RobinsonLetní táboryPříměstské táboryLyžařské kurzyŠkoly v příroděO násKontaktOn-line check-in

Letní tábory > POTTER tábor

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Proletět se na koštěti? Naučit se kouzlit? Jasně!

Pro vykulené dětské oči bychom se rozkrájeli. A naše kouzelnická škola je opravdu zážitek. I v mudlovském světě se dějí zázraky.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

Elektronické odeslání táborové dokumentace pro přihlášené.

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Vyprávění nebralo konce

Dcera se vrátila z tábora Harry Potter úplně nadšená. Chválím skvělou organizaci, výborné nápady, a milé vedoucí. Vyprávění nebralo konce. Příští rok určitě pojede znovu.

Dora Kolczová

Další zkušenosti rodičů …

 


 

Termíny a ceny

 

Potter tábor probíhá ve třech desetidenních turnusech, vybírat můžete ze tří věkových kategorií. Tam, kde se kategorie lámou, tedy zpravidla po třetí a po šesté třídě, odhadněte, kde bude vašemu dítěti lépe. Jestli ještě mezi mladšími nebo už spíše mezi staršími dětmi.

 

Věk dětí 6–9 let

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
3. - 12.7.2022 6-9 letRS Lites 7 490 Kč  Obsazeno
12. - 21.7.2022 6-9 letRS Lites 7 490 Kč  Obsazeno
21. - 30.7.2022 6-9 letRS Lites 7 490 Kč  Obsazeno

Věk dětí 9–12 let

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
3. - 12.7.2022 9-12 letRS Lites 7 690 Kč  Obsazeno
12. - 21.7.2022 9-12 letRS Lites 7 690 Kč  Obsazeno
21. - 30.7.2022 9-12 letRS Lites 7 690 Kč  Obsazeno

Věk dětí 12–16 let

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
3. - 12.7.2022 12-16 letRS Lites 7 690 Kč  Obsazeno
12. - 21.7.2022 12-16 letRS Lites 7 690 Kč  Obsazeno
21. - 30.7.2022 12-16 letRS Lites 7 690 Kč  Obsazeno

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT  

Tábor   Cena   Termíny  
Potter tábor 6–9 let     7690 Kč     7490 Kč     3.-12.7.     12.-21.7.     21.-30.7.
Potter tábor 9–12 let     7690 Kč     7490 Kč     3.-12.7.     12.-21.7.     21.-30.7.
Potter tábor 12–16 let     7690 Kč     7490 Kč     3.-12.7.     12.-21.7.     21.-30.7.

 

Přihlašování začíná 1.1. 2022!

 

Akční cena platí při přihlášení a úhradě plné ceny tábora do 28.2.2022! Informace k letošním novinkám, cenám, a ke garanci vrácení peněz najdete zde.

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 490 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Bezlepková dieta 450 Kč
Sleva za sourozence 400 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 300 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jezdí na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Někteří rodiče ale přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo středisko ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

 


 

Ahoj děti

 

Chcete vědět, co vás letos čeká na Potter táboře? Tak to z nás nedostanete ani s pomocí černé magie. Nechcete přece přijít o překvapení. Něco snad ale prozradit můžeme.

 

Letos se vrátíme na úplný začátek příběhu a budeme pátrat po tajemném Kameni mudrců. Stopy vedou do podzemí slavné Gringottovy banky v Příčné ulici. Ale co když to je jen léčka? Co když je za vším ten, jehož jméno nesmíme vyslovit? Podaří se vám překonat jeho nástrahy a získat vzácný poklad? Doufejme, že s pomocí bradavických profesorů získáte tajemný kámen dříve, než se ho zmocní síly zla.

 

Také budeme hrát oblíbený famfrpál, létat na košťoletu a soutěžit o školní pohár v jedné ze čtyř kolejí – Hrabotlapu, Lunovýru, Orlozobu a Bystrovízu!. Na Čarosrazu opět zazní školní hymna a znovu se setkáte se svými oblíbenými postavami – Brumbálem, Hagridem a sposutou dalších. Tak na viděnou v létě, milí kouzelníci. Dobrodružství pokračuje.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

A vy, milí rodiče, dejte si na posilněnou svůj oblíbený lektvar, čeká nás důkladná prohlídka Školy čar a kouzel. Cestou se dozvíte, jak to u nás chodí, jací profesoři a profesorky se budou starat o vaše děti a co je letos nového!

