Letní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyO násKontakt

Letní tábory > MINECRAFT tábor

Letní tábor Minecraft 2019

 

MINECRAFT TÁBOR tábor 2019 proběhne v termínech:

30.6.-9.7. | 9.-18.7. | 18.-27.7. | 4.-13.8. | 13.-22.8. | 22.-31.8

 

Právě připravujeme programy a novinky pro letošní rok. Během prosince všechno vybalíme. Těšte se!

 

Přihlašování začíná 1.1. 2019!

 

Ladíme poslední detaily tábora, program a ceny pro rok 2018

 

U nás paříme Minecraft naživo. Bez počítačů!

Děti nebudou vědět, jestli jsou v realitě, nebo v počítačové hře. Najdou si nové kamarády a zahrají si Minecraft tak, jak se jim to jinde nepovede.

 

Kvůli velkému zájmu jsme otevřeli další dva turnusy!

 

Přihlašování začíná 1.1. 2018 !!!

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Tábor, který milují děti i rodiče

Klukům se moc líbilo, že hráli Minecraft, který jim doma dost často zakazujeme. A já byla nadšená, že to bylo bez počítačů. Super nápad!“

Petra Růžičková

Další zkušenosti rodičů …

 


 

Termíny a ceny

 

Minecraft tábor probíhá v desetidenních turnusech. Na výběr máte dva různé programy, podle věku dětí. Jsou vaše děti věkově na hraně? Přečte si naše doporučení níže.

 

ČERVENEC

Termín Věk dětíMístoProgram Cena Přihláška  
10. - 19.7.2018 6-9 letRS LitesZa diamantovým mečem 6 390 Kč  Obsazeno
19. - 28.7.2018 6-9 letRS LitesZa diamantovým mečem 6 390 Kč  Obsazeno
Termín Věk dětíMístoProgram Cena Přihláška  
10. - 19.7.2018 9-13 letRS LitesVzpoura mobů 6 390 Kč  Obsazeno
19. - 28.7.2018 9-13 letRS LitesVzpoura mobů 6 390 Kč  Obsazeno

SRPEN

Termín Věk dětíMístoProgram Cena Přihláška  
29.7. - 7.8.2018 6-9 letRS LitesZa diamantovým mečem 6 390 Kč  Obsazeno
7. - 16.8.2018 6-9 letRS LitesZa diamantovým mečem 6 390 Kč  Obsazeno
16. - 25.8.2018 6-9 letRS LitesZa diamantovým mečem 6 390 Kč  Obsazeno
Termín Věk dětíMístoProgram Cena Přihláška  
29.7. - 7.8.2018 9-13 letRS LitesVzpoura mobů 6 390 Kč  Obsazeno
7. - 16.8.2018 9-13 letRS LitesVzpoura mobů 6 390 Kč  Obsazeno
16. - 25.8.2018 9-13 letRS LitesVzpoura mobů 6 390 Kč  Obsazeno

Přihlašování začíná 1.1. 2018!!!

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Zjednodušte si život a získejte svělý vzpomínkový dárek.

Volitelné služby a slevy Turnus 10 dní
Společná doprava autobusem 390 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Fotokniha z tábora 990 Kč
Sleva za sourozence 400 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 200 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jede na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Ale je fajn mít možnost volby. Někteří rodiče přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo středisko ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 

 


 

Ahoj děti

 

Chcete vědět, co vás letos čeká na Minecraft táboře? Tak to z nás nedostanete ani s pomocí TNT. Nechcete přece přijít o překvapení. Něco snad ale prozradit můžeme.

 

Svět Minecraftu je plný nebezpečí. Nejmladší děti proto pomohou Stevovi zachránit jeho vesnici. Vydají se s ním na výpravu za diamantovým mečem. A ti starší? Ti se pokusí přežít v Minecraftu. Že je to snadné? Co když ale není úniku, protože právě probíhá VZPOURA MOBŮ … Prozkoumejte tuhle stránku pořádně, třeba se ještě něco dozvíte …

 

Také se můžete těšit na souboje se zombíky, skeletony a endermany, na získávání bloků a vyrábění zbraní. Budeme létat na lanovce, koupat se v bazénu, a hrát hromadu minecraftích her. A třeba se zase setkáte se samotným Notchem. Tak na viděnou v létě, minecrafťáci. Dobrodružství pokračuje.

