Letní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyPodzim s RobinsonemO násKontakt

Letní tábory > FOTOGRAFICKÝ tábor

Fotografický tábor 2018

Ladíme poslední detaily tábora, program a ceny pro rok 2018

 

Umět fotit? To se hodí vždycky!

Fotíš na dovolených s rodiči? Na akcích s kamarády? Dáváš fotky na Facebook nebo Instagram?

Dělej to jako profík!

 

 

Přihlašování začíná 1.1. 2018 !!!

Fotografický tábor 2018

 

 


 

Termíny a ceny

 

Fotografický tábor probíhá ve třech desetidenních turnusech.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
1. - 10.7.2018 10-18 letRS Lites 7 990 Kč  Obsazeno
10. - 19.7.2018 10-18 letRS Lites 7 990 Kč Přihlásit on-line Poslední místa
19. - 28.7.2018 10-18 letRS Lites 7 990 Kč Přihlásit on-line Poslední místa

Přihlašování začíná 1.1. 2018!!!

 

Tábor je součástí projektu Česká škola čar a kouzel, na kterou děti jezdí v rámci úvodní show parním vlakem z nástupiště 9 a ¾. Bližší informace najdete dále. Doprava z Prahy tam i zpět je již zahrnuta v ceně.

 

Pojistěte se pro klidné spaní

Volitelné služby a slevy  
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Sleva za sourozence 500 Kč

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 


 

Tábor, nebo letní fotoškola? To nejlepší z obojího!

 

Chceš se naučit fotit? A nechceš kvůli tomu chodit celý rok do kroužku? OK. Tohle je ideální šance získat základy. Až se vrátíš z tábora, budou tvoje fotky o hodně lepší.

 

Už fotíš? Baví tě to a chceš se v tom zlepšovat? Paráda. Na fotografickém táboře se naučíš spoustu nových triků od opravdových profíků.

 

Chceš zažít super léto a dělat něco fakt zajímavého? Tak neváhej a přijeď. Umět fotit se hodí vždycky.

 

Fotografický tábor 2018

 

Jak to bude probíhat?

 

Každý den si vyzkoušíš něco nového. Budeme fotit různá témata, upravovat fotky, vzájemně si je komentovat. A také budeme hrát různé zajímavé hry, které ti pomohou vidět svět okem fotografa.

  • Naučíš se se svým foťákem. Zjistíš co je clona, čas, ohnisková vzdálenost. A jak to využít pro skvělé fotky.
  • Budeme fotit různé situace a žánry. Lidi, portréty, akční reportážní fotky, přírodu, pohyb. Jak rychlý máš prst na spoušti? Dokážeš zachytit letící míč přímo v brankové síti? Přijeď si to vyzkoušet.
  • Víš co je kompozice? Zlatý řez? Až to zjistíš, tvoje fotky budou vypadat mnohem lépe.
  • Vyzkoušíš si různé speciální pomůcky. Třeba pro focení makro záběrů. Nebo blesk. Nech se překvapit, co všechno se s ním dá vyfotit.
  • Odvezeš si hromadu tipů na úpravu fotek ve Photoshopu.
  • A spoustu dalšího. Určitě je na co se těšit.

 

Program hodně upravíme na míru účastníkům. Zjistíme, co už umí, a dáme důraz na to, v čem se chtějí zlepšit. Každý turnus bude originál.

 

Fotografický tábor 2018 Fotografický tábor 2018 Fotografický tábor 2018
Fotografický tábor 2018 Fotografický tábor 2018 Fotografický tábor 2018

 

A to není všechno

 

Vrhneme se přímo do akce. Když se bude v táboře dít něco zajímavého, ty u toho se svým foťákem nesmíš chybět.

 

Budeš mít prostor vytvořit něco podle vlastní fantazie. Sólo nebo s kamarády. Třeba uděláte zajímavou reportáž nebo nafotíte originální fotokomiks. Je to jen na tobě.

 

Vše zakončí výstava nejlepších fotek. Rovnou v táboře.

 

Fotografický tábor 2018

 

Bude to velká letní jízda

 

I když bude fotografický program nabitý, najdeme si i dost časui na letní pohodu – koupání, hry, výlet, vodní bitvu, fotbálek, večer s kytarou u ohně, výlet, atd.

 

Fotografický tábor 2018 Fotografický tábor 2018 Fotografický tábor 2018

 

Taky si vyzkoušíš to nejlepší z Tábora Harry Potter, který probíhá souběžně. Třeba lanovku, famfrpál a další atrakce.

 

Fotografický tábor 2018

 

Přivez si vlastní techniku

 

Nejlepší je učit se s tím, co opravdu používáš. Ať už je to pořádný foťák, nebo jen chytrý mobil.

 

Nejvíc se určitě naučíš se zrcadlovkou. Stačí i obyčejná, levná, se základním pevným objektivem. Dá se i půjčit. Vše co k ní budeš mít navíc (objektiv, blesk, atd.) rozšiřuje tvé možnosti. Pokud používáš notebook a jsi zvyklý na svůj editační software (Photoshop, Zoner Photo Studio, apod.), i ten klidně vezmi s sebou. Nezapomeň vše dobře sbalit do fotografické brašny nebo jiného ochranného obalu.

 

V táboře budeme mít na ukázku a na vyzkoušení speciální techniku a různé pomůcky. Také projektory, tiskárny a několik počítačů pro úpravy fotek.