 

 


 

Vítejte ve Škole čar a kouzel

 

 

 

Fantazie se stává skutečností

 

Na Potter táboře si děti vyzkouší spoustu věcí, o kterých zatím jen četli ve knihách. Stanou se například redaktory slavných kouzelnických novin – Denního věštce. Budou psát články, dělat rozhovory s profesory i vzácnými hosty, fotit. Výsledkem se budou moct pochlubit hned na táboře, kde si jejich výtisk přečtou ostatní děti.

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

 

hodinách lektvarů budou děti hledat vzácné ingredience a provádět tajné pokusy. Naučí se kouzlit a provádět nejrůznější triky a žertovné kejkly. Kouzelníci s vášní pro sport se v kolejních týmech pustí do tréninku na velký famfrpálový turnaj. A všichni společně se zapojí do souboje s tím, jehož jméno se nevyslovuje …

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022
POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022
POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Je ten svět kouzelný nebo skutečný?

 

V redakci novin, v kouzelnické bance, ve sportovním týmu – tam všude se děti naučí spoustu praktických dovedností. Ale i něco důležitějšího – jak hrát fér, jak vítězit, zvládnout prohru, prosadit se, hledat řešení, zrealizovat svůj nápad. Tábor je škola života. A zároveň napínavá hra a skvělá zábava.

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Program střihneme dětem na míru jako hedvábí na kouzelnický plášť

 

Pro nejmenší kouzelníky ve věku 6–9 let bude hlavní náplní celotáborová hra s poutavým příběhem, plným kouzel a překvapení. Děti ve věku 9–12 let se stanou hrdiny dobrodružného příběhu, ale také se už naučí spoustu konkrétních dovedností. Nejstarší děti ve věku 12–16 let bude čekat náročnější a zodpovědnější program, aby si tábor opravdu užily.

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Neopisujeme, tvoříme!

 

Škola čar a kouzel je rájem pro fanoušky Harryho Pottera. Sami jsme na těch příbězích vyrostli, jsou opravdu skvěle napsané. Proto jsou bradavické postavy a příběhy z předlohy J. K. Rowlingové (a úžasného překladu Vladimíra Medka) základem i našeho tábora.

 

Kouzelnický svět dále dotváříme a rozvíjíme. Pro naše prázdninové „mudlovské“ kouzlení vznikly originální názvy školních kolejí – Orlozob, Bystrovíz, Lunovýr a Hrabotlap. Každá kolej má svůj znak, erbovní zvíře a sloku v kouzelnické školní hymně. Každým rokem je náš originální kouzelnický svět větší a větší. Už teď se těšíme na vymýšlení dalších příběhů a kouzel.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Milujeme léto

 

Využíváme každý slunečný den, abychom se vyřádili venku v přírodě. Nejen při kouzelní, ale i při jiných zábavných aktivitách. S dětmi vyrážíme na koupaliště, na výlet, zahrajeme si fotbal, turnaj stolních her nebo uspořádáme vodní bitvu.

 

Oblíbenou atrakcí je létání na koštěti, pískové hřiště (ať už se na něm staví hrady nebo hraje beach), disc golf, nebo místní prolézačky. Každý rok najdou v táboře děti něco nového. Večery začínají na čarosrazu, kde se zpívá, hodnotí a vyhlašuje vítězná kolej dne, a pokračují u ohně, s kytarou a písničkami, promítáním filmů, povídáním se zajímavými hosty, apod.

 

A když nás to všechno utahá přes míru, prostě vyhlásíme líný den, abychom nabrali energii na další dobrodružství.

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

 

 


 

Kdo obývá ředitelnu a kabinety kouzelnické školy?

