RobinsonLetní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyPro děti a rodičeO násKontakt

Letní tábory > MINECRAFT tábor

Letní tábor Minecraft 2019

 

U nás paříme Minecraft naživo. Bez počítačů!

Děti nebudou vědět, jestli jsou v realitě, nebo v počítačové hře. Najdou si nové kamarády a zahrají si Minecraft tak, jak se jim to jinde nepovede.

 

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Tábor, který milují děti i rodiče

Klukům se moc líbilo, že hráli Minecraft, který jim doma dost často zakazujeme. A já byla nadšená, že to bylo bez počítačů. Super nápad!“

Petra Růžičková

Další zkušenosti rodičů …

 


 

Termíny a ceny

 

Minecraft tábor probíhá v desetidenních turnusech. Na výběr máte dva různé programy, podle věku dětí. Jsou vaše děti věkově na hraně? Přečte si naše doporučení níže.

 

Věk dětí 6–9 let

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
30.6. - 9.7.2019 6-9 letRS Lites 6 590 Kč  Obsazeno
9. - 18.7.2019 6-9 letRS Lites 6 590 Kč  Obsazeno
18. - 27.7.2019 6-9 letRS Lites 6 590 Kč  Obsazeno
4. - 13.8.2019 6-9 letRS Lites 6 590 Kč  Obsazeno
13. - 22.8.2019 6-9 letRS Lites 6 590 Kč  Obsazeno
22. - 31.8.2019 6-9 letRS Lites 6 590 Kč  Obsazeno

Věk dětí 9–12 let

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
30.6. - 9.7.2019 9-12 letRS Lites 6 790 Kč  Obsazeno
9. - 18.7.2019 9-12 letRS Lites 6 790 Kč  Obsazeno
18. - 27.7.2019 9-12 letRS Lites 6 790 Kč  Obsazeno
4. - 13.8.2019 9-12 letRS Lites 6 790 Kč  Obsazeno
13. - 22.8.2019 9-12 letRS Lites 6 790 Kč  Obsazeno
22. - 31.8.2019 9-12 letRS Lites 6 790 Kč  Obsazeno

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 450 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Bezlepková dieta 450 Kč
Fotokniha z tábora 990 Kč
Sleva za sourozence 400 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 250 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jezdí na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Někteří rodiče ale přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo středisko ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 


 

Ahoj děti

 

Chcete vědět, co vás letos čeká na Minecraft táboře? Tak to z nás nedostanete ani s pomocí TNT. Nechcete přece přijít o překvapení. Něco snad ale prozradit můžeme.

 

Nejmladší děti čeká další napínavé dobrodružství se Stevem. Tentokrát se vypraví na Po stopách zombíků. A ti starší? Ti změří své síly v dolech a jeskyních Netheru. Jejich letošní hra nese název Brána do pekla. Všichni se pak utkají o vítězství mezi našimi tradičními klany – Pavoučími jezdci, Nočními bouchači, Ohnivými ďábly a Zloději bloků.

 

Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019

 

Také se můžete těšit na souboje se zombíky, skeletony a endermany, na získávání bloků a vyrábění zbraní. Budeme létat na lanovce, koupat se v bazénu, a hrát hromadu minecraftích her. A třeba se zase setkáte se samotným Notchem. Tak na viděnou v létě, minecrafťáci. Dobrodružství pokračuje. Prozkoumejte tuhle stránku pořádně, třeba se ještě něco dozvíte …

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

 

A vy, milí rodiče, půjčte si od dětí meč proti zombíkům, čeká nás důkladná prohlídka tábora. Cestou se dozvíte, co děti v Minecraftu naživo zažijí, kdo se o ně bude starat a co je letos nového!

 

 


 

Jak se paří Minecraft naživo s Robinsonem?

 

 

 

Zvedneme děti od počítačů

 

Táborů, kde jsou děti zavřené v počítačových místnostech a paří Minecraft, je hromada. My máme jediný cíl – děti od počítačů zvednout. Naší zbraní je: Minecraft!

 

Kdo u nás dělá ráno crazy rozcvičku? Oblíbený minecraftí hrdina Steve! I největší lenoši jsou u něj první. Potřebujeme portál do podzemí v životní velikosti? OK, není problém. Bude z toho skvělá noční hra. A když mají děti nad hlavou desetimetrového draka, kolik z nich se v tu chvíli shání po compu? Vy už tušíte … :-)

 

Naší posedlostí dělat tábory jinak než ostatní si přiděláváme dost práce. Ale z výsledku máme ohromnou radost. Jedou s námi vaše děti zapařit Minecraft naživo už podruhé, potřetí? Super. Ani letos se nebudou nudit. Zase bude nový příběh, nové aktivity, a spousta překvapení. Vrátí se s očima navrch hlavy.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Objevte svět, ze kterého se dětem nebude chtít domů

 

Minecraft není obyčejná hra. Je to do detailu propracovaný svět. Má své zákonitosti, hodné i zlé hrdiny a svá pravidla „hry“. V Minecraftu naživo je to stejné. Co v něm děti zažijí?

