RobinsonLetní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyPro děti a rodičeO násKontakt

Letní tábory > DIVADELNÍ tábor

Divadelní tábor 2019

 

Divadlo je mnohem víc než jen představení pro diváky

Je to hra. Je to objevování. Je to zábava! V létě na táboře to platí dvojnásob.

 

 

Divadelní tábor 2019

 

 


 

Termíny a ceny

 

Divadelní tábor probíhá ve třech desetidenních turnusech.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
30.6. - 9.7.2019 9-16 letRS Lites 7 490 Kč  Obsazeno
9. - 18.7.2019 9-16 letRS Lites 7 490 Kč  Obsazeno
18. - 27.7.2019 9-16 letRS Lites 7 490 Kč  Obsazeno

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 450 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Bezlepková dieta 450 Kč
Sleva za sourozence 500 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 250 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jezdí na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Někteří rodiče ale přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo středisko ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 


 

Tábor, nebo dramaťácký workshop? To nejlepší z obojího!

 

Na návštěvě v kouzelném světě iluzí

 

Divadelní tábor 2019

 

Na divadelním táboře budeme s dětmi zkoušet, objevovat, hrát, experimentovat. Především je necháme tvořit. V úvodu tábora začneme jednoduchými hrami a pohybovým divadelem. Tělem se dá vyjádřit hodně a získat pohybové dovednosti se hodí vždycky. Víte, jak se dělá divadelní rvačka? Jak se padá, skáče, létá? Přijeďte a uvidíte, je to ohromná zábava.

 

V další části tábora se budeme věnovat nějaké zajímavé divadelní technice. Třeba pantomimě, nebo černému divadlu. Každý rok si děti vyzkouší něco nového. Na každý turnus také zveme nějakého speciálního hosta, herce, nebo jiného divadelního profesionála. Ten děti naučí něco ze svého řemesla a poví jim co se děje ve skutečném divadle „za oponou“. Vše, co se děti naučí, využijí v krátkých scénkách a představeních. Budeme je tvořit společně, zkoušet, pilovat. A na konci tábora uspořádáme slavnostní divadelní premiéru.

 

Program upravíme na míru účastníkům. Zjistíme, co už umí, a dáme důraz na to, co je baví a v čem se chtějí zlepšit. Každý turnus je originál.

 

Divadelní tábor 2019 Divadelní tábor 2019 Divadelní tábor 2019
Divadelní tábor 2019 Divadelní tábor 2019 Divadelní tábor 2019

 

Bude to velká letní jízda

 

I když bude divadelní program nabitý, najdeme si i dost času na letní pohodu – koupání, hry, výlet, vodní bitvu, fotbálek, večer s kytarou u ohně, výlet, atd.

 

Divadelní tábor 2019 Divadelní tábor 2019 Divadelní tábor 2019

 

Taky si vyzkoušíme další atrakce, které jsou ve středisku. Třeba disc golf, pukec nebo velkou lanovku.

 

Divadelní tábor 2019

 

Pro koho je divadelní tábor?

 

Pro všechny děti. Absolvování dramatického kroužku nebo zjevný herecký talent nejsou podmínkou. Na táboře je jedno, jestli je někdo začátečník, pokročilý, nebo si chce hraní divadla jen vyzkoušet.

 

Chce si vaše dítě vyzkoušet, jestli by ho dramaťák a divadlo bavilo? Má ideální příležitost.

 

Chodí už do podobně zaměřeného kroužku, nebo hraje v nějakém dětském souboru? Výborně. U nás si rozšíří obzory, získá nové dovednosti, a vyzkouší si věci, které se obvykle na kroužcích nedělají.

 

Hledáte pro své dítě inteligentní zábavu? Zajímavý program na léto? Trefa do černého. I když se nikdy divadlu věnovat nebude, zůstanou mu skvělé zážitky a vzpomínky.

 

Divadelní tábor 2019

 

Žijete v představě, že dramatická výchova je jen hraní divadla?

