RobinsonLetní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyPro děti a rodičeO násKontakt

Letní tábory > FILMOVÝ tábor

Filmový tábor 2019

 

Baví tě filmy? Tak proč se na ně jen dívat …

Nauč se točit! Ať můžeš dělat super videa. Svoje, nebo z akcí s kámoši. Třeba v sobě objevíš talent, který tě jednou vystřelí mezi hvězdy.

 

 

Filmový tábor 2019

 

 


 

Termíny a ceny

 

Filmový tábor probíhá ve třech desetidenních turnusech.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
30.6. - 9.7.2019 12-16 letRS Lites 7 990 Kč  Obsazeno
9. - 18.7.2019 12-16 letRS Lites 7 990 Kč  Obsazeno
18. - 27.7.2019 12-16 letRS Lites 7 990 Kč  Obsazeno

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 450 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Bezlepková dieta 450 Kč
Sleva za sourozence 500 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 250 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jede na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Někteří rodiče ale přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo středisko ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 


 

Tábor, nebo letní filmová škola? To nejlepší z obojího!

 

Chceš zjistit, jestli by tě bavilo točit videa a filmy? Chceš si vyzkoušet práci s profesionální kamerou? Zjistit, jak napsat scénář, jak stříhat klipy, nebo jaké je to stát před kamerou? Super. Na našem filmovém táboře se toho spoustu naučíš!

 

Máš v životě jasno a video tě fakt baví? Máš i pár věcí za sebou? Paráda. U nás se zdokonalíš. A pokecáš si s profíky.

 

Chceš zažít super léto a dělat něco fakt zajímavého? Tak to jsi na správné adrese. Natáčet film se ti nepoštěstí každý den.

 

Filmový tábor 2019

 

Co si z filmového tábora odneseš?

 

Především svůj film. Na táboře budeš členem jednoho z filmových štábů. Každý tým natočí krátký hraný film. Po táboře se s ním budeš moct pochlubit rodičům a kamarádům. Pro ukázku se podívej na jeden loňský film, další najdeš na našem YouTube kanále.

 

 

 

Také si odneseš spoustu znalostí a triků. Ty využiješ, když budeš chtít točit vlastní filmy, nebo třeba videa na Youtube. Každý den se budeme v krátkém workshopu věnovat jednomu z těchto témat:

  • Jak psát scénář. Naučíš se základní pravidla pro tvorbu scénáře, jak se používá storyboard. A jak ti může pomoct tzv. Pixarovská prezentace.
  • Jaké se používají záběry. Dozvíš se, co je celek, polocelek, detail, a jiné typy záběrů. A hlavně, jak je ve filmu řadit za sebou, aby byl výsledek fakt profi.
  • Jak pracovat s kamerou. Jak ostřit, na jaké záběry použít stativ a kdy točit „z ruky“, jak se používají různé pokročilé funkce na kameře.
  • Jak použít další filmovou techniku. Třeba odrazné desky, mikrofony, nebo některé speciální efekty.
  • Jak hrát. Od lektorů dostaneš základy herectví, naučíš se pár triků jak mluvit před kamerou. A třeba i jak si poradit s trémou. To se ti může hodit, i když zrovna nebudeš točit film.
  • Jak se stříhá. Dobrý střih totiž dělá film. Naučíš se se střihačským softwarem, vyzkoušíš si různé efekty v postprodukci.
  • Jak se dělají triky a efekty. Třeba s využitím green screen a klíčováním záběrů.
  • Jak se dělají ve filmech animace.

 

Zajímá tě jen něco z toho? OK. Ve štábu nemusejí dělat všichni všechno. Můžeš být specialista na kameru, nebo se věnovat hlavně herectví. Jak budeš chtít.

 

Filmový tábor 2019 Filmový tábor 2019 Filmový tábor 2019
Filmový tábor 2019 Filmový tábor 2019 Filmový tábor 2019

 

Program hodně upravujeme na míru účastníkům. Zjišťujeme, co už umí, a dáváme důraz na to, v čem se chtějí zlepšit. Každý turnus je originál.

