RobinsonLetní táboryPříměstské táboryLyžařské kurzyŠkoly v příroděO násVOLNÁ MÍSTAKontaktOn-line check-in

Letní tábory > FOTOGRAFICKÝ tábor

Fotografický tábor 2024

 

Umět fotit? To se hodí vždycky!

Fotíš na dovolených s rodiči? Na akcích s kamarády? Dáváš fotky na Facebook nebo Instagram?

Dělej to jako profík!

 

 

Fotografický tábor 2024

 

 


 

Termíny a ceny

 

Fotografický tábor probíhá v desetidenních turnusech, garantem programu je fotoreportér Seznam zpráv Michal Turek. První turnus je určený pro pokročilé fotografy a děti s vážným zájmem o fotografii, druhý a třetí turnus je určený pro začátečníky a ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového.

 

První turnus – pokročilí

 

Na tento turnus se mohou hlásit děti a teenageři ve věku 12– 18 let (17,99). Pro účást je nutná zrcadlovka nebo bezzrcadlovka, účastníky turnusu vybereme na základě zaslané ukázky fotografií. Program turnusu ladíme na míru účastníkům.

Turnus vede osobně reportážní fotograf Michal Turek. Michal fotografuje od dětství, pracovní kariéru začínal v MF Dnes a iDnes.cz, od roku 2022 je členem redakce Seznam zpráv. V soutěži Czech Press Photo 2021 získal 3. místo v kategorii Člověk a životní prostředí.

 

Tábor   Cena   Akční cena   Termíny  
Fotografický tábor 12–18 let – pokročilí   10150Kč   9890 Kč   30.6.-9.7.      

 

Pro informace k přihlášení na tento turnus prosím klikněte na následující odkaz

 

TURNUS PRO POKROČILÉ – JAK SE PŘIHLÁSIT?

 

 

Druhý a třetí turnus – začátečníci

 

Na tento turnus se mohou hlásit děti a teenageři ve věku 10– 16 let. Zrcadlovku či bezzrcadlovku doporučujeme, ale není podmínkou. Podrobnosti k programu a průběhu tábora naleznete níže.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
9. - 18.7.2024 10-16 letRS Lites 9 690 Kč Přihlásit on-line Volno

 

Akční cena platí při přihlášení a úhradě plné ceny tábora do 29.2.2024!

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

Tábor   Cena   Akční cena   Termíny  
Fotografický tábor 10–18 let   9690Kč   9390 Kč       9.7.-18.7.   18.7.-27.7.

 

Přihlašování začíná 1.1. 2024 ve 12.00!

 

Není už na táboře nebo na konkrétním turnusu místo? Klikněte na tlačítko níže a zařadíme vás mezi náhradníky. Pokud se někdo odhlásí, dáme vám obratem vědět.

 

Chci zařadit mezi náhradníky

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 650 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Bezlepková dieta 450 Kč
Sleva za sourozence 400 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 350 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jezdí na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Někteří rodiče ale přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo středisko ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

 


 

Tábor, nebo letní fotoškola? To nejlepší z obojího!

 

Chceš se naučit fotit? A nechceš kvůli tomu chodit celý rok do kroužku? Na táboře máš ideální šanci získat základy. Až se vrátíš z tábora, budou tvoje fotky o hodně lepší. Program na fototáboře je intenzivnější, za kratší dobu se toho naučíš více.

 

Už fotíš? Baví tě to a chceš se v tom zlepšovat? Paráda. Na fotografickém táboře se naučíš spoustu nových triků od opravdových profíků.

 

Chceš zažít super léto a dělat něco zajímavého? Tak neváhej a přijeď. Umět fotit se hodí vždycky.

 

Letošním průvodním tématem je cesta časem. Na skok se podíváme do historie, naučíme se vyvolávat analogové fotografie v temné komoře, postavíš si vlastní fotoaparát. A nahlédneme i do budoucnosti a vyzkoušíme si focení mobilem!

 

 

Fotografický tábor 2024

 

Jak tábor probíhá?

 

Každý den si vyzkoušíš něco nového. Budeme fotit různá témata, různé žánry, navečer pak fotky upravíme a vzájemně si je i okomentujeme. Díky tomu zjistíš, co rozvíjet a co zlepšit. Také budeme hrát různé zajímavé hry, které ti pomohou vidět svět okem fotografa.

  • Naučíš se pracovat se svým foťákem. Zjistíš co je clona, čas, ohnisková vzdálenost. A jak to využít pro skvělé fotky.
  • Budeš fotit různé situace a žánry. Lidi, portréty, akční reportážní fotky, přírodu, pohyb. Jak rychlý máš prst na spoušti? Dokážeš zachytit letící míč přímo v brankové síti? Přijeď si to vyzkoušet.
  • Víš co je kompozice? Zlatý řez? Až to zjistíš, tvoje fotky budou vypadat mnohem lépe.
  • Vyzkoušíš si různé speciální pomůcky. Třeba pro focení makro záběrů. Nebo blesk. Nech se překvapit, co všechno se s ním dá vyfotit.
  • A spoustu dalšího. Určitě je na co se těšit.

