. Je to objevování. Je to zábava! V létě na táboře to platí dvojnásob.

 

 

Přihlašování začíná 1.1. 2018 !!!

Divadelní tábor 2018

 

 


 

Termíny a ceny

 

Divadelní tábor probíhá ve třech desetidenních turnusech.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
1. - 10.7.2018 9-16 letRS Lites 7 990 Kč Přihlásit on-line Poslední místa
10. - 19.7.2018 9-16 letRS Lites 7 990 Kč  Obsazeno
19. - 28.7.2018 9-16 letRS Lites 7 990 Kč  Obsazeno

Přihlašování začíná 1.1. 2018!!!

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Tábor je součástí projektu Česká škola čar a kouzel, na kterou děti jezdí v rámci úvodní show parním vlakem z nástupiště 9 a ¾. Bližší informace najdete dále. Doprava z Prahy tam i zpět je již zahrnuta v ceně.

 

Pojistěte se pro klidné spaní

Volitelné služby a slevy  
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Sleva za sourozence 500 Kč

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 


 

Tábor, nebo dramaťácký workshop? To nejlepší z obojího!

 

Na návštěvě v kouzelném světě iluzí

 

Divadelní tábor 2018

 

Na divadelním táboře budeme s dětmi zkoušet, objevovat, hrát, experimentovat. Především je necháme tvořit. Každý rok si děti vyzkouší něco nového. Letos se vydáme objevovat DIVADELNÍ ILUZE:

  • Vyzkoušíme si stínohru a různé techniky stínového divadla
  • Budeme se učit základy akrobacie a pohybových dovedností. Víte, jak se dělá divadelní rvačka? Jak se padá, skáče, létá? Přijeďte a uvidíte, je to ohromná zábava.
  • Vžijeme se do role dabérů. U známých filmů děti přetextují část příběhu, a vloží postavám do úst nové repliky. A pak je samy namluví. Víte, jak se dělají ruchy? Bouřka, vrzání dveří, šlápoty ve sněhu? Budete překvapení!
  • Speciální host dětem ukáže profesionální pantomimu. A naučí je kus svého řemesla.
  • Rozpoutáme jevištní show s vizuálními efekty. Chcete se dozvědět, jak se dělají v divadle blesky, bengálské ohně, nebo jak na pódiu zhmotnit ducha? Balte kufry, léto je tu za chvíli.

 

Vše, co se děti naučí, využijí v krátkých scénkách a představeních. Budeme je tvořit společně, zkoušet, pilovat. A na konci tábora uspořádáme slavnostní divadelní premiéru.

 

Program hodně upravíme na míru účastníkům. Zjistíme, co už umí, a dáme důraz na to, v čem se chtějí zlepšit. Každý turnus bude originál.

 

Divadelní tábor 2018 Divadelní tábor 2018 Divadelní tábor 2018
Divadelní tábor 2018 Divadelní tábor 2018 Divadelní tábor 2018

 

Bude to velká letní jízda

 

I když bude divadelní program nabitý, najdeme si i dost času na letní pohodu – koupání, hry, výlet, vodní bitvu, fotbálek, večer s kytarou u ohně, výlet, atd.

 

Divadelní tábor 2018 Divadelní tábor 2018 Divadelní tábor 2018

 

Také si vyzkoušíme to nejlepší z Tábora Harry Potter, který probíhá souběžně. Třeba lanovku, famfrpál, a další atrakce.

 

Divadelní tábor 2018

 

Pro koho je divadelní tábor?

 

Pro všechny děti. Absolvování dramatického kroužku nebo zjevný herecký talent nejsou podmínkou. Na táboře je jedno, jestli je někdo začátečník, pokročilý, nebo si chce hraní divadla jen vyzkoušet.

 

Chce si vaše dítě vyzkoušet, jestli by ho dramaťák a divadlo bavilo? Má ideální příležitost.

 

Chodí už do podobně zaměřeného kroužku, nebo hraje v nějakém dětském souboru? Výborně. U nás si rozšíří obzory, získá nové dovednosti, a vyzkouší si věci, které se obvykle na kroužcích nedělají.

 

Hledáte pro své dítě inteligentní zábavu? Zajímavý program na léto? Trefa do černého. I když se nikdy divadlu věnovat nebude, zůstanou mu skvělé zážitky a vzpomínky.

 

Divadelní tábor 2018

 

Žijete v představě, že dramatická výchova je jen hraní divadla?