 

Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019

 

A vy, milí rodiče, půjčte si od dětí meč proti zombíkům, čeká nás důkladná prohlídka tábora. Cestou se dozvíte, co děti v Minecraftu naživo zažijí, kdo se o ně bude starat a co je letos nového!

 

 


 

Jak se paří Minecraft naživo s Robinsonem?

 

 

 

Zvedneme děti od počítačů

 

Táborů, kde jsou děti zavřené v počítačových místnostech a paří Minecraft, je hromada. My máme jediný cíl – děti od počítačů zvednout. Naší zbraní je: Minecraft!

 

Kdo u nás dělá ráno crazy rozcvičku? Dvoumetrový zombík! I největší lenoši jsou u něj první. Potřebujeme portál do podzemí v životní velikosti? OK, není problém. Bude z toho skvělá noční hra. Kvízová otázka za 1000 bodů: Když mají děti nad hlavou desetimetrového draka, kolik z nich se v tu chvíli shání po compu? Vy už tušíte … :-)

 

Naší posedlostí dělat tábory jinak než ostatní si přiděláváme dost práce. Ale z výsledku máme ohromnou radost. Jedou s námi vaše děti zapařit Minecraft naživo už podruhé, potřetí? Super. Ani letos se nebudou nudit. Zase bude nový příběh, nové aktivity, a spousta překvapení. Vrátí se s očima navrch hlavy.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Objevte svět, ze kterého se dětem nebude chtít domů

 

Minecraft není obyčejná hra. Je to do detailu propracovaný svět. Má své zákonitosti, hodné i zlé hrdiny a svá pravidla „hry“. V Minecraftu naživo je to stejné. Co v něm děti zažijí?

  • Dolování surovin. To je základ. V Minecraftu naživo děti použijí natěžené dřevo, písek, železo, atd. pro různé stavby a hry.
  • Souboje s moby. Bez toho by to prostě nešlo. Zvlášť kluci ve školním věku prostě potřebují zdravě vyventilovat agresi, ukázat svou odvahu a sílu. Zombíci, skeletoni a další mobové se mají zase na co těšit…
  • Stavění, tvoření, konstruování. Minecraft naživo je rájem pro každou tvůrčí duši. A děti mají fantazie a touhy tvořit na rozdávání. Stavíme z přírodních materiálů i ze speciálních pomůcek, konstruujme s dětmi různé mechanismy, zkoušíme fyzikální zákony.
  • Obchodování. Stejně jako v počítačovém Minecraftu i u nás se v některých hrách vyjednává a obchoduje.
  • Vyrábění. Vyrábíme všechno možné. Od přívěšků, ozdob, zbraní, až po originální hranaté hlavy, které si děti tradičně vozí domů jako dárek.
  • Objevování. Počítačový Minecraft je velký, Minecraft naživo nekonečný. S dětmi vyrazíme na výlet, na výpravu pro vzácné suroviny, stopovat moby, …
  • A spoustu dalšího.

 

Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019
Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019
Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019

 

Je to všechno jen hra?

 

Známý dětský psycholog Zdeněk Matějček kdysi trefně poznamenal, že „Nejvíce vychováváme ve chvílích, kdy nevychováváme.“ Děti se učí pořád. Okoukávají, zkouší, experimentují. Hledají hranice, životní příklady a vzory. Mezi námi dospělými i mezi vrstevníky. V táborových hrách se učí jak hrát fér, jak vítězit, zvládnout prohru, prosadit se, hledat řešení, zrealizovat svůj nápad.