 

Program upravujeme na míru účastníkům. Zjistíme, co už umí, co je baví a dáme důraz na to, v čem se chtějí zlepšit. Každý turnus je originál.

 

 

Fotografický tábor 2024 Fotografický tábor 2024 Fotografický tábor 2024
Fotografický tábor 2024 Fotografický tábor 2024 Fotografický tábor 2024
Fotografický tábor 2024 Fotografický tábor 2024 Fotografický tábor 2024

 

A to není všechno

 

Vrhneme se přímo do akce. Když se bude v táboře dít něco zajímavého, ty u toho se svým foťákem nesmíš chybět. Budeš mít prostor vytvořit něco podle vlastní fantazie. Samostatně nebo s kamarády. Třeba uděláte zajímavou reportáž nebo nafotíte originální fotokomiks.

 

Na každý turnus také zveme nějakého zajímavého hosta. Vše zakončí slavnostní vernisáž a výstava nejlepších fotek přímo na táboře.

 

 

Fotografický tábor 2024

 

Bude to velká letní jízda

 

I když bude fotografický program nabitý, najdeme si i dost času i na letní pohodu – koupání, hry, výlet, vodní bitvu, fotbálek, večer s kytarou u ohně, výlet, atd.

 

Také si vyzkoušíš další atrakce, které jsou ve středisku. Třeba disc golf, pukec nebo velkou lanovku.

 

 

Fotografický tábor 2024
Fotografický tábor 2024 Fotografický tábor 2024 Fotografický tábor 2024

 

Přivez si vlastní techniku

 

Nejvíc se naučíš se zrcadlovkou. Stačí i obyčejná, levná, se základním pevným objektivem. Dá se i půjčit. Vše co k ní budeš mít navíc (objektiv, blesk, stativ, atd.) rozšiřuje tvé možnosti. Pokud používáš notebook a jsi zvyklý na svůj editační software (Photoshop, Zoner Photo Studio, apod.), i ten klidně vezmi s sebou. Nezapomeň vše dobře sbalit do fotografické brašny nebo jiného ochranného obalu.

 

V táboře budeme mít na ukázku a na vyzkoušení speciální techniku a různé pomůcky. Také projektory, tiskárny a několik počítačů pro úpravy fotek.

 

 

Fotografický tábor 2024

 

Vezmi s sebou kámoše

 

Ve dvou se to lépe táhne. A co teprve v partě. Máš kamarády, které by fotografický tábor také bavil? Vezmi je s sebou. S partou kámošů bude tábor teprve pořádná zábava.

 

 

Fotografický tábor 2024

 

 


 

Lektorský tým

 

Fotografický tábor 2024 Garantem tábora a lektrem prvního turnusu je fotograf Michal Turek. Michal fotografuje od dětství, pracovní kariéru začínal v MF Dnes a iDnes.cz, od roku 2022 je členem redakce Seznam zpráv. V soutěži Czech Press Photo 2021 získal 3. místo v kategorii Člověk a životní prostředí. Pod jeho vedením se děti naučí mnoho praktických fotografických dovedností, a navíc nahlédnou pod pokličku novinářské práce v jednom z největších mediálních domů v Česku.

 

Michalovi asistují další lektoři a vedoucí, kteří se focení aktivně věnují, mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví. Počet instruktorů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Oddíl na fotografickém táboře má kolem 15 dětí, starají se o něj dva dospělí. Lektorům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

 

 

Fotografický tábor 2024

 

 


 

Pošlete děti do ráje

 

Středisko Lites

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro dobrodružství a hry v přírodě. V táboře je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna a spousta větších i menších aktivit a atrakcí. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení.

 

Na koupání a hry ve vodě je kromě Zábrdky ideální velké přírodní koupaliště v nedaleké Bukovině, kam se dá z Litesu vyrazit pěším výletem.

 

 

Fotografický tábor 2024

 

Kde budou fotografové bydlet?

 

Ve velkých patrových chatách pro 7–9 dětí. V každém patře je pokoj se 4 nebo 5 lůžky. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Chaty se dají i vytápět, pokud by byla zima. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. Pro uložení oblečení a věcí jsou k dispozici skříně, špinavé oblečení je možné schovat do kufru pod postel. WC a sprchy jsou společné, v budově hned vedle chat. Vedoucí bydlí v dosahu.