 

Bývalo to tak! Kdysi opravdu probíhaly dramaťácké kroužky tak, že ambiciózní učitelka přinesla na začátku roku novou hru a rozdala dětem role. Navlékla je do roztomilých kostýmů berušek, lučních koníků a stromečků. A pak se celý rok zkoušelo, vše neodvratně směřujíc k velkolepé premiéře za účasti rodičů a širšího příbuzenstva…

 

Moderní dramatická výchova nabízí víc. Mnohem důležitější než výsledek je proces! Lektoři zpracovávají a řeší témata, kterými děti právě žijí. Co je tedy naším cílem na divadelním táboře?

 

Psychický rozvoj. Při cvičeních děti poznávají samy sebe, rozvíjí své kritické myšlení. Společná tvorba podněcuje fantazii a kreativitu.

Sociální rozvoj. V dramatické výchově se děti učí budovat vztahy. V bezpečném prostředí zkouší, co funguje a co ne. Rozvíjí empatii, toleranci a spolupráci ve skupině.

Umělecký rozvoj. Teprve na třetím místě je rozvoj uměleckých dovedností. Herectví je práce s hlasem, pohybem, ztvárnění emocí. Dramaturgie. Psaní scénářů. Technická stránka divadelních vystoupení, atd.

 

Divadelní tábor 2018

 

Chcete mít z vašeho dítěte hereckou hvězdu?

 

Tak v tom vám úplně nepomůžeme. Není vyloučeno, že se na divadelním táboře z někoho vyloupne opravdu výjimečný talent. V tom případě si to samozřejmě nenecháme pro sebe. Doporučíme vám, jak s dítětem pracovat dál. Pokud ho bude hraní bavit a vydrží u toho, klidně to může dotáhnout daleko.

 

Vychovávat herecké hvězdy není hlavní cíl tábora. Ani většiny dramaťáckých kroužků. Pokud v nich nějaký skvělý talent vyroste, bývá to šťastná náhoda. O co ve skutečnosti jde? Dozvíte se vzápětí.

 

Každý věk potřebuje něco jiného

 

Na táboře budeme podle toho k dětem přistupovat. V programu pro mladší děti ve věku 9 –12 let budou převažovat hry a zábavné aktivity. Divadelní a herecké aktivity si děti vyzkouší, ale jen v takové míře, aby si z toho odnesly skvělý zážitek. Jejich představení budou mít jednodušší, fantazijní základ.

 

Starší děti a teenageři už přemýšlí o sobě a okolí, potřebují „řešit“ svůj život. Mají spoustu otázek. Zjevných i nevyřčených. S pomocí „dramatických situací“ s nimi budeme objevovat jejich skryté možnosti. V divadelních workshopech se naučí hromadu praktických dovedností.

 

Divadelní tábor 2018

 

Táborem to nekončí

 

Po prázdninách plánujeme uspořádat setkání všech účastníků tábora a premiéru všech letních představení v některém z pražských divadel. Pozvi rodiče, kamarády, bude to událost!

 

A můžeme se vidět i během roku. Plánujeme 2 – 3 víkendové divadelní workshopy od podzimu do jara. Setkáš se s kámoši z tábora, podíváš se třeba do zákulisí velkého divadla a vyzkoušíš si zase něco nového.

 

O všech akcích dáme přihlášeným účastníkům včas vědět.

 

Divadelní tábor 2018

 

Ve dvou se to lépe táhne

 

A co teprve v partě! Má vaše dítě kamarády, které by divadelní tábor také bavil? Dejte jim vědět. V týmu plném přátel bude tábor teprve pořádná zábava.

 

Divadelní tábor 2018

 

 


 

Divadelní tábor jako součást Školy čar a kouzel

 

Česká škola čar a kouzel je ambiciózní projekt

 

Tvoří ho tábor Harry Potter, určený pro mladší děti. A pak campy pro starší děti a teenagery, kde se kouzla stávají skutečností – divadelní tábor, filmový, fotografický. Postupně budeme rozšiřovat nabídku o další umělecké směry, vědecké tábory se zajímavými pokusy a dalším zaměřením.

 

Náš cíl je, aby si děti v mladším školním věku na táboře Harry Potter vyzkoušely co nejvíce zajímavých aktivit. Aby si mohly vybrat, co je baví, rozpoznat svůj talent. A až budou starší, věnovat se více do hloubky aktivitě, ve které se cítí silní, a která je naplňuje. Třeba právě divadlu, filmu, nebo něčemu dalšímu.