  • Dolování surovin. To je základ. V Minecraftu naživo děti použijí natěžené dřevo, písek, železo, atd. pro různé stavby a hry.
  • Souboje s moby. Bez toho by to prostě nešlo. Zvlášť kluci ve školním věku prostě potřebují zdravě vyventilovat agresi, ukázat svou odvahu a sílu. Zombíci, skeletoni a další mobové se mají zase na co těšit…
  • Stavění, tvoření, konstruování. Minecraft naživo je rájem pro každou tvůrčí duši. A děti mají fantazie a touhy tvořit na rozdávání. Stavíme z přírodních materiálů i ze speciálních pomůcek, konstruujme s dětmi různé mechanismy, zkoušíme fyzikální zákony.
  • Obchodování. Stejně jako v počítačovém Minecraftu i u nás se v některých hrách vyjednává a obchoduje.
  • Vyrábění. Vyrábíme všechno možné. Od přívěšků, ozdob, zbraní, až po originální hranaté hlavy, které si děti tradičně vozí domů jako dárek.
  • Objevování. Počítačový Minecraft je velký, Minecraft naživo nekonečný. S dětmi vyrazíme na výlet, na výpravu pro vzácné suroviny, stopovat moby, …
  • A spoustu dalšího.

 

Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019
Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019
Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019

 

Je to všechno jen hra?

 

Známý dětský psycholog Zdeněk Matějček kdysi trefně poznamenal, že „Nejvíce vychováváme ve chvílích, kdy nevychováváme.“ Děti se učí pořád. Okoukávají, zkouší, experimentují. Hledají hranice, životní příklady a vzory. Mezi námi dospělými i mezi vrstevníky. V táborových hrách se učí jak hrát fér, jak vítězit, zvládnout prohru, prosadit se, hledat řešení, zrealizovat svůj nápad.

V Minecraftu děti získávají suroviny, plánují, budují, dělají rozhodnutí, obchodují … My dospělí to děláme každý den, každou minutu. Minecraft je hra na život. A co teprve Minecraft naživo! Jestli něco umíme fakt dobře, tak udělat program tak, aby si děti ani nevšimly, že se něco učí. Všechno je to „jen“ napínavá hra a skvělá zábava.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Naše programy dětem padnou jako diamantové brnění

 

Náplň tábora se liší podle věku. Pro nejmenší minecrafťáky ve věku 6–9 let program tvoří především celotáborová hra s poutavým příběhem a spoustou nečekaných překvapení. Starší děti ve věku 9–12 let se stanou hrdiny dobrodružného příběhu, ale také se už naučí spoustu konkrétních dovedností. Samy si z části tvoří svůj program a věnují se náročnějším aktivitám.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Ať žije léto

 

U nabitého minecrafťáckého programu se budeme s dětmi královsky bavit. Prázdniny jsou prázdniny, a tak využijeme každý slunečný den, abychom se vyřádili venku v přírodě. Zajdeme na koupaliště, na výlet, zahrajeme si fotbal, turnaj stolních her, uspořádáme vodní bitvu.

 

Oblíbenou atrakcí bude opět lanovka, velké pískové hřiště (mohou se na něm stavět hrady i hrát beach), vnitřní bazén, disc golf, nebo místní prolézačky. Každý rok najdou v táboře děti něco nového.

 

Budeme sportovat, děti se zúčastní Minecraftiády. A zase uspořádáme oblíbenou pouť plnou aktivit, které připravují pro ostatní samy děti. Večery strávíme u ohně, s kytarou a písničkami, promítáním filmů, opékáním buřtů, nočními hrami. A když nás to všechno utahá přes míru, prostě vyhlásíme v Minecraftu líný den, abychom nabrali energii na další dobrodružství.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Máte doma samotáře?

 

Takového, co by nikdy na žádný tábor nejel? Jestli ho baví Minecraft, zapojíme ho. Naši instruktoři nemají žádné nadpřirozené schopnosti, ale zrovna u Minecraftu naživo se jim daří i s tichými dětmi pracovat docela dobře.

 

Minecraft je specifické téma. Děti o své hře vědí všechno, každý detail. A na táboře najdou stejně „ujeté“ vrstevníky. Od první minuty si s nimi mají co říct. Drtivá většina her čerpá z Minecraftu. Mohou v nich použít, to, co dobře znají. Odpadá strach, že se ztrapní, když budou muset dělat něco, co jim nejde, co neumí.