 

Dalším typem ubytování v areálu jsou nově zrekonstruované zděné domky, které mají velké pokoje vždy pro jeden oddíl (8–10 dětí) a sociální zařízení a sprchy v přízemí.

 

 

Fotografický tábor 2024
Fotografický tábor 2024 Fotografický tábor 2024 Fotografický tábor 2024

 

A co místní kuchyně?

 

V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, ovoce,…). Počítáme s tím, že starší děti toho snědí víc, je pro ně vždy připravená i druhá večeře. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). Celkově se snažíme děti v jídle nerozmazlovat, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Mobilní telefony

 

Mohou mít děti mobilní telefon?

 

U dětí do 12 let prosím respektujte zákaz mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení (chytré hodinky, apod.). Děti starší 12 let mobilní telefon mít mohou, jeho používání na táboře má ale jasně určená pravidla. Dočtete se o nich dále.

 

Co nás vede k zákazu mobilů u mladších dětí?

 

Zkušenosti z mnoha předchozích táborů. Každému dítěti je na táboře někdy smutno, nebo zažije nějakou křivdu. Většinou to ale rychle přejde, nebo si s tím instruktoři poradí. Když je ale po ruce telefon, zavolat domů a vylít si srdíčko, je více než lákavé. Stejně jako pokušení rodičů zavolat dítěti na tábor a zkontrolovat, jak se mu daří. Obojí ale nadělá hodně paseky.

 

Praxe ukázala, že děti často řeší s rodiči po telefonu i drobné starosti, místo aby šly za svým vedoucím. Potom i drobnosti, jako je ztracený kartáček, řešíme komunikační cestou dítě-rodič-hlavní vedoucí-instruktor-dítě, místo aby dítěti s problémem pomohl jednoduše instruktor.

 

Chápeme, že jsou děti, které s telefonem problém nemají, ale považujeme za spravedlivé, aby toto pravidlo platilo pro všechny.

 

Jak připravit dítě na pár dní bez mobilního telefonu?

 

Doporučujeme posílat děti na tábor s kamarádem, ideálně podobného věku. Ve dvou se to lépe táhne. Dítě by mělo odjíždět na tábor dobrovolně, pozitivně motivované.

 

Dítě by mělo vědět, že může jít s každým problémem za svými vedoucími. Ti jsou na táboře od toho, aby mu pomohli. Jsou tam i další lidé, kteří ho mohou vyslechnout – například zdravotník nebo hlavní vedoucí.

 

Je důležité, aby se dítě naučilo svému vedoucímu důvěřovat. A budeme rádi, pokud vy, rodiče, budete důvěřovat nám.

 

Pravidla pro starší děti ve věku 12–16 let

 

Chápeme, že ve vašem věku už chcete být v kontaktu i se svými kamarády mimo tábor, příp. si pomocí mobilu zařídit praktické věci. Zároveň předpokládáme, že na tábor jdete hlavně kvůli jeho náplni a ostatním dětem na táboře. A že tedy budete maximum času věnovat svým novým kamarádům. Je to nejen slušnost, ale i obohacující zkušenost.

 

Pokud si na tábor vezmete mobil, spoléháme na vaši zodpovědnost a respektování těchto pravidel:

  • Mobily nenoste a nepoužívejte během programu. Rušilo by to všechny při společných aktivitách, v přírodě navíc hrozí poškození nebo ztráta mobilu.
  • Mobily nepoužívejte v době od večerky do budíčku.
  • Nepůjčujte svůj mobil mladším dětem či mladším sourozencům. Chcete-li jim pomoci, odveďte je za vedoucím nebo hlavasem, a pokuste se společně vyřešit jejich problém.
  • Nevytahujte mobil a netelefonujte na pokoji, pokud s vámi bydlí někdo, kdo mobil nemá. Berete na něj ohled.
  • Ideální čas pro krátké vyřízení vašich věcí je polední klid nebo chvíle osobního volna po večeři. I v této době, prosíme, nenoste telefon a nevolejte všem na očích, na táboře najdete dost míst, kde budete mít úplné soukromí.

 

Přesto zvažte, zda to pár dní bez mobilu nezvládnete. Na táboře hrozí ztráta nebo poškození mobilu, nemáme možnost ani čas mobily každý den vydávat a zase uschovávat. Starost o mobil bude na vás, na táboře si za něj ručíte sami. Pár dní bez mobilu může být i výzva, vaše přátelé navíc určitě příjemně překvapí, když jim pro jednou místo sms přijde vlastnoručně psaný dopis nebo stylový pohled.

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

 

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Fotografický tábor 2024

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Fotografický tábor 2024

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 777 500 200

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Jitka. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 777 500 200 , E-mail: info@ckrobinson.cz
Nastavení cookies

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Jitka Novotná

Jitka Novotná

777 500 200

Kontaktujte nás