 

Divadelní tábor 2018

 

Jak jet do školy čar a kouzel? No přece parním vlakem

 

Odjezd z nástupiště 9 a ¾ je velký zážitek pro děti i rodiče. Nástupiště je plné kouzelných postav, které děti baví před odjezdem. Zájemci si mohou prohlédnout parní lokomotivu a podívat se do kabiny strojvůdce. Skvělou atmosféru dotváří děti v kostýmech. Je to prostě velká show.

 

Divadelní tábor 2018

 

Kouzelnický vlak odjíždí ze Smíchovského nádraží v Praze. Víme, že pro mimopražské účastníky je cesta do hlavního města starost navíc, ale věříme, že unikátní zážitek z cesty vlakem plným malých kouzelníků tyto komplikace vynahradí.

 

Vlak jede do Mnichova Hradiště, zbytek cesty do střediska děti odvezeme autobusem. Zpátky z tábora děti pojedou vlakem či autobusem dle turnusu tábora. Pokud to pro vás bude jednodušší, můžete si je vyzvednout osobně přímo ve středisku. Autobus i vlak bude přijíždět opět na Smíchovské nádraží v Praze.

 

Divadelní tábor 2018 Divadelní tábor 2018 Divadelní tábor 2018

 

Nápad jet na tábor parním vlakem nás minulý rok nadchnul. A tak jsme do toho šli. Byla to velká škola a první jízda stála nás, rodiče i děti hodně nervů. Nicméně všechno jsme nakonec zvládli. Vychytali jsme chyby a získali sebedůvěru.

 

Když zvládneme postavit na nádraží falešnou zeď a vypravit během prázdnin třikrát parní vlak, můžeme se pustit do ještě odvážnějších nápadů. Tak chceme rozhodně pokračovat dál. Ve škole čar a kouzel není žádný nápad dost šílený, abychom se ho nepokusili zrealizovat.

 

 


 

Lektorský tým

 

Za divadelním táborem stojí Barbora Svobodová a Anna Koberová. Obě děti znají z mnoha Robinsonních akcí. Především se ale obě věnují divadlu, hrají a učí dramatickou výchovu. S nimi povedou děti další herci a lektoři z dramaťáckých kroužků a DAMU.

 

Divadelní tábor 2018 Divadelní tábor 2018

 

Barbora Svobodová

Bára absolvovala katedru Dramatické vychovy na DAMU. Nyní učí na Základní umělecjé škole, vede v několika souborech žáky od 6-ti let až po dospělé. Každý rok připraví s dětmi několik představení.

Anna Koberová

Anička vystuovala dramatickou výchovu na JAMU v Brně. V dětském souboru Haxna se podílela na režii několika představení, které byly vybrány na celostátní přehlídku Dětská scéna. V současnosti připravuje vlastní projekt dramatické výchovy pro děti.

 

 

Divadelní tábor 2018

 

 


 

Pošlete děti do ráje

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro prázdninové akce. Ve středisku je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna, krytý bazén a spousta větších i menších aktivit a atrakcí.

 

Divadelní tábor 2018

 

Kde budou děti bydlet?

 

V jedné ze dvou budov ve středisku. Pokoje mají šest až deset lůžek. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Komu by byla náhodou zima, tomu půjčíme deku navíc. Zatím to nebylo potřeba. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. Oblečení a věci si mohou děti dát do skříní a polic. Ze zkušenosti je ale praktičtější mít vše přehledně srovnané v kufru pod postelí.

 

V patře jsou vždy pokoje pro vedoucí. Děti tak mají dospělé blízko, pokud by se cokoliv stalo. Záchod mají děti hned u vchodu své ubytovací části, a další WC a sprchy ve vedlejším objektu. Při deštivém počasí je možné ve společenských prostorech zatopit a usušit mokré oblečení a boty.

 

Divadelní tábor 2018 Divadelní tábor 2018 Divadelní tábor 2018

 

A co místní kuchyně?

 

Všichni si ji chválí. V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, …). Počítáme s tím, že starší děti toho snědí víc, je pro ně vždy připravená i druhá večeře. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V jídle děti nerozmazlujeme, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu samozřejmě nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

 

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Divadelní tábor 2018

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Divadelní tábor 2018

Ptejte se, volejte, pište!

 

Tel.: +420 739 465 490

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Péťa. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

HOT LINE - Petra Melecká

Petra Melecká

739 465 490

Kontaktujte nás