 

V Minecraftu děti získávají suroviny, plánují, budují, dělají rozhodnutí, obchodují … Není vám to povědomé? No jasně. My dospělí to děláme každý den, každou minutu. Minecraft je hra na život. A co teprve Minecraft naživo! Jestli něco umíme fakt dobře, tak udělat program tak, aby si děti ani nevšimly, že se něco učí. Všechno je to pro ně „jen“ napínavá hra a skvělá zábava.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Naše programy dětem padnou jako diamantové brnění

 

Náplň tábora se liší podle věku. Pro nejmenší minecrafťáky ve věku 6–9 let program tvoří především celotáborová hra s poutavým příběhem a spoustou nečekaných překvapení. Starší děti ve věku 9–12 let se stanou hrdiny dobrodružného příběhu, ale také se už naučí spoustu konkrétních dovedností. Samy si z části tvoří svůj program a věnují se náročnějším aktivitám.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Ať žije léto

 

U nabitého minecrafťáckého programu se budeme s dětmi královsky bavit. Prázdniny jsou prázdniny, a tak využijeme každý slunečný den, abychom se vyřádili venku v přírodě. Zajdeme na koupaliště, na výlet, zahrajeme si fotbal, turnaj stolních her, uspořádáme vodní bitvu.

 

Oblíbenou atrakcí bude opět lanovka, nově velké pískové hřiště (mohou se na něm stavět hrady i hrát beach), vnitřní bazén, disc golf, nebo místní prolézačky. Každý rok najdou v táboře děti něco nového.

 

Budeme sportovat, děti se zúčastní Minecraftiády. A zase uspořádáme oblíbenou pouť plnou aktivit, které připravují pro ostatní samy děti. Večery strávíme u ohně, s kytarou a písničkami, promítáním filmů, opékáním buřtů, nočními hrami. A když nás to všechno utahá přes míru, prostě vyhlásíme v Minecraftu líný den, abychom nabrali energii na další dobrodružství.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Máte doma samotáře?

 

Takového, co by nikdy na žádný tábor nejel? Jestli ho baví Minecraft, zapojíme ho. Naši instruktoři nemají žádné nadpřirozené schopnosti, ale zrovna u Minecraftu naživo se jim daří i s tichými dětmi pracovat docela dobře. Víte proč?

 

Minecraft je specifické téma. Děti o své hře vědí všechno, každý detail. A na táboře najdou stejně „ujeté“ vrstevníky. Od první minuty si s nimi mají co říct. Drtivá většina her čerpá z Minecraftu. Mohou v nich použít, to, co dobře znají. Odpadá strach, že se ztrapní, když budou muset dělat něco, co jim nejde, co neumí.

 

Ke svému překvapení nakonec zjistí, že to na tom táboře není tak hrozný (všechno je jen v hlavě). Rádi si nakonec zahrají i ten fotbal. A zablbnou s ostatními kamarády ve vodě. Najednou to jde. Díky Minecraftu!

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Už jste Minecraft tisíckrát prokleli?

 

Nemůžete od něj děti odrhnout? Nechtějí dělat nic jiného? Proč to měnit. Minecraft naživo je cool! Pro děti i rodiče.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

 


 

Kdo vládne Minecraftu naživo a stará se o vaše děti?

 

Hlavním vedoucím tábora Minecraft naživo je Tonda Krug. A program, celý ten reálný kostičkovaný svět, má na svědomí Vítek Vršník. S nimi se na realizaci tábora podílí několik desítek instruktorů a praktikantů.

 

Zpovzdálí vše sleduje sám Markus Persson alias Notch, švédský programátor a tvůrce Minecraftu. Sem tam se dětem zjevuje s důležitými zprávami jako minecraftí avatar. Třeba jednou přijede i osobně. :-)

 

Tonda Krug

Tonda je oporou celého týmu. Vystudoval filmovou a televizní tvorbu, jeho velkým koníčkem je fotografování. Svou budoucnost ale vidí ve zdravotnictví. U Robinsona má za sebou několik sezón jako zdravotník a v současnosti studuje obor zdravotnický záchranář. Dohlédne na to aby Minecraft naživo přežili všichni ve zdraví.

