RobinsonLetní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyO násKontakt

Letní tábory > Letní tábory 2020

Letní tábory 2020 - aktuální informace

 

Milí rodiče,
letní tábory budou!

 

Schválený vládní plán počítá s tábory už konce června, děti i vy se tedy můžete těšit na léto plné dobrodružství. Aktuální zprávu o táborech najdete například zde

 

Tábory proběhnou prakticky bez omezení, změny budou oproti minulým rokům minimální. Počítá se například se zvýšenou hygienou, s povinností častěji desinfikovat táborové objekty a s rozšířenou verzí potvrzení o bezinfekčnosti. Nyní čekáme na přesné znění pokynů od hygienických stanic. Jakmile budeme mít od hygieny konkrétní pokyny, obratem začneme všem přihlášeným posílat finální informace k letošním táborům.

 

Pokud se potřebujete na něco zeptat, ideální je v tuto chvíli e-mail: info@ckrobinson.cz. Prosíme o trpělivost, na vaše dotazy budeme s kolegy reagovat jak nejrychleji dokážeme. Děkujeme za pochopení.

 

Kontaktujte nás

 

 

Všichni v Robinsonu pevně doufáme, že děti s námi odjedou do přírody na svůj oblíbený tábor, a vy si užijete zasloužený oddech.

Letní tábory 2020 – aktuální informace

Petr Nový & Robinsoni

Milí rodiče,

rád bych vám představil náš plán ohledně letošních letních táborů a vysvětlil, jak budeme postupovat, pokud se tábory nebudou moci uskutečnit nebo proběhnou jen v omezeném rozsahu. I přes vyjádření některých ministrů jsem optimista a věřím, že děti o své letní dobrodružství nepřijdou. Určitě se už těší. A vy nejspíše také :-)

 

V následujícím infoboxu najdete stručné shrnutí nejzásadnějších informací. V dalším textu pak podrobnější vysvětlení jednotlivých bodů.

 

Letní tábory 2020 – aktuální informace

 

 

Abych byl upřímný, v prvních dnech pro vyhlášení nouzového stavu jsme v Robinsonu propadli skepsi a obavám, co bude s letošní sezónou. Černé myšlenky jsme ale rychle zahnali, hlavně díky podpoře přátel i našich věrných táborníků. Došlo nám, že vlastně stačí dělat přesně to, k čemu už léta děti na táborech sami vedeme. Nebrečet nad rozlitým mlékem, řešit problémy, snažit si za každé situace poradit. Stejně jako na to šel i románový Robinson, náš původní a velký vzor. Ani on se nevzdal, nasadil všechen svůj um v boji o přežití na pustém ostrově, a nakonec se díky tomu dočkal záchrany.

 

Letní tábory 2020 – aktuální informace

 

Karanténu a změny, které přinese, bereme v Robinsonu jako výzvu. Jako impulz k přemýšlení o nových programech a nových službách. Věřím, že až celá epidemie pomine, budeme vám moci nabídnout ještě zajímavější tábory než dříve. Na první nové nápady se můžete těšit už v nejbližších týdnech.

 

 

Letní a příměstské tábory budou!

 

Na tiskové konferenci po Velikonocích sice ministr Plaga prohlásil, že tábory si umí představit spíše až v srpnu, ale že vše bude záviset na vývoji epidemie! Vše tedy může být za pár týdnů úplně jinak. Naopak vládní plán zveřejněný o den dříve počítá s obnovením zotavovacích akcí už v první polovině června. Zatím to tedy spíše vypadá tak, že „levá ruka neví, co dělá pravá“. Každý ministr říká něco jiného.

 

Každopádně věříme ve vítězství zdravého rozumu a trochu spoléháme i na tlak rodičů, aby tábory proběhly. V duchu prohlášení, se kterým nedávno přišel Roman Prymula: „Letním táborům, myslím si, šanci dáme. Protože potřebujeme odbřemenit rodiče. Ono to asi není nic příjemného, pokud mají malé děti a jsou s nimi pořád doma, takže tady jakási míra volnosti nastane.“

 

Aktuální vládní plán rozvolňování nouzového stavu:

 

Letní tábory 2020 – aktuální informace

 

Než bude definitivně jasno, připravujeme se na různé varianty. Především na případné kapacitní omezení táborů. Máme v záloze několik náhradních řešení. Pokud to bude aktuální, obratem vás budeme informovat.

 

Přijít může naopak i velký nápor a zájem o tábory těsně před prázdninami. Hlavně kvůli tomu, že vycestovat do zahraniční letos zřejmě nebude možné. V posledních dnech už zase přicházejí nové přihlášky, hlásí se i náhradníci na již vyprodané tábory.

 

Během letošních prázdnin také očekávám zpřísnění hygienických požadavků. Na zvýšenou hygienu se ale zaměříme, i kdyby to po nás stát nevyžadoval. Na táborech budeme mít dezinfekční přípravky, mytí (nejen) rukou bude častější, u dětí budeme hygienu důsledně kontrolovat.

 

 

Chcete odložit splátky? Dejte vědět, dohodneme se.

 

Každý případ budeme řešit individuálně. Tak abychom mohli dodržet smluvní vztahy, nejen mezi sebou vzájemně, ale i mezi námi a ubytovacími středisky. S odložením úhrady, pokud o to budete stát, vám vyjdeme v maximální možné míře vstříc.

 

 

O své peníze v žádném případě nepřijdete!

 

Pokud se tábor letos nebude moci uskutečnit, jako pořádající agentura vám vystavíme poukaz na přijatou částku. Tu můžete využít na libovolný tábor (nebo i lyžák, příměstský tábor, apod.) do konce prázdnin 2021. Pokud poukaz do 31.8.2021 z jakéhokoliv důvodu nevyužijete, peníze vám následně v plné výši vrátíme zpět. V žádném případě tedy o ně nepřijdete!

 

Letní tábory 2020 – aktuální informace

 

Poslaneckou sněmovnou prošel v minulých dnech dokonce nový zákon, který tento postup definuje jako závazný pro cestovní kanceláře i jejich klienty. Je to oboustranně vstřícný krok. Jak vůči klientům, kteří nepřijdou o žádné stornopoplatky, ať už se situace letos vyvine jakkoliv, tak vůči agenturám, kterým to pomůže překlenout letošní mimořádný výpadek.

 

Pokud na tuto variantu dojde, budeme vás včas informovat.

 

 

Co se bude dít dál?

 

Jakmile budeme mít jakékoliv další informace, opět napíšeme. Těm z vás, kterým se blíží termín doplatku, se budeme připomínat, případně se dohodneme na posunutí splátky.

 

Pevně věřím, že na konci května, stejně jako minulé roky, už pro vás budeme mít kompletní a finální informace, jak letošní tábory proběhnou.

 

 

Pokud se potřebujete na něco zeptat, ideální je v tuto chvíli e-mail: info@ckrobinson.cz. Prosím o trpělivost, na vaše dotazy budeme s kolegy reagovat jak nejrychleji dokážeme.

 

Kontaktujte nás

 

 

Přeji dětem, i vám rodičům, pevné nervy nejen při domácím vyučování. Věřím, že se život začne brzy vracet do normálních kolejí. Děti odjedou do přírody na svůj oblíbený tábor, a vy si užijete zasloužený oddech.

Letní tábory 2020 – aktuální informace

Petr Nový & Robinsoni

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Dagmar Klosová

Dagmar Klosová

739 465 490

Kontaktujte nás