 

Jelikož se ředitel Brumbál vyskytuje ve škole jen vzácně (neodkladné povinnosti na Ministerstvu kouzel), leží hlavní tíha povinností na bedrech našeho profesorského sboru. Tvoří ho lidé mnoha talentů. Jsou to obvykle studenti a studentky pegagogických faktult a jiných vysokých škol, pedagogové volného času a další nadšenci, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví.

 

Počet vedoucích a praktikantů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Na jednoho vedoucího připadá kolem 10 dětí, u menších dětí je to ještě méně. Oddílákům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

 


 

Jede vaše dítě na tábor poprvé?

 

V kolika letech poslat dítě na tábor poprvé?

 

Tábor je pro děti od šesti let, nicméně ideální je začít po první třídě, kdy už jsou děti přece jen výrazně samostatnější. Po dohodě to v kouzelnické škole zvládnou i šikovní předškoláci, pokud splňují věkový limit.

 

Máte obavu, jestli není pro začátek 10 dní moc?

 

10 denní turnus (9 nocí) zvládají i malé děti bez problémů. Podle našich zkušeností se děti na začátku tábora rozkoukávají a trvá jim 3–4 dny, než si na všechno zvyknou, poznají kamarády, a začnou si naplno užívat program. Je skvělé, když pak nemusí hned domů, a mají pár dnů k dobru. Oproti týdennímu turnusu jsou to jen 2 noci navíc.

 

Jak usnadnit dětem pobyt?

 

Zapojte kamarády! To bezpečně funguje. Nejlepší jsou podobně staří spolužáci, kamarádi z party. Platí to pro každý věk. Samozřejmě pomůže i starší sourozenec.

 

Každopádně rychle zapojíme i děti, které jedou poprvé a žádného kamaráda s sebou nemají. Už cestou na tábor je s někým dáme dohromady. Než vystoupí děti z autobusu, má každý svého parťáka.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


 

Jaký vybrat program?

 

Každý program je stavěný pro jinou věkovou kategorii. Podle informací dále určitě vyberte ten pravý. I tak se může na táboře ukázat, že by vašemu potomkovi bylo lépe mezi staršími nebo naopak mladšími dětmi. Než uděláme změnu, zavoláme a probereme to s vámi.

 

Tajemství bradavických duchů (děti 6–9 let)

 

Ve zdech kouzelnické školy přebývá mnoho různých duchů. Nejznámějším z nich je Skorobezhlavý Nick. Na první pohled vypadají trochu děsivě, ale jsou to dobráci od kosti. Děti si s nimi užijí spoustu zábavy. A protože duchové jsou jedněmi z nejstarších obyvatel kouzelnického hradu, znají i jeho mnohá, dávno zapomenutá tajemství …

 

Je vaše dítě ve třetí třídě? Tady se to láme. Uvažte, jestli vašeho potomka zaujme tento pohádkovější program a bude se cítit komfortněji mezi mladšími dětmi. Nebo se už vrhne do většího dobrodružství se čtvrťáky a páťáky.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Princ dvojí krve (děti 9–12 let)

 

V kouzelnickém světě se schyluje k velké bitvě mezi silami zla a obránci bradavické školy. Lord Voldemort ovládl Ministerstvo kouzel, a zdá se být neporazitelný. I pán zla má ale své slabé místo. Sedm viteálů, do kterých ukryl svou duši. Podaří se najít včas? Osud kouzelnického světa je v rukou odvážných kouzelníků, kteří mají odvahu postavit se zlu čelem…

 

Ideální volba pro děti mezi třetí a šestou třídou. Ve třetí třídě máte na vybranou – jestli ještě zvolit program pro mladší děti, nebo už pokročit sem. A po šesté třídě rozhodněte, jestli zůstat zde nebo se vrhnout mezi teenagery.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Relikvie smrti (děti 12–16 let)

 

Lord Voldemort a jeho služebníci nebezpečně stahují smyčku kolem bradavické školy čar a kouzel. Ovšem ani Harry, Ron a Hermiona nezahálí. Díky Brumbálově pomoci se dostanou ke starým vzpomínkám, v nichž budoucí pán zla teprve objevuje své pravé já. A také na stopu tří kouzelných předmětů, po nichž Lord Voldemort velmi touží – relikvií smrti …