 

Ke svému překvapení nakonec zjistí, že to na tom táboře není tak hrozný. Rádi si nakonec zahrají i ten fotbal a zablbnou s ostatními kamarády ve vodě. Najednou to jde. Díky Minecraftu!

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Už jste Minecraft tisíckrát prokleli?

 

Nemůžete od něj děti odrhnout? Nechtějí dělat nic jiného? Proč to měnit. Minecraft naživo je cool! Pro děti i rodiče.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

 


 

Kdo vládne Minecraftu naživo a stará se o vaše děti?

 

Hlavním vedoucím tábora Minecraft naživo je Tonda Krug. A program, celý ten reálný kostičkovaný svět, má na svědomí Vítek Vršník. S nimi se na realizaci tábora podílí několik desítek instruktorů a praktikantů.

 

Zpovzdálí vše sleduje sám Notch, švédský programátor a tvůrce Minecraftu. Sem tam se dětem zjevuje s důležitými zprávami jako minecraftí avatar. Třeba jednou přijede i osobně. :-)

 

Tonda Krug

Tonda je oporou celého týmu. Vystudoval filmovou a televizní tvorbu, jeho velkým koníčkem je fotografování. Svou budoucnost ale vidí ve zdravotnictví. U Robinsona má za sebou několik sezón jako zdravotník a v současnosti studuje obor zdravotnický záchranář. Dohlédne na to aby Minecraft naživo přežili všichni ve zdraví.

Vítek Vršník

Vítek je biomedicínský inženýr. Srdce ho táhne ale spíše do přírody a k práci s dětmi. Při přípravě programů pro Minecraft naživo se jeho technické vzdělání a láska k přírodě skvěle doplňují. Vítek sportuje, cestuje, často se účastní různých outdoorových a šifrovacích závodů. Má neuvěřitelné nápady, na podobě tábora je to vidět.

 

Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019

 

Instruktorský tým

 

Tým vedoucích tvoří lidé mnoha talentů. Je to skladba pestrá, stejně jako táborový program. Většina z nich jsou studenti a studentky vysokých škol, pedagogové volného času a další nadšenci, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví.

 

Počet vedoucích a praktikantů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Jeden vedoucí má na starosti malý oddíl kolem 10 dětí, u menších dětí je to ještě méně. Oddílákům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

 


 

Jede vaše dítě na tábor poprvé?

 

V kolika letech poslat dítě na tábor poprvé?

 

Minecraft naživo zvládnou i šikovní předškoláci. Ale ideální je začít po první třídě, kdy už jsou děti přece jen výrazně samostatnější.

 

Máte obavu, jestli není pro začátek 10 dní moc?

 

Nebojte se. Oproti týdennímu turnusu jsou to jen 2 noci navíc. Podle naší zkušenosti se děti na začátku tábora rozkoukávají a trvá jim 4–5 dnů, než si na všechno zvyknou, poznají kamarády, a konečně je to začne bavit. Je skvělé, když pak nemusí hned domů, a mají pár dnů k dobru. Turnus 10 dnů (9 nocí) je už Robinsoním standardem. I malé děti ho zvládají bez problémů.

 

Jak usnadnit dětem pobyt?

 

Zapojte kamarády! To funguje. Nejlepší jsou podobně staří spolužáci, kamarádi z party. Platí to pro každý věk. Samozřejmě pomůže i starší sourozenec.

Každopádně rychle zapojíme i děti, které jedou poprvé a žádného kamaráda s sebou nemají. Už cestou na tábor je s někým dáme dohromady. Než vystoupí děti z autobusu, má každý svého parťáka.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

 


 

Jaký vybrat program?

 

Každý program je stavěný pro jinou věkovou kategorii. Podle informací dále určitě vyberete ten pravý. I tak se může na táboře ukázat, že by vašemu potomkovi bylo lépe mezi staršími nebo naopak mladšími dětmi. Než uděláme změnu, zavoláme a probereme to s vámi.

 

Po stopách zombíků (děti 6–9 let)

 

Připojte se ke Stevovi a pomozte mu získat zpět jeho ztracený poklad. Jeho truhlu plnou vzácných rud a nástrojů totiž ukradla banda zombíků vedených samotným Herobrinem. A tak nezbývá, než se vydat na dobordružnou výpravu plnou soubojů s nebezpečnými moby, stavění bunkrů a dolování diamantů. S pomocí dětí se určitě podaří Stevovi poklad získat zpět.