Vítek Vršník

Vítek je biomedicínský inženýr. Srdce ho táhne ale spíše do přírody a k práci s dětmi. Při přípravě programů pro Minecraft naživo se jeho technické vzdělání a láska k přírodě skvěle doplňují. Vítek sportuje, cestuje, často se účastní různých outdoorových a šifrovacích závodů. Má neuvěřitelné nápady, na podobě tábora je to vidět.

 

Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019

 

Instruktorský tým

 

Tým vedoucích tvoří lidé mnoha talentů. Je to skladba pestrá, stejně jako táborový program. Většina z nich jsou studenti a studentky vysokých škol, pedagogové volného času a další profesionálové, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví.

 

Počet vedoucích a praktikantů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Jednomu oddílu (cca 20 dětí) se standardně věnují dva dospělí, u menších dětí tři. Oddílákům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

 


 

Jede vaše dítě na tábor poprvé?

 

V kolika letech poslat dítě na tábor poprvé?

 

Minecraft naživo zvládnou i šikovní předškoláci. Ale ideální je začít po první třídě, kdy už jsou děti přece jen výrazně samostatnější.

 

Bojíte se, jestli není pro začátek 10 dní moc?

 

Nebojte se. Oproti týdennímu turnusu jsou to jen 2 noci navíc. Podle naší zkušenosti se děti na začátku tábora rozkoukávají a trvá jim 4–5 dnů, než si na všechno zvyknou, poznají kamarády, a konečně je to začne bavit. Je skvělé, když pak nemusí hned domů, a mají pár dnů k dobru. Turnus 10 dnů (9 nocí) je už Robinsoním standardem. I malé děti ho zvládají bez problémů.

 

Jak usnadnit dětem pobyt?

 

Zapojte kamarády! To funguje. Nejlepší jsou podobně staří spolužáci, kamarádi z party. Platí to pro každý věk. Samozřejmě pomůže i starší sourozenec.

Každopádně rychle zapojíme i děti, které jedou poprvé a žádného kamaráda s sebou nemají. Už cestou na tábor je s někým dáme dohromady. Než vystoupí děti z autobusu, má každý svého parťáka.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

 


 

Jaký vybrat program?

 

Každý program je stavěný pro jinou věkovou kategorii. Podle informací dále určitě vyberete ten pravý. I tak se může na táboře ukázat, že by vašemu potomkovi bylo lépe mezi staršími nebo naopak mladšími dětmi. Než uděláme změnu, zavoláme a probereme to s vámi.

 

Putování za diamantovým mečem (děti 6–9 let)

 

Svět Minecraftu je plný nebezpečí. Připojte se ke Stevovi a pomozte mu zachránit jeho vesnici! Steve žije svůj poklidný život na farmě. Vše, co potřebuje k přežití ve světě Minecraftu je postel, malý dům a jídlo. Jedné noci ale poklidnou idylku naruší útok zombií. A tak se Steve rozhodne opustit teplo domova a najít v hlubinách Minecraftu diamanty k výrobě mocného meče. Děti mu určitě pomohou. To ale ještě netuší, jaká dobrodružství a nebezpečí na ně cestou číhají …

 

Je vaše dítě ve třetí třídě? Tady se to láme. Uvažte, jestli vašeho potomka zaujme tento pohádkovější program a bude se cítit komfortněji mezi mladšími dětmi. Nebo se už vrhne do většího dobrodružství se čtvrťáky a páťáky.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Vzpoura mobů (děti 9–13 let)

 

Jaké by to bylo ocitnout se přímo v Minecraftu? Dokázali byste přežít ve virtuálním světě?" Možná se to zdá jednoduché, navíc s vašimi zkušenostmi. Určitě byste se neohroženě utkali s creepery, zombíky i ostatními hráči. Jistě byste zvládli získat dost vybavení, zbraně a postavit pořádný dům. A snad byste i našli cestu domů. Ale co když se ocitnete v Minecraftu zrovna uprostřed VZPOURY MOBŮ …