 

Tento program je určený pro teenagery po šesté třídě a starší. U dětí v šesté třídě se rozhodněte, jestli ještě zvolit program pro mladší děti, nebo už pokročit sem.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

 


 

Uchovejte si kouzelné vzpomínky v luxusním balení

 

Objednejte si fotoknihu z tábora

 

Z každého turnusu připravíme originální fotoknihu. Bude obsahovat společné fotky oddílů a nejlepší momentky z hlavních aktivit roku. Ve fotoknize najdete 4–5 fotek vašeho malého kouzelníka nebo čarodějky v kostýmu, pořízenou v dekoracích podle letošnímu tématu.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Nechte se překvapit stylovou grafickou úpravou

 

10 listů, 50 nejlepších fotek z tábora, rozměr 20×20 cm. A kvalitní pevná vazba.

Na výrobě fotoknih spolupracujeme se společností FotoŠkoda, která je zárukou kvality a bezvadného zpracování.

 

Cena kouzelnické fotoknihy je 1190 Kč.

V ceně fotoknihy je již zahrnuto poštovné a balné!

 

Chcete svou fotoknihu?

 

Zaklikněte tuto možnost v přihlášce. Fotoknihu můžete objednat i kdykoliv později. Stačí zavolat.

Fotoknihy budeme rozesílat poštou během září-října. Můžete si ji také vyzvednout v naší pražské kanceláři.

 

Kromě fotoknihy pro vás tradičně připravíme po skončení turnusu i sadu fotek z tábora v elektronické formě ke stažení. Tato služba je pro všechny účastníky tábora ZDARMA.

 

 


 

Poznejte sídlo školy čar a kouzel

 

Místo, kde dávají jednorožci dobrou noc

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro dobrodružství a hry v přírodě. Na koupání a hry ve vodě je nejlepší přírodní koupaliště v nedaleké Bukovině, kam vyrazíme krátkým pěším výletem.

 

V táboře je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna a spousta větších i menších aktivit a atrakcí. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení. Pozor: hned za posledním domkem začíná zapovězený les, plný fantastických zvířat!!! :-)

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Jak vypadají kouzelnické komnaty?

 

Děti bydlí v hlavní budově, starší kouzelníci případně v samostatných chatách. Nově zrekonstruované pokoje mají od čtyř do sedmi lůžek. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Oblečení a věci si mohou děti dát do skříní a polic. Špinavé prádlo a další věci je možné schovat do kufru pod postelí.

 

V každém patře jsou pokoje pro vedoucí. Děti tak mají dospělé blízko, pokud by se cokoliv stalo. WC a sprchy jsou na každém patře. Při deštivém počasí je možné v pokojích i ve společenských prostorech zatopit a usušit mokré oblečení a boty.

 

Aby byl zážitek z tábora opravdu pořádný, je v budově stylová výzdoba. Jako v opravdické bradavické škole.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Co se vaří a peče ve školní kuchyni?

 

Nejvíc jdou na odbyt grilované dračí ocásky, polévka z hadích oček, a bublankový salát. :-) V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, ovoce,…). Hlady u nás nikdo netrpí, samozřejmostí je druhá večeře a něco na zaplácnutí, když zrovna kručí v břiše. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V jídle děti nerozmazlujeme, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu samozřejmě nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Mobilní telefony

 

Mohou mít děti mobilní telefon?

 

U dětí ve věkových kategorií 6–9 let a 9–12 let prosím respektujte zákaz mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení (chytré hodinky, apod.). Na táboře pro kategorii 12–16 let děti mobilní telefon mít mohou, jeho používání na táboře má ale jasně určená pravidla. Dočtete se o nich dále.

 

Co nás vede k zákazu mobilů u mladších dětí?