 

Je vaše dítě ve třetí třídě? Tady se to láme. Uvažte, jestli vašeho potomka zaujme tento pohádkovější program a bude se cítit komfortněji mezi mladšími dětmi. Nebo se už vrhne do většího dobrodružství se čtvrťáky a páťáky.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Brána do pekla (děti 9–13 let)

 

Najít a otevřít portál do Netheru vypadá jako snadný úkol. Ale dny jsou krátké a s blížící se nocí vylézají ze svých jeskyní a děr zombíci, skeletoni a endrmani. A ti nedají svou kůži zadarmo. Bude potřeba postavit pevnosti, utkat se s nebezpečnými moby a také si vyrobit louči pro bezpečný pohyb v podzemí. Kdo ale ví, co ho doopravdy čeká, až se před ním otevře Brána do pekla…

 

Ideální volba pro děti po třetí třídě a starší. Ve třetí třídě máte na vybranou – jestli ještě zvolit program pro mladší děti, nebo už pokročit sem. Na táboře děti přihlášené na tento program ještě rozdělíme na mladší (cca 3–4 třída) a starší oddíly. A jednotlivým skupinám přizpůsobíme náročnost programu.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


 

Uchovejte si úžasné vzpomínky v luxusním balení

 

Objednejte si fotoknihu z tábora

 

Z každého turnusu připravíme originální fotoknihu. Bude obsahovat společné fotky oddílů, fotku vítězné koleje, a nejlepší momentky z hlavních aktivit roku. Každá fotokniha bude originál! Ve fotoknize najdete 4–5 originálních fotek vašeho minecrafťáka nebo minecrafťačky pořízenou s rekvizitami a v dekoracích podle letošnímu tématu.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Nechte se překvapit stylovou grafickou úpravou

 

10 listů, 50 nejlepších fotek z tábora, rozměr 20×20 cm. A kvalitní pevná vazba.

 

Cena minecrafťácké fotoknihy je 990 Kč.

 

Chcete svou fotoknihu?

 

Zaklikněte tuto možnost v přihlášce. Fotoknihu můžete objednat i kdykoliv později. Stačí zavolat.

Fotoknihy budeme rozesílat na dobírku během září. Nebo si ji můžete vyzvednout v naší pražské kanceláři. Při odeslání na dobírku prosím ještě počítejte s poštovným a balným, podle aktuálních cen (odhadujeme ve výši 110 Kč).

 

Kromě fotoknihy pro vás tradičně připravíme po skončení turnusu i sadu fotek z tábora v elektronické formě ke stažení. Tato služba je pro všechny účastníky tábora ZDARMA.

 

 


 

Kde najdete Minecraft naživo?

Tam, kde dávají… zombíci dobré ráno

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro dobrodružství a hry v přírodě. Zábrdka je v okolí tábora ještě potok, na koupání a hry ve vodě je nejlepší přírodní koupaliště v nedaleké Bukovině, kam vyrazíme krátkým pěším výletem. V případě špatného počasí je ve středisku krytý bazén.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

V táboře je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna a spousta větších i menších aktivit a atrakcí. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení.

 

Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019

 

Jak vypadají minecrafťácké pokoje?

 

Děti bydlí ve zděných domcích. Na každém patře je pokoj pro jeden oddíl, tedy pro 8–10 dětí. Vedoucí spí v malém pokoji hned vedle. Děti tak mají dospělé blízko, pokud by se cokoliv stalo. Oddílový pokoj je zároveň klubovnou, místem pro oddílové srazy, v případě deště ho lze využít pro drobné hry v interiéru. Je to takové dětské minecrafťácké doupě, vyzdobené navíc různými dekoracemi, aby si děti připadaly jako ve své oblíbené hře.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. Oblečení a věci si mohou děti dát do skříní a polic. Špinavé prádlo a další věci je možné schovat do kufru pod postelí.

 

Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019 Letní tábor Minecraft 2019

 

Záchod mají děti hned v přízemí svého domku, další WC a sprchy ve vedlejším objektu. Při deštivém počasí je možné ve společenských prostorech zatopit a usušit mokré oblečení a boty.

 

 

A co budou děti jíst?

 

Co si uloví. :-) To by byl teprve pořádný Minecraft naživo! Dobře, uděláme výjimku a mrkneme se, co se vaří v místní kuchyni. V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, ovoce,…). Hlady u nás nikdo netrpí, samozřejmostí je druhá večeře a něco na zaplácnutí, když zrovna kručí v břiše. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V jídle děti nerozmazlujeme, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu samozřejmě nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Jak se žije v Minecraftu naživo?

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

Letní tábor Minecraft 2019

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


 

Letní tábor Minecraft 2019

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 739 465 490

 

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Dája. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Dagmar Klosová

Dagmar Klosová

739 465 490

Kontaktujte nás