Letní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyPodzim s RobinsonemO násKontakt

Letní tábory > FILMOVÝ tábor

Filmový tábor 2018

Ladíme poslední detaily tábora, program a ceny pro rok 2018

 

Baví tě filmy? Tak proč se na ně jen dívat …

Nauč se točit! Ať můžeš dělat super videa. Svoje, nebo z akcí s kámoši. Třeba v sobě objevíš talent, který tě jednou vystřelí mezi hvězdy.

 

Přihlašování začíná 1.1. 2018 !!!

 

Filmový tábor 2018

 

 


 

Termíny a ceny

 

Filmový tábor probíhá ve třech desetidenních turnusech.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
1. - 10.7.2018 12-18 letRS Lites 8 590 Kč Přihlásit on-line Poslední místa
10. - 19.7.2018 12-18 letRS Lites 8 590 Kč  Obsazeno
19. - 28.7.2018 12-18 letRS Lites 8 590 Kč  Obsazeno

Přihlašování začíná 1.1. 2018!!!

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Tábor je součástí projektu Česká škola čar a kouzel, na kterou děti jezdí v rámci úvodní show parním vlakem z nástupiště 9 a ¾. Bližší informace najdete dále. Doprava z Prahy tam i zpět je již zahrnuta v ceně.

 

Pojistěte se pro klidné spaní

Volitelné služby a slevy  
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Sleva za sourozence 500 Kč

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 


 

Tábor, nebo letní filmová škola? To nejlepší z obojího!

 

Chceš zjistit, jestli by tě bavilo točit videa a filmy? Chceš si vyzkoušet práci s profesionální kamerou? Zjistit, jak napsat scénář, jak stříhat klipy, nebo jaké je to stát před kamerou? Super. Na našem filmovém táboře se toho spoustu naučíš!

 

Máš v životě jasno a video tě fakt baví? Máš i pár věcí za sebou? Paráda. U nás se zdokonalíš. A pokecáš si s profíky.

 

Chceš zažít super léto a dělat něco fakt zajímavého? Tak to jsi na správné adrese. Natáčet film se ti nepoštěstí každý den.

 

Filmový tábor 2018

 

Co si z filmového tábora odneseš?

 

Především svůj film. Na táboře budeš členem jednoho z filmových štábů. Každý tým natočí krátký hraný film. Po táboře se s ním budeš moct pochlubit rodičům a kamarádům.

 

Také si odneseš spoustu znalostí a triků. Ty využiješ, když budeš chtít točit vlastní filmy, nebo třeba videa na Youtube. Každý den se budeme v krátkém workshopu věnovat jednomu z těchto témat:

  • Jak psát scénář. Naučíš se základní pravidla pro tvorbu scénáře, jak se používá storyboard. A jak ti může pomoct tzv. Pixarovská prezentace.
  • Jaké se používají záběry. Dozvíš se, co je celek, polocelek, detail, a jiné typy záběrů. A hlavně, jak je ve filmu řadit za sebou, aby byl výsledek fakt profi.
  • Jak pracovat s kamerou. Jak ostřit, na jaké záběry použít stativ a kdy točit „z ruky“, jak se používají různé pokročilé funkce na kameře.
  • Jak použít další filmovou techniku. Třeba odrazné desky, mikrofony, nebo některé speciální efekty.
  • Jak hrát. Od lektorů dostaneš základy herectví, naučíš se pár triků jak mluvit před kamerou. A třeba i jak si poradit s trémou. To se ti může hodit, i když zrovna nebudeš točit film.
  • Jak se stříhá. Dobrý střih totiž dělá film. Naučíš se se střihačským softwarem, vyzkoušíš si různé efekty v postprodukci.
  • Jak se dělají triky a efekty. Třeba s využitím green screen a klíčováním záběrů.
  • Jak se dělají ve filmech animace.