 

Zkušenosti z mnoha předchozích táborů. Každému dítěti je na táboře někdy smutno, nebo zažije nějakou křivdu. Většinou to ale rychle přejde, nebo si s tím instruktoři poradí. Když je ale po ruce telefon, zavolat domů a vylít si srdíčko, je více než lákavé. Stejně jako pokušení rodičů zavolat dítěti na tábor a zkontrolovat, jak se mu daří. Obojí ale nadělá hodně paseky.

 

Praxe ukázala, že děti často řeší s rodiči po telefonu i drobné starosti, místo aby šly za svým vedoucím. Potom i drobnosti, jako je ztracený kartáček, řešíme komunikační cestou dítě-rodič-hlavní vedoucí-instruktor-dítě, místo aby dítěti s problémem pomohl jednoduše instruktor.

 

Chápeme, že jsou děti, které s telefonem problém nemají, ale považujeme za spravedlivé, aby toto pravidlo platilo pro všechny.

 

Jak připravit dítě na pár dní bez mobilního telefonu?

 

Doporučujeme posílat děti na tábor s kamarádem, ideálně podobného věku. Ve dvou se to lépe táhne. Dítě by mělo odjíždět na tábor dobrovolně, pozitivně motivované.

 

Dítě by mělo vědět, že může jít s každým problémem za svými vedoucími. Ti jsou na táboře od toho, aby mu pomohli. Jsou tam i další lidé, kteří ho mohou vyslechnout – například zdravotník nebo hlavní vedoucí.

 

Je důležité, aby se dítě naučilo svému vedoucímu důvěřovat. A budeme rádi, pokud vy, rodiče, budete důvěřovat nám.

 

Pravidla pro starší děti ve věkové kategorii 12–16 let

 

Chápeme, že ve vašem věku už chcete být v kontaktu i se svými kamarády mimo tábor, příp. si pomocí mobilu zařídit praktické věci. Zároveň předpokládáme, že na tábor jdete hlavně kvůli jeho náplni a ostatním dětem na táboře. A že tedy budete maximum času věnovat svým novým kamarádům. Je to nejen slušnost, ale i obohacující zkušenost.

 

Pokud si na tábor vezmete mobil, spoléháme na vaši zodpovědnost a respektování těchto pravidel:

 • Mobily nenoste a nepoužívejte během programu. Rušilo by to všechny při společných aktivitách, v přírodě navíc hrozí poškození nebo ztráta mobilu.
 • Mobily nepoužívejte v době od večerky do budíčku.
 • Nepůjčujte svůj mobil mladším dětem či mladším sourozencům. Chcete-li jim pomoci, odveďte je za vedoucím nebo hlavasem, a pokuste se společně vyřešit jejich problém.
 • Nevytahujte mobil a netelefonujte na pokoji, pokud s vámi bydlí někdo, kdo mobil nemá. Berete na něj ohled.
 • Ideální čas pro krátké vyřízení vašich věcí je polední klid nebo chvíle osobního volna po večeři. I v této době, prosíme, nenoste telefon a nevolejte všem na očích, na táboře najdete dost míst, kde budete mít úplné soukromí.

 

Přesto zvažte, zda to pár dní bez mobilu nezvládnete. Na táboře hrozí ztráta nebo poškození mobilu, nemáme možnost ani čas mobily každý den vydávat a zase uschovávat. Starost o mobil bude na vás, na táboře si za něj ručíte sami. Pár dní bez mobilu může být i výzva, vaše přátelé navíc určitě příjemně překvapí, když jim pro jednou místo sms přijde vlastnoručně psaný dopis nebo stylový pohled.

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Jak to chodí v kouzelnické škole

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 777 500 200

 

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Dája. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 450 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Bezlepková dieta 450 Kč
Fotokniha z tábora (vč. poštovného) 1190 Kč
Sleva za sourozence 400 Kč

 

Ahoj děti

 

Chcete vědět, co vás letos čeká na Potter táboře? Tak to z nás nedostanete ani s pomocí černé magie. Nechcete přece přijít o překvapení. Něco snad ale prozradit můžeme.