 

Těš se na skvělou zábavu

 

Okolo natáčení se děje spousta zajímavých věcí. Ve štábu si vymyslíte a vytvoříte název, logo a znělku vašeho „filmového studia“. Budete se dívat na filmy a ukázky. Nejlepší je učit se od mistrů. A také soutěžit v poznávání filmů, filmové hudby a herců.

 

Samotné natáčení? To je jízda! Uvidíš. Aby to klapalo, musí být vše připravené. Produkce, lokace, materiál. Stejně se to nestihne podle plánu. Budete lítat s kamerou po okolí, aby vám nezapadlo slunce. A večer dotáčet noční scény.

 

Víš co je na natáčení nejlepší? Zkažené záběry. Z přeřeků a krkolomných pádů možná sestříháte video lepší než hlavní film. A už se rozbaluje červený koberec. Je tady slavnostní premiéra. Jako první uvidí vaše zbrusu nové dílo ostatní děti v táboře. A pak celý svět. Třeba se zrodí legenda.

 

I když bude filmový program nabitý, určitě si najdeme čas i na letní pohodu – koupání, vodní bitvu, fotbálek, večer s kytarou u ohně, výlet, atd. Taky si vyzkoušíme další atrakce, které jsou ve středisku. Třeba disc golf, pukec nebo velkou lanovku.

 

Filmový tábor 2019

 

Chceš prorazit mezi Youtubery?

 

Filmový tábor ti v tom může dost pomoct. Základy filmového řemesla se ti budou hodit, ať už se pustíš do filmu nebo Youtubového videa. Umět napsat zajímavý scénář, zvolit dobrý záběr a profesionálně sestříhat video – bez toho se neobejdeš.

 

Na táboře se nebudeme nijak speciálně věnovat Youtubu, zakládat profily nebo točit vlogy. Místo toho tě naučíme spoustu filmařských postupů a triků. A je jen na tobě, jak je pak využiješ. Držíme palce.

 

Filmový tábor 2019

 

Jakou používáme techniku?

 

Točíme na profesionální kamery SONY. Používáme i další doplňky – stativy, odrazné desky, mikrofony, atd.

 

Ve střižně má každý štáb výkonnou počítačovou stanici. Stříháme v programech Sony Vegas a Adobe Premiere.

Filmový tábor 2019

 

Táborem to nekončí

 

Hned po prázdninách plánujeme uspořádat premiéru všech letních filmů v některém z pražských kin. Termín akce dáme přihlášeným účastníkům včas vědět.

 

Filmový tábor 2019

 

Vezmi kámoše

 

Ve dvou se to lépe táhne. A co teprve v partě. Máš kamarády, které by filmový tábor také bavil? Vezmi je s sebou. Ve vašem štábu to bude teprve pořádná zábava.

 

Filmový tábor 2019

 

 


 

Lektorský tým

 

Filmový tábor 2019 Garantem programu filmového tábora je Lída Šafářová. S ní povedou mladé filmaře lektoři a studenti z FAMU a jiných filmových škol.

 


 

Kde najdete náš malý Hollywood?

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro prázdninové akce. Ve středisku je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna, krytý bazén a spousta větších i menších aktivit a atrakcí.

 

Filmový tábor 2019

 

Kde budou filmaři bydlet?

 

Ve velkých patrových chatách pro 7–9 dětí. V každém patře je pokoj se 4 nebo 5 lůžky. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Chaty se dají i vytápět, pokud by byla zima. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. Pro uložení oblečení a věcí jsou k dispozici skříně, špinavé oblečení je možné schovat do kufru pod postel. WC a sprchy jsou společné, v budově hned vedle chat. Vedoucí bydlí v dosahu.

 

Filmový tábor 2019
Filmový tábor 2019 Filmový tábor 2019 Filmový tábor 2019

 

A co místní kuchyně?

 

Všichni si ji chválí. V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, ovoce,…). Počítáme s tím, že starší děti toho snědí víc, je pro ně vždy připravená i druhá večeře. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). Celkově se snažíme děti v jídle nerozmazlovat, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

 

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Filmový tábor 2019

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Filmový tábor 2019

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 739 465 490

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Dája. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Dagmar Klosová

Dagmar Klosová

739 465 490

Kontaktujte nás