 

Fotografický tábor 2018

 

Táborem to nekončí

 

Po prázdninách plánujeme uspořádat výstavu nejlepších fotek z tábora na nějakém zajímavém místě v Praze. Pozvi rodiče, kamarády, bude to událost!

 

A můžeme se vidět i během roku. Plánujeme 2 – 3 víkendové fotografické workshopy od podzimu do jara. Setkáš se s kámoši z tábora, podíváš se třeba do profesionálního fotografického studia a vyzkoušíš si zase něco nového.

 

O všech akcích dáme přihlášeným účastníkům včas vědět.

 

Fotografický tábor 2018

 

Vezmi s sebou kámoše

 

Ve dvou se to lépe táhne. A co teprve v partě. Máš kamarády, které by fotografický tábor také bavil? Vezmi je s sebou. S partou kámošů bude tábor teprve pořádná zábava.

 

Fotografický tábor 2018

 

 


 

Fotografický tábor jako součást Školy čar a kouzel

 

Česká škola čar a kouzel je ambiciózní projekt

 

Tvoří ho tábor Harry Potter, určený pro mladší děti. A pak campy pro teenagery, kde se kouzla stávají skutečností – fotografický tábor, filmový, divadelní. Postupně budeme rozšiřovat nabídku o další umělecké směry, vědecké tábory se zajímavými pokusy a dalším zaměřením.

 

Náš cíl je, aby si děti v mladším školním věku na táboře Harry Potter vyzkoušely co nejvíce zajímavých aktivit. Aby si mohly vybrat, co je baví, rozpoznat svůj talent. A až budou starší, věnovat se více do hloubky aktivitě, ve které se cítí silní, a která je naplňuje. Třeba právě fotografování, divadlu, nebo něčemu dalšímu.

 

Fotografický tábor 2018

 

Jak jet do školy čar a kouzel? No přece parním vlakem

 

Odjezd z nástupiště 9 a ¾ je velký zážitek pro děti i rodiče. Nástupiště je plné kouzelných postav, které děti baví před odjezdem. Zájemci si mohou prohlédnout parní lokomotivu a podívat se do kabiny strojvůdce. Skvělou atmosféru dotváří děti v kostýmech. Je to prostě velká show.

 

Fotografický tábor 2018

 

Kouzelnický vlak odjíždí ze Smíchovského nádraží v Praze. Víme, že pro mimopražské účastníky je cesta do hlavního města starost navíc, ale věříme, že unikátní zážitek z cesty vlakem plným malých kouzelníků tyto komplikace vynahradí.

 

Vlak jede do Mnichova Hradiště, zbytek cesty do střediska děti odvezeme autobusem. Zpátky z tábora děti pojedou vlakem či autobusem dle turnusu tábora. Pokud to pro vás bude jednodušší, můžete si je vyzvednout osobně přímo ve středisku. Autobus i vlak bude přijíždět opět na Smíchovské nádraží v Praze.

 

Fotografický tábor 2018 Fotografický tábor 2018 Fotografický tábor 2018

 

Nápad jet na tábor parním vlakem nás minulý rok nadchnul. A tak jsme do toho šli. Byla to velká škola a první jízda stála nás, rodiče i děti hodně nervů. Nicméně všechno jsme nakonec zvládli. Vychytali jsme chyby a získali sebedůvěru.

 

Když zvládneme postavit na nádraží falešnou zeď a vypravit během prázdnin třikrát parní vlak, můžeme se pustit do ještě odvážnějších nápadů. Tak chceme rozhodně pokračovat dál. Ve škole čar a kouzel není žádný nápad dost šílený, abychom se ho nepokusili zrealizovat.

 

 


 

Lektorský tým

 

Za táborem stojí dvě skvělé fotografky – Anželika Rybak a Galina Gordeeva. S nimi povedou děti další fotografové a lektoři z uměleckých škol.

 

Fotografický tábor 2018 Fotografický tábor 2018

 

Anželika Rybak Lída studuje XY

Galina Shchelokova Lída studuje XY

Fotografický tábor 2018

 

 


 

Pošlete děti do ráje

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro prázdninové akce. Ve středisku je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna, krytý bazén a spousta větších i menších aktivit a atrakcí.

 

Fotografický tábor 2018

 

Kde budou děti bydlet?

 

V jedné ze dvou budov ve středisku. Pokoje mají šest až deset lůžek. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Komu by byla náhodou zima, tomu půjčíme deku navíc. Zatím to nebylo potřeba. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. Oblečení a věci si mohou děti dát do skříní a polic. Ze zkušenosti je ale praktičtější mít vše přehledně srovnané v kufru pod postelí.

V patře jsou vždy pokoje pro vedoucí. Děti tak mají dospělé blízko, pokud by se cokoliv stalo. Záchod mají děti hned u vchodu své ubytovací části, a další WC a sprchy ve vedlejším objektu. Při deštivém počasí je možné ve společenských prostorech zatopit a usušit mokré oblečení a boty.

 

Fotografický tábor 2018 Fotografický tábor 2018 Fotografický tábor 2018

 

A co místní kuchyně?

 

Všichni si ji chválí. V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, …). Počítáme s tím, že starší děti toho snědí víc, je pro ně vždy připravená i druhá večeře. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V jídle děti nerozmazlujeme, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu samozřejmě nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

 

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Fotografický tábor 2018

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Fotografický tábor 2018

Ptejte se, volejte, pište!

 

Tel.: +420 739 465 490

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Péťa. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

HOT LINE - Petra Melecká

Petra Melecká

739 465 490

Kontaktujte nás