 

Zajímá tě jen něco z toho? OK. Ve štábu nemusejí dělat všichni všechno. Můžeš být specialista na kameru, nebo se věnovat hlavně herectví. Jak budeš chtít.

 

Filmový tábor 2018 Filmový tábor 2018 Filmový tábor 2018
Filmový tábor 2018 Filmový tábor 2018 Filmový tábor 2018

 

Program hodně upravujeme na míru účastníkům. Zjišťujeme, co už umí, a dáváme důraz na to, v čem se chtějí zlepšit. Každý turnus je originál.

 

Těš se na skvělou zábavu

 

Okolo natáčení se děje spousta zajímavých věcí. Ve štábu si vymyslíte a vytvoříte název, logo a znělku vašeho „filmového studia“. Budete se dívat na filmy a ukázky. Nejlepší je učit se od mistrů. A také soutěžit v poznávání filmů, filmové hudby a herců.

 

Samotné natáčení? To je jízda! Uvidíš. Aby to klapalo, musí být vše připravené. Produkce, lokace, materiál. Stejně se to nestihne podle plánu. Budete lítat s kamerou po okolí, aby vám nezapadlo slunce. A večer dotáčet noční scény.

 

Víš co je na natáčení nejlepší? Zkažené záběry. Z přeřeků a krkolomných pádů možná sestříháte video lepší než hlavní film. A už se rozbaluje červený koberec. Je tady slavnostní premiéra. Jako první uvidí vaše zbrusu nové dílo ostatní děti v táboře. A pak celý svět. Třeba se zrodí legenda.

 

I když bude filmový program nabitý, určitě si najdeme čas i na letní pohodu – koupání, vodní bitvu, fotbálek, večer s kytarou u ohně, výlet, atd. Taky si vyzkoušíme to nejlepší z Tábora Harry Potter, který probíhá souběžně. Třeba lanovku, famfrpál, a další atrakce.

 

Filmový tábor 2018

 

Chceš prorazit mezi Youtubery?

 

Filmový tábor ti v tom může dost pomoct. Základy filmového řemesla se ti budou hodit, ať už se pustíš do filmu nebo Youtubového videa. Umět napsat zajímavý scénář, zvolit dobrý záběr a profesionálně sestříhat video – bez toho se neobejdeš.

 

Na táboře se nebudeme nijak speciálně věnovat Youtubu, zakládat profily nebo točit vlogy. Místo toho tě naučíme spoustu filmařských postupů a triků. A je jen na tobě, jak je pak využiješ. Držíme palce.

 

Filmový tábor 2018

 

Jakou používáme techniku?

 

Točíme na profesionální kamery SONY. Používáme i další doplňky – stativy, odrazné desky, mikrofony, atd.

 

Ve střižně má každý štáb výkonnou počítačovou stanici. Stříháme v programech Sony Vegas a Adobe Premiere.

Filmový tábor 2018

 

Táborem to nekončí

 

Hned po prázdninách plánujeme uspořádat premiéru všech letních filmů v některém z pražských kin. Pozvi rodiče, kamarády, bude to událost!

 

A můžeme se vidět i během roku. Plánujeme 2 – 3 víkendové natáčení od podzimu do jara. Setkáš se s kámoši z tábora, podíváš se třeba do filmových ateliérů a vyzkoušíš si zase něco nového.

 

O všech akcích dáme přihlášeným účastníkům včas vědět.

 

Filmový tábor 2018

 

Vezmi kámoše

 

Ve dvou se to lépe táhne. A co teprve v partě. Máš kamarády, které by filmový tábor také bavil? Vezmi je s sebou. Ve vašem štábu to bude teprve pořádná zábava.

 

Filmový tábor 2018

 

 


 

Filmový tábor jako součást Školy čar a kouzel

 

Česká škola čar a kouzel je ambiciózní projekt

 

Tvoří ho tábor Harry Potter, určený pro mladší děti. A pak campy pro teenagery, kde se kouzla stávají skutečností – filmový tábor, fotografický, divadelní. Postupně budeme rozšiřovat nabídku o další umělecké směry, vědecké tábory se zajímavými pokusy a dalším zaměřením.