 

Nejmladší kouzelníci budou letos rozplétat záhadu truhlice z Příčné ulice. Pomáhat jim v tom samozřejmě budou jejich věrní přátelé Hagrid a skřítek Dobby. Na zkušenější kouzelníky ve věku 9–12 let čeká mimořádně nebezpečný úkol, který je zavede až k branám Azkabanu. Nejstarší studenti se stanou členy Fénixova řádu a budou společně čelit úkladům Lorda Voldemorta. Všichni se opět utkají v souboji o školní pohár v jedné z našich kolejí – Hrabotlapu, Lunovýru, Orlozobu a Bystrovízu!

 

Také budeme hrát oblíbený famfrpál, létat na košťoletu a koupat se v bazénu. Na Čarosrazu opět zazní školní hymna. Setkáte se znovu s Brumbálem a samozřejmě se na vás těší i všechny další oblíbené postavy. Tak na viděnou v létě, milí kouzelníci. Dobrodružství pokračuje. Prozkoumejte tuhle stránku pořádně, třeba se ještě něco dozvíte …

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

A vy, milí rodiče, dejte si na posilněnou svůj oblíbený lektvar, čeká nás důkladná prohlídka Školy čar a kouzel. Cestou se dozvíte, jak to u nás chodí, jací profesoři a profesorky se budou starat o vaše děti a co je letos nového!

 

 


 

Jaký vybrat program?

 

Každý program je stavěný pro jinou věkovou kategorii. Podle informací dále určitě vyberte ten pravý. I tak se může na táboře ukázat, že by vašemu potomkovi bylo lépe mezi staršími nebo naopak mladšími dětmi. Než uděláme změnu, zavoláme a probereme to s vámi.

 

Tajemství skřítka Dobbyho (děti 6–9 let)

 

Domácí skřítek Dobby konečně získal svobodu. Harry ho vysvobodil z moci rodiny Malfoyů a on si konečně může dělat co chce. Létat na koštěti, kouzlit, hrát famfrpál, mastit kouzelnické karty. A ještě spoustu dalších věcí. Už se chtěl do všeho pustit … a pak mu najednou došlo, že to nebude tak jednoduché. Ze samé radosti Dobby zapoměl, že ho to vlastně nikdy nikdo neučil. Že si se spoustou věcí neví rady…

Nejmnenší děti mu jistě rádi pomohou a naučí ho všechno, co musí znát správný kouzelník. A možná přijdou i na to, jaké tento malý skřítek ukrývá důležité tajemství.

 

Je vaše dítě ve třetí třídě? Tady se to láme. Uvažte, jestli vašeho potomka zaujme tento pohádkovější program a bude se cítit komfortněji mezi mladšími dětmi. Nebo se už vrhne do většího dobrodružství se čtvrťáky a páťáky.  

Vězeň z Azkabanu (děti 9–12 let)

 

Azkaban je nechvalně známé kouzelnické vězení. Leží na nepřístupném místě a je silně zabezpečené. Na toho, kdo by se z něj pokusil utéct, čeká několik zákeřných pastí. Tou nejhorší jsou mozkomorové, kteří se vznášejí kolem vězeňských cel a vysávají ze žalářníků všechny dobré vzpomínky. Nejznámějším vězněm v Azkabanu je bezesporu Sirius Black. Soudí se o něm, že je to pomocník samotného Lorda Voldemorta. Je to ale skutečně tak? Není naopak obětí spiknutí zlých sil? Dokáží děti zjistit, kde je pravda? A co když se kvůli tomu budou muset vypravit až do samotného Azkabanu?

 

Ideální volba pro děti mezi třetí a šestou třídou. Po šesté třídě rozhodněte, jestli zůstat zde nebo se vrhnout mezi teenagery.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Fénixův řád (děti 12–16 let)

 

Zlo je zpět, ale autority v čele s ministrem kouzel to všemožně popírají. Denní věštec, který vždy nestranně informoval o dobrém i zlém, zarytě mlčí. Ale v Bradavicích vědí své. Ředitel Brumbál se neváhal ohradit, ale místo podpory mu hrozí odvolání. Studenti berou osud školy i kouzelnického světa do svých rukou a zakládají tajný spolek. A co prázdninoví návštěvníci školy čar a kouzel, přidají se na Brumbálovu stranu? Budou ochotni riskovat své bezpečí? Stanou se také členy Fénixova řádu?

