RobinsonLetní táboryPříměstské táboryLyžařské kurzyŠkoly v příroděO násKontakt

Letní tábory > PARKOUR tábor

Parkour tábor 2021

Parkour tábor 2021

 

Volnost, pohoda a radost z pohybu.

Baví tě parkour a nemůžeš bez něj být ani chvíli? Nebo si chceš tento moderní sport jen vyzkoušet? Přidej se k nám!

 

 

Parkour tábor 2021

 

 


 

Termíny a ceny

 

Parkour tábor probíhá v desetidenních turnusech, je určen pro děti ve věku 9–16 let.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
4. - 13.7.2021 9-16 letRS Lites 7 390 Kč  Obsazeno
13. - 22.7.2021 9-16 letRS Lites 7 390 Kč  Obsazeno

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Tábor   Cena   Termíny  
Parkour tábor 9–16 let   7390 Kč   4.-13.7.   13.-22.7.

Přihlašování začíná 1.1. 2021!

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 450 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 155 Kč
Bezlepková dieta 290 Kč
Sleva za sourozence 300 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 250 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jezdí na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Někteří rodiče ale přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo středisko ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 


 

Žádná překážka není dost vysoká, aby nešla překonat

 

Stačí vědět, jak na to. A na našem táboře se toho můžeš hodně naučit. Parkour totiž není jen o fyzičce, skákání do výšek a překonávání zdí. S parkourem se můžeš naučit překonávat také překážky ve své hlavě. Posílí ti sebevědomí, přestaneš se bát chyb a získáš větší respekt k ostatním.

 

 

Parkour tábor 2021

 

Pro koho je parkour tábor?

 

Pro všechny děti a teenagery, kteří si chtějí užít léto v pohybu a vyzkoušet něco nového. Pokud se parkouru aktivně věnuješ, na táboře budeš moci ukázat, co umíš, naučit se nové triky, a strávit léto se svou oblíbenou aktivitou. Jestli parkour zatím neznáš, ale láká tě, přijeď a vyzkoušej si ho. Zvládne to každý. V parkouru se nehraje na to, kdo je lepší a kdo horší, je to především velká zábava.

 

Parkour tábor má probouzet radost z pohybu, není to žádný tvrdý tréninkový dril. Tábor je tu zkrátka pro všechny, kteří si chtějí užít aktivní léto.

 

 

Parkour tábor 2021

 

Co se bude na táboře dít?

 

Základem programu budou různé hry a cvičení, které trénují rovnováhu, pohybové dovednosti, a také jednotlivé prvky jako jsou skoky, odrazy, otočky, atd. V hrách budeme také rozvíjet trpělivost a soustředění. Maximum času ale samozřejmě strávíme překonáváním různých překážek, ať už v přírodě, v areálu střediska nebo umělých. To vše doplníme různými dalšími aktivitami, které jsou k dispozici ve středisku. Na závěr tábora proběhne parkourová challenge a společná rozlučková party.

 

 

Parkour tábor 2021 Parkour tábor 2021 Parkour tábor 2021
Parkour tábor 2021 Parkour tábor 2021 Parkour tábor 2021

 

Bezva léto

 

Mezi zdoláváním parkourových překážek bude čas i pro oddech a zábavu. V rámci programu vyrazíme na koupaliště, zahrajeme si fotbálek, turnaj ve stolním pukecu nebo uspořádáme vodní bitvu.

 

Oblíbenou atrakcí v táboře je také velká lanovka a lezecká stěna. Ve volném čase si můžeš zahrát třeba disc golf. Každý rok je v táboře něco nového. Večery trávíme u ohně s kytarou, promítáním filmů, nebo na diskotékové party. Všechny odvážné parkouristy také čeká noční mise.

 

 

Parkour tábor 2021 Parkour tábor 2021 Parkour tábor 2021
Parkour tábor 2021

 

 


 

Vezmi kámoše

 

Ve dvou se to lépe táhne. A co teprve v partě. Máš kamarády, které by parkour tábor také bavil? Vezmi je s sebou. Ve vašem týmu to bude teprve pořádná zábava.

 

Každopádně rychle zapojíme i děti, které jedou poprvé a žádného kamaráda s sebou nemají. Už cestou na tábor je s někým dáme dohromady. Než vystoupí děti z autobusu, má každý svého parťáka.

 

 

Parkour tábor 2021

 

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


 

Kdo se bude o děti starat?

 

Tábor povedou trenéři, kteří se parkouru aktivně věnují, mají s dětmi zkušenosti a práce s nimi je baví.

 

Počet instruktorů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Jeden vedoucí má na starosti malý oddíl kolem 10 dětí. Oddílákům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

 

 

Parkour tábor 2021

 

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

 

 


 

Kde probíhá parkour tábor?

 

Středisko Lites

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro dobrodružství a hry v přírodě. V táboře je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna a spousta větších i menších aktivit a atrakcí. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení.

 

Na koupání a hry ve vodě je kromě Zábrdky ideální velké přírodní koupaliště v nedaleké Bukovině, kam se dá z Litesu vyrazit pěším výletem.

 

 

Parkour tábor 2021
Parkour tábor 2021 Parkour tábor 2021 Parkour tábor 2021

 

Kde budou parkouristi bydlet?