 

Náš cíl je, aby si děti v mladším školním věku na táboře Harry Potter vyzkoušely co nejvíce zajímavých aktivit. Aby si mohly vybrat, co je baví, rozpoznat svůj talent. A až budou starší, věnovat se více do hloubky aktivitě, ve které se cítí silní, a která je naplňuje. Třeba právě filmu, divadlu, nebo něčemu dalšímu.

 

Filmový tábor 2018

 

Jak jet do školy čar a kouzel? No přece parním vlakem

 

Odjezd z nástupiště 9 a ¾ je velký zážitek pro děti i rodiče. Nástupiště je plné kouzelných postav, které děti baví před odjezdem. Zájemci si mohou prohlédnout parní lokomotivu a podívat se do kabiny strojvůdce. Skvělou atmosféru dotváří děti v kostýmech. Je to prostě velká show.

 

Filmový tábor 2018

 

Kouzelnický vlak odjíždí ze Smíchovského nádraží v Praze. Víme, že pro mimopražské účastníky je cesta do hlavního města starost navíc, ale věříme, že unikátní zážitek z cesty vlakem plným malých kouzelníků tyto komplikace vynahradí.

 

Vlak jede do Mnichova Hradiště, zbytek cesty do střediska děti odvezeme autobusem. Zpátky z tábora děti pojedou vlakem či autobusem dle turnusu tábora. Pokud to pro vás bude jednodušší, můžete si je vyzvednout osobně přímo ve středisku. Autobus i vlak bude přijíždět opět na Smíchovské nádraží v Praze.

 

Filmový tábor 2018 Filmový tábor 2018 Filmový tábor 2018

 

Nápad jet na tábor parním vlakem nás minulý rok nadchnul. A tak jsme do toho šli. Byla to velká škola a první jízda stála nás, rodiče i děti hodně nervů. Nicméně všechno jsme nakonec zvládli. Vychytali jsme chyby a získali sebedůvěru.

 

Když zvládneme postavit na nádraží falešnou zeď a vypravit během prázdnin třikrát parní vlak, můžeme se pustit do ještě odvážnějších nápadů. Tak chceme rozhodně pokračovat dál. Ve škole čar a kouzel není žádný nápad dost šílený, abychom se ho nepokusili zrealizovat.

 

 


 

Lektorský tým

 

Filmový tábor 2018 Garantem programu filmového tábora je Lída Šafářová. S ní povedou mladé filmaře lektoři a studenti z FAMU a jiných filmových škol.

Lída Šafářová

Lída studuje herectví

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Kde najdete náš malý Hollywood?

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro prázdninové akce. Ve středisku je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna, krytý bazén a spousta větších i menších aktivit a atrakcí.

 

Filmový tábor 2018

 

Kde budou filmaři bydlet?

 

Ve velkých chatách, se čtyř-osmilůžkovými pokoji. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Chaty se dají i vytápět, nebo půjčíme deku navíc, pokud by byla zima. Zatím to nebylo potřeba. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. WC a sprchy jsou společné, v budově hned vedle chat. Vedoucí bydlí v dosahu.

 

Filmový tábor 2018 Filmový tábor 2018 Filmový tábor 2018

 

A co místní kuchyně?

 

Všichni si ji chválí. V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, …). Počítáme s tím, že starší děti toho snědí víc, je pro ně vždy připravená i druhá večeře. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). Celkově se snažíme děti v jídle nerozmazlovat, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

 

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Filmový tábor 2018

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Filmový tábor 2018

Ptejte se, volejte, pište!

 

Tel.: +420 739 465 490

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Péťa. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

HOT LINE - Petra Melecká

Petra Melecká

739 465 490

Kontaktujte nás