 

Tento program je určený pro teenagery po šesté třídě a starší.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

 

 


POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

Je ten svět kouzelný nebo skutečný?

 

Známý dětský psycholog Zdeněk Matějček kdysi trefně poznamenal, že „Nejvíce vychováváme ve chvílích, kdy nevychováváme.“ Děti se učí pořád. Okoukávají, zkouší, experimentují. Hledají hranice, životní příklady a vzory. Mezi námi dospělými i mezi vrstevníky. V redakci novin, v kouzelnické bance, ve sportovním týmu – tam všude se děti naučí spoustu praktických dovedností. Ale i něco důležitějšího – jak hrát fér, jak vítězit, zvládnout prohru, prosadit se, hledat řešení, zrealizovat svůj nápad. Je to škola života. Jestli něco umíme fakt dobře, tak udělat program tak, aby si děti ani nevšimly, že se něco učí. Všechno je to „jen“ napínavá hra a skvělá zábava.

Tvoříme kouzelný svět!

 

Dámy a pánové, vítejte v redakci Denního věštce. I v naší škole čar a kouzel vycházejí kouzelnické noviny. A tvoří je samy děti. Psát články, dělat rozhovory s profesory i vzácnými hosty, fotit. Výsledek uvidí všichni v táboře. Každé nové číslo roznesou redakční portýři mezi ostatní kouzelníky. A uvidíte ho i vy, rodiče. Bude to takové netradiční zpravodajství z tábora.

Než se děti do všeho pustí, dozví se jak na to. Vyzkouší si to na několika hrách. Vyberou si, co budou chtít konkrétně dělat… Na stejném principu se zapojí i do mnoha dalších aktivit.

Co bude tvořit náš kouzelný svět?

 • Alchymistická laboratoř. V hodinách lektvarů v ní budou děti provádět tajné pokusy.
 • Sovinec a poštovní úřad. Nejmenší děti se budou starat o táborovou poštu.
 • Sportovní famfrpálový klub. Kouzelníci s vášní pro sport se v kolejních týmech pustí do tréninku na velký famfrpálový turnaj.
 • Produkční a umělecká agentura Zlatoslava Lockharta. Svěřenci tohoto výjimečného kouzelníka, umělce, a pětinásobného vítěze ankety časopisu Čarodějka a život o nejkouzelnější úsměv, se vrhnou na organizaci školních společenských událostí. Budou moderovat famfrpálové zápasy i filmové premiéry, připravovat výzdobu a propagaci.
 • Gringottova banka. V ní si děti vymění herní diamanty za kouzelnické galeony pro obchodování v Příčné ulici.
 • Voňavý skleník. Místo, kde budou děti poznávat bylinky a kouzelné rostliny, starat se o ně, a připravovat z nich pro ostatní omamné lektvary.
 • A spousta dalších …

Program střihneme dětem na míru jako hedvábí na kouzelnický plášť

 

Pro nejmenší kouzelníky ve věku 6–9 let bude hlavní náplní celotáborová hra s poutavým příběhem, plným kouzel a překvapení. Do alchymistické laboratoře, banky nebo do voňavého skleníku také zavítají, ale zatím jen na skok.

 

Děti ve věku 9–12 let se stanou hrdiny dobrodružného příběhu, ale také se už naučí spoustu konkrétních dovedností. Dostanou se na tajemná kouzelnická místa a budou si moci samy vybrat, kde je to nejvíce baví.

 

Nejstarší děti ve věku 12–16 let bude čekat náročnější a zodpovědnější program, aby si tábor opravdu užily. V redakci Denního věštce, v Gringottově bance nebo ve famfrpálovém týmu stráví i většinu času. Budou s profesory řídit průběh programu a sami navrhovat, co a jak dělat, stejně jako nejstarší studenti v Bradavické škole.