 

Ve velkých patrových chatách pro 7–9 dětí. V každém patře je pokoj se 4 nebo 5 lůžky. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Chaty se dají i vytápět, pokud by byla zima. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. Pro uložení oblečení a věcí jsou k dispozici skříně, špinavé oblečení je možné schovat do kufru pod postel. WC a sprchy jsou společné, v budově hned vedle chat. Vedoucí bydlí v dosahu.

 

Dalším typem ubytování v areálu jsou nově zrekonstruované zděné domky, které mají velké pokoje vždy pro jeden oddíl (8–10 dětí) a sociální zařízení a sprchy v přízemí.

 

 

Parkour tábor 2021
Parkour tábor 2021 Parkour tábor 2021 Parkour tábor 2021

 

A co místní kuchyně?

 

V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, ovoce,…). Počítáme s tím, že starší děti toho snědí víc, je pro ně vždy připravená i druhá večeře. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). Celkově se snažíme děti v jídle nerozmazlovat, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Mobilní telefony

 

Mohou mít děti mobilní telefon?

 

U táborů pro věkové kategorie 6–9 let a 9–12 let prosím respektujte zákaz mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení (chytré hodinky, apod.). Na ostatních táborech děti starší 12 let mobilní telefon mít mohou, jeho používání na táboře má ale jasně určená pravidla. Dočtete se o nich dále.

 

Co nás vede k zákazu mobilů u mladších dětí?

 

Zkušenosti z mnoha předchozích táborů. Každému dítěti je na táboře někdy smutno, nebo zažije nějakou křivdu. Většinou to ale rychle přejde, nebo si s tím instruktoři poradí. Když je ale po ruce telefon, zavolat domů a vylít si srdíčko, je více než lákavé. Stejně jako pokušení rodičů zavolat dítěti na tábor a zkontrolovat, jak se mu daří. Obojí ale nadělá hodně paseky.

 

Praxe ukázala, že děti často řeší s rodiči po telefonu i drobné starosti, místo aby šly za svým vedoucím. Potom i drobnosti, jako je ztracený kartáček, řešíme komunikační cestou dítě-rodič-hlavní vedoucí-instruktor-dítě, místo aby dítěti s problémem pomohl jednoduše instruktor.

 

Chápeme, že jsou děti, které s telefonem problém nemají, ale považujeme za spravedlivé, aby toto pravidlo platilo pro všechny.

 

Jak připravit dítě na pár dní bez mobilního telefonu?

 

Doporučujeme posílat děti na tábor s kamarádem, ideálně podobného věku. Ve dvou se to lépe táhne. Dítě by mělo odjíždět na tábor dobrovolně, pozitivně motivované.

 

Dítě by mělo vědět, že může jít s každým problémem za svými vedoucími. Ti jsou na táboře od toho, aby mu pomohli. Jsou tam i další lidé, kteří ho mohou vyslechnout – například zdravotník nebo hlavní vedoucí.

 

Je důležité, aby se dítě naučilo svému vedoucímu důvěřovat. A budeme rádi, pokud vy, rodiče, budete důvěřovat nám.

 

Pravidla pro starší děti

 

Chápeme, že ve vašem věku už chcete být v kontaktu i se svými kamarády mimo tábor, příp. si pomocí mobilu zařídit praktické věci. Zároveň předpokládáme, že na tábor jdete hlavně kvůli jeho náplni a ostatním dětem na táboře. A že tedy budete maximum času věnovat svým novým kamarádům. Je to nejen slušnost, ale i obohacující zkušenost.

 

Pokud si na tábor vezmete mobil, spoléháme na vaši zodpovědnost a respektování těchto pravidel:

  • Mobily nenoste a nepoužívejte během programu. Rušilo by to všechny při společných aktivitách, v přírodě navíc hrozí poškození nebo ztráta mobilu.
  • Mobily nepoužívejte v době od večerky do budíčku.
  • Nepůjčujte svůj mobil mladším dětem či mladším sourozencům. Chcete-li jim pomoci, odveďte je za vedoucím nebo hlavasem, a pokuste se společně vyřešit jejich problém.
  • Nevytahujte mobil a netelefonujte na pokoji, pokud s vámi bydlí někdo, kdo mobil nemá. Berete na něj ohled.
  • Ideální čas pro krátké vyřízení vašich věcí je polední klid nebo chvíle osobního volna po večeři. I v této době, prosíme, nenoste telefon a nevolejte všem na očích, na táboře najdete dost míst, kde budete mít úplné soukromí.

 

Přesto zvažte, zda to pár dní bez mobilu nezvládnete. Na táboře hrozí ztráta nebo poškození mobilu, nemáme možnost ani čas mobily každý den vydávat a zase uschovávat. Starost o mobil bude na vás, na táboře si za něj ručíte sami. Pár dní bez mobilu může být i výzva, vaše přátelé navíc určitě příjemně překvapí, když jim pro jednou místo sms přijde vlastnoručně psaný dopis nebo stylový pohled.

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu. A navíc se můžete těšit i na několik vydání Denního věštce.

 

Parkour tábor 2021

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Parkour tábor 2021

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 739 465 490

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Dája. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Dagmar Šendula

Dagmar Šendula

739 465 490

Kontaktujte nás