 

Ideální volba pro děti po třetí třídě a starší. Ve třetí třídě máte na vybranou – jestli ještě zvolit program pro mladší děti, nebo už pokročit sem. Na táboře děti přihlášené na tento program ještě rozdělíme na mladší (cca 3–4 třída) a starší oddíly. A jednotlivým skupinám přizpůsobíme náročnost programu.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


 

Uchovejte si úžasné vzpomínky v luxusním balení

 

Objednejte si fotoknihu z tábora

 

Z každého turnusu připravíme originální fotoknihu. Bude obsahovat společné fotky oddílů, fotku vítězného týmu, a nejlepší momentky z hlavních aktivit roku. Každá fotokniha bude originál! V úvodu fotoknihy najdete několik fotek vašeho malého minecrafťáka nebo minecrafťačky.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Nechte se překvapit stylovou grafickou úpravou

 

15 listů, 50 nejlepších fotek z tábora, rozměr 15×20 cm. A kvalitní pevná vazba. Na výrobě fotoknih spolupracujeme se společností Foto Škoda, která je zárukou kvality a bezvadného zpracování.

 

Cena minecrafťácké fotoknihy je 990 Kč.

 

Chcete svou fotoknihu?

 

Zaklikněte tuto možnost v přihlášce. Fotoknihu můžete objednat i kdykoliv později. Stačí zavolat.

Fotoknihy budeme rozesílat na dobírku během září. Nebo si ji můžete vyzvednout v naší pražské kanceláři. Při odeslání na dobírku prosím ještě počítejte s poštovným a balným, podle aktuálních cen (odhadujeme ve výši 110 Kč).

 

Kromě fotoknihy pro vás tradičně připravíme po skončení turnusu i sadu fotek z tábora v elektronické formě ke stažení. Tato služba je pro všechny účastníky tábora ZDARMA.

 

 


 

Kde najdete Minecraft naživo?

Tam, kde dávají… zombíci dobré ráno

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro dobrodružství a hry v přírodě. Zábrdka je v okolí tábora ještě potok, na koupání a hry ve vodě je nejlepší přírodní koupaliště v nedaleké Bukovině, kam vyrazíme krátkým pěším výletem. V případě špatného počasí je ve středisku krytý bazén.

 

V táboře je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna a spousta větších i menších aktivit a atrakcí. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Jak vypadají minecrafťácké pokoje?

 

Děti bydlí v jedné ze dvou budov ve středisku. Pokoje mají osm až deset lůžek. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Komu by byla náhodou zima, tomu půjčíme deku navíc. Zatím to nebylo potřeba. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. Oblečení a věci si mohou děti dát do skříní a polic. Ze zkušenosti je ale praktičtější mít vše přehledně srovnané v kufru pod postelí.

 

V patře jsou vždy pokoje pro vedoucí. Děti tak mají dospělé blízko, pokud by se cokoliv stalo. Záchod mají děti hned u vchodu své ubytovací části, a další WC a sprchy ve vedlejším objektu. Při deštivém počasí je možné ve společenských prostorech zatopit a usušit mokré oblečení a boty.

 

Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019

 

A co budou děti jíst?

 

Co si uloví. :-) To by byl teprve pořádný Minecraft naživo! Dobře, uděláme výjimku. Místní kuchyni si totiž všichni chválí. V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, …). Hlady u nás nikdo netrpí, samozřejmostí je druhá večeře a něco na zaplácnutí, když zrovna kručí v břiše. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V jídle děti nerozmazlujeme, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu samozřejmě nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Jak se žije v Minecraftu naživo?

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


 

Letní tábor Minecraft 2019

Ptejte se, volejte, pište!

 

Tel.: +420 739 465 490

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Péťa. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

HOT LINE - Petra Melecká

Petra Melecká

739 465 490

Kontaktujte nás