 


Inspirací pro letošní táborovou hru bude kniha kouzelnických příběhů Bajky barda Beedleho. Jsou to staré pohádky, které znají děti ze všech kouzelnických rodin. A skrývají i jedno velké tajemství. Snaží se na něj přijít i Hermiona, které vzácný originál bajek odkázal ředitel bradavické školy Albus Brumbál. Děti jí určitě s pátráním po ukrytém tajemství rády pomohou …


POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022


–  

Ahoj děti

 

Chcete vědět, co vás letos čeká na Potter táboře? Tak to z nás nedostanete ani s pomocí černé magie. Nechcete přece přijít o překvapení. Něco snad ale prozradit můžeme.

 

Nejmladší kouzelníci budou letos odkrývat tajemství, které skrývají Duchové bradavických kolejí. Pomáhat jim v tom samozřejmě budou jejich věrní přátelé Hagrid a skřítek Dobby. Na zkušenější kouzelníky ve věku 9–12 let čeká setkání s Princem dvojí krve a pátrání po viteálech. Nejstarší studenti budou společně čelit úkladům Lorda Voldemorta a stejně jako Harry, Ron a Hermiona se pokusí získat Relikvie smrti. Všichni se opět utkají v souboji o školní pohár v jedné z našich kolejí – Hrabotlapu, Lunovýru, Orlozobu a Bystrovízu!

 

Také budeme hrát oblíbený famfrpál, létat na košťoletu a koupat se v bazénu. Na Čarosrazu opět zazní školní hymna. Setkáte se znovu s Brumbálem a samozřejmě se na vás těší i všechny další oblíbené postavy. Tak na viděnou v létě, milí kouzelníci. Dobrodružství pokračuje. Prozkoumejte tuhle stránku pořádně, třeba se ještě něco dozvíte …

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

A vy, milí rodiče, dejte si na posilněnou svůj oblíbený lektvar, čeká nás důkladná prohlídka Školy čar a kouzel. Cestou se dozvíte, jak to u nás chodí, jací profesoři a profesorky se budou starat o vaše děti a co je letos nového!

 

 


 

Kdo obývá ředitelnu a kabinety kouzelnické školy?

 

Profesorský sbor tvoří lidé mnoha talentů. Je to skladba pestrá, stejně jako náš program. Jelikož se ředitel Brumbál vyskytuje ve škole jen vzácně (neodkladné povinnosti na Ministerstvu kouzel), hlavní vedoucí, tedy ředitelkou školy, je Martina Koutná. Z nejvyšší věže hradu bedlivě sleduje průběh výuky Petr Nový, autor konceptu Kouzelnické školy.

 

Martina Koutná POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022 POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

Martina dělá ředitelku zřejmě proto, aby nevyšla ze cviku. Během školního roku je totiž ředitelkou své vlastní hudební školy. Vystudovala na konzervatoři v Teplicích, učí hrát děti na zobcovou flétnu. Také umí zabrnkat na kytaru, ukulele, nebo zvonkohru. Největší radost má, když si může s někým zahrát. Rodiče, děti i instruktoři oceňují, s jakou moudrostí a empatií tábor vede.

 

Petr Nový

Petr vede celý tým Robinsona. Byť má technické vzdělání, celou svou kariéru se věnuje kreativní tvorbě vzdělávacích a zábavných programů pro děti i dospělé. Letní tábory dělá už více jak 25 let. V Kouzelnické škole bdí nad rozvojem celého konceptu a realizací programu.

 

Profesorský sbor

 

Naši profesoři jsou především studenti a studentky pegagogických faktult a jiných vysokých škol, pedagogové volného času a další nadšenci, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví.

 

Počet vedoucích a praktikantů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Jeden vedoucí má na starosti malý oddíl kolem 10 dětí, u menších dětí je to ještě méně. Oddílákům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 


POTTER tábor aneb kouzelnická škola 2022

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 777 500 200 , E-mail: info@ckrobinson.cz
Nastavení cookies

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Dagmar Šendula

Dagmar Šendula

777 500 200

Kontaktujte nás