 

Bývalo to tak! Kdysi opravdu probíhaly dramaťácké kroužky tak, že ambiciózní učitelka přinesla na začátku roku novou hru a rozdala dětem role. Navlékla je do roztomilých kostýmů berušek, lučních koníků a stromečků. A pak se celý rok zkoušelo, vše neodvratně směřujíc k velkolepé premiéře za účasti rodičů a širšího příbuzenstva…

 

Moderní dramatická výchova nabízí víc. Mnohem důležitější než výsledek je proces! Lektoři zpracovávají a řeší témata, kterými děti právě žijí. Co je tedy naším cílem na divadelním táboře?

 

Psychický rozvoj. Při cvičeních děti poznávají samy sebe, rozvíjí své kritické myšlení. Společná tvorba podněcuje fantazii a kreativitu.

Sociální rozvoj. V dramatické výchově se děti učí budovat vztahy. V bezpečném prostředí zkouší, co funguje a co ne. Rozvíjí empatii, toleranci a spolupráci ve skupině.

Umělecký rozvoj. Teprve na třetím místě je rozvoj uměleckých dovedností. Herectví je práce s hlasem, pohybem, ztvárnění emocí. Dramaturgie. Psaní scénářů. Technická stránka divadelních vystoupení, atd.

 

Divadelní tábor 2019

 

Chcete mít z vašeho dítěte hereckou hvězdu?

 

Tak v tom vám úplně nepomůžeme. Není vyloučeno, že se na divadelním táboře z někoho vyloupne opravdu výjimečný talent. V tom případě si to samozřejmě nenecháme pro sebe. Doporučíme vám, jak s dítětem pracovat dál. Pokud ho bude hraní bavit a vydrží u toho, klidně to může dotáhnout daleko.

 

Vychovávat herecké hvězdy není hlavní cíl tábora. Ani většiny dramaťáckých kroužků. Pokud v nich nějaký skvělý talent vyroste, bývá to šťastná náhoda. I tak si ale z tábora děti odnáší mnoho skvělých zkušeností a zážitků.

 

Každý věk potřebuje něco jiného

 

Na táboře budeme podle toho k dětem přistupovat. V programu pro mladší děti ve věku 9 –12 let budou převažovat hry a zábavné aktivity. Divadelní a herecké aktivity si děti vyzkouší, ale jen v takové míře, aby si z toho odnesly skvělý zážitek. Jejich představení budou mít jednodušší, fantazijní základ.

 

Starší děti a teenageři už přemýšlí o sobě a okolí, potřebují „řešit“ svůj život. Mají spoustu otázek. Zjevných i nevyřčených. S pomocí „dramatických situací“ s nimi budeme objevovat jejich skryté možnosti. V divadelních workshopech se naučí hromadu praktických dovedností.

 

Divadelní tábor 2019

 

Táborem to nekončí

 

Po prázdninách plánujeme uspořádat setkání všech účastníků tábora a premiéru všech letních představení v některém z pražských divadel. Termín akce dáme přihlášeným účastníkům včas vědět.

 

Divadelní tábor 2019

 

Ve dvou se to lépe táhne

 

A co teprve v partě! Má vaše dítě kamarády, které by divadelní tábor také bavil? Dejte jim vědět. V týmu plném přátel bude tábor teprve pořádná zábava.

 

Divadelní tábor 2019

 

 


 

Pošlete děti do ráje

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro prázdninové akce. Ve středisku je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna, krytý bazén a spousta větších i menších aktivit a atrakcí.

 

Divadelní tábor 2019

 

Kde budou děti bydlet?

 

Ve velkých patrových chatách pro 7–9 dětí. V každém patře je pokoj se 4 nebo 5 lůžky. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Chaty se dají i vytápět, pokud by byla zima. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. Pro uložení oblečení a věcí jsou k dispozici skříně, špinavé oblečení je možné schovat do kufru pod postel. WC a sprchy jsou společné, v budově hned vedle chat. Vedoucí bydlí v dosahu.

 

Divadelní tábor 2019
Divadelní tábor 2019 Divadelní tábor 2019 Divadelní tábor 2019

 

A co místní kuchyně?

 

Všichni si ji chválí. V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, ovoce,…). Počítáme s tím, že starší děti toho snědí víc, je pro ně vždy připravená i druhá večeře. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). Celkově se snažíme děti v jídle nerozmazlovat, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

 

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Divadelní tábor 2019

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Divadelní tábor 2019

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 739 465 490

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Dája. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Dagmar Klosová

Dagmar Klosová

739 465 490

Kontaktujte nás