RobinsonO násReferenceVolná místaKe staženíKontakt
Pro děti a rodičePro školy
Letní táboryPříměstské tábory

Pro děti a rodiče > Letní tábory > Naše střediska > Ztracený Ostrov

Ztracený Ostrov

Romantika u Nežárky

Moderní letní tábor v krásné jihočeské přírodě!

Originální stany a vybavení tábora v cestovatelském duchu!

Dobrodružství a hry uprostřed lesů!

 

Ztracený Ostrov

 


Tábory 2018 na Ztraceném ostrově

 

Tábor Délka Cena Termín
  2.-9.7. 9.-16.7. 16.-23.7. 23.-30.7. 30.7.-6.8. 6.-13.8. 13.-20.8. 20.-27.8.
STAR WARS 14 dní 7590 Kč Turnus 1 Turnus 2 Turnus 3    
STAR WARS 7 dní 4590 Kč Turnus 1 Turnus 2 Turnus 3 Turnus 4 Turnus 5 Turnus 6 Turnus 7 Turnus 8
ZOO pro droidy 7 dní 4590 Kč Turnus 1 Turnus 2 Turnus 3 Turnus 4 Turnus 5 Turnus 6 Turnus 7 Turnus 8

  Informace o táborech za Ztraceném Ostrově

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 


Informace o Ztraceném ostrově

 

Ztracený ostrov je moderní dobrodružný tábor zaměřený na aktivity a sporty v přírodě.

Tábor leží uprostřed jihočeských lesů, v krásné a čisté přírodě chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, přímo na břehu řeky Nežárky.

Ubytování

V originálních kruhových podsadových stanech s pevnou podlahou. Děti spí ve vlastních spacácích na nových a čistých matracích. Pod lůžkem je suchý prostor pro uložení věcí.

Tábor má pevnou krytou kuchyni a velkou jídelnu, kterou je možné v případě potřeby vytopit a kde je zároveň možné usušit mokré oblečení a boty. Jídelna se používá i jako společenský prostor pro večerní programy a při špatném počasí.

Stravování

5× denně. Začíná se bohatou snídani, následuje dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře. Děti jí zdravě, jídelníček je upravován i podle probíhajícího programu. Vyhýbáme se smaženým jídlům, a do pokrmů chytře zapracováváme zeleninu. Hlady u nás nikdo netrpí, samozřejmostí je druhá večeře nebo něco na zub, když zrovna kručí v břiše. Stejně pečlivě dbáme i na dostatek pití během celého dne.

Děti částečně pomáhají v kuchyni a střídají se při přípravě jídel a mytí nádobí.Sytejně jako pomáhají připravovat dřevo na oheň apod. Možná vás to překvapí ale o obrovolníky není nouze. Během tábora se u těchto drobných prací vystřídají všichni.

Speciální diety nebo jiné požadavky jsou možné, prosím předem je s námi zkonzultujte. Děkujeme.

Vybavení tábora

Řeka, louky i okolní lesy jsou ideálním terénem pro dobrodružství a sporty v přírodě. Nežárka je v okolí tábora mělká, obvykle je vody jen po kolena. Děti všude stačí.

V táboře je hřiště, malé lanové centrum, a spousta zajímavých herních prvků zasazených do přírodního prostředí – lanové pavučiny, prolézačky, houpačky, hrazdy a další. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení.

Hygiena

Správný dobrodruh si s hygienou hlavu neláme a s chutí si dává lázeň v řece :-)

Ale i otrlý ostrovan si jednou za čas rád dopřeje teplou sprchu. Samozřejmostí je pitná voda na vaření, čištění zubů a další hygienu. Na Ztraceném ostrově jsou sprchy s ohřívanou vodou, splachovací záchody a jako rezerva i suché toalety. Ráno i večer dohlížíme na to, aby si děti čistily zuby.

Okolí a výlety

V okolí Ztraceného Ostrova máme například zámek Jemčina, skvělé koupání ve veselských pískovnách, i jedinou dunu v Česku – písečný přesyp u Vlkova. Na celodenní výlet vlakem obvykle jezdíme do blízkých měst Třeboň nebo Jindřichův Hradec, kde je spousta zajímavostí a hlavně se tam dá bezezbytku utratit veškeré kapesné.

 

Více informací o našich táborech naleznate v části Praktické informace.

 

Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov
Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov
Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov
Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov

 


Kontakt a popis cesty Ztracený Ostrov

Ztracený ostrov leží uprostřed jihočeských lesů. Nachází se na břehu řeky Nežárky, přibližně ve středu měst Veselí nad Lužnicí, Třeboň a Jindřichův Hradec.

Poštovní adresa tábora

Letní tábor Ztracený ostrov

Veselí nad Lužnicí

391 81

 

Mapy

Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov

 

Popis cesty

Ztracený Ostrov Z Prahy po dálnici D1 a pak po E55 přes Benešov, Tábor a Soběslav až do Veselí nad Lužnicí – ve Veselí odbočte na Val (odbočka je hned za mostem přes Nežárku, blízko centra města) – projeďte vesničkou Val a dejte se směrem na Klec (za posledním domem ve Valu u kravína ostře doprava) – od tohoto místa se nechte vést navigačními cedulkami ZTRACENÝ OSTROV (nic jiného vám zřejmě ani nezbude; vjíždíte totiž pomalu do hlubokých lesů, kde se dokáží ztratit i znalci :-) ) – cca po kilometru cesty z Valu přijedete k hájovně, kde odbočte doleva (zákaz vjezdu ignorujte, s Lesy ČR jsme domluveni) – a teď už vám pomáhej Pán Bůh; pokračujte rovně další cca dva kilometry lesem (cestou s ledovým klidem minete spoustu „křižovatek“) a až na označené křižovatce (první asfaltové !!!!) odbočte doprava – pokračujte pořád po asfaltu, silnice po kratším rovném úseku odbočí tentokrát vlevo – minete chatkový tábor a cca 300 metrů za ním je křižovatka – asfaltka vede vpravo, vy se dejte vlevo po udržované lesní cestě (cíl je už blízko) – po půl kilometru na lesní cestě odbočte na první možné „křižovatce“ vlevo – spíše než křižovatka je to takový travnatý plácek – zbývá vám posledních 50 metrů – a jste na hraně staré pískovny, kousek od řeky – tábor je na ostrově za řekou, dostanete se k nám po mostě.

Zkrátka dobrodružství hned od začátku :-)

 


 

Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov Ztracený Ostrov

 


 

Nenašli jste zde všechny odpovědi na vaše otázky? Napište nám nebo zavolejte. Rádi vám poradíme.

 

Kontaktujte nás

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

HOT LINE - Petra Melecká

Petra Melecká

739 465 490

Kontaktujte nás