RobinsonLetní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyPro děti a rodičeO násKontakt

Letní tábory > PŘÍRODOVĚDECKÝ tábor

Přírodovědecký tábor 2019

 

Tak zblízka, jak to jen jde …

…budeme s dětmi poznávat přírodu a zvířata. A taky si hrát a užívat letní pohodu. V krásném prostředí jihočeských lesů a rybníků.

 

 

Přírodovědecký tábor 2019

 

 


 

Termíny a ceny

 

Přírodovědecký tábor probíhá v desetidenních turnusech v areálu Ztracený Ostrov v jižních Čechách.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
6. - 15.8.2019 9-12 letZtracený ostrov 6 990 Kč  Obsazeno
15. - 24.8.2019 9-12 letZtracený ostrov 6 990 Kč  Obsazeno

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem 540 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Bezlepková dieta 450 Kč
Sleva za sourozence 400 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 300 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jezdí na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Ale je fajn mít možnost volby. Někteří rodiče třeba přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo Zracený ostrov ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 


 

Příroda je plná překvapení. Pusťte se do jejich objevování!

 

Náš tábor k tomu má přímo ideální podmínky. Leží totiž uprostřed chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. V okolích lesích žije spousta zvířat, rybníky a řeky jsou plné ryb, ve vzduchu zahlédne dobrý pozorovatel i velké dravce.

 

Program bude pestrý. S dětmi budeme trávit čas jak v okolí tábora, tak i na vzdálenějších výpravách. Děti povedou instruktoři, kteří přírodovědu studují nebo se jí profesionálně zabývají.

 

Přírodovědecký tábor 2019

 

10 dní nabitých zážitky

 

celotáborové hře se děti vypraví za dalším zapeklitým úkolem, který pro ně připravil jistý záhadný dobrodruh a cestovatel. O co půjde tentokrát? Nechte se překvapit. Každopádně je jasné, že k vyluštění všech hádanek bude zase třeba tiše pozorovat, co se děje v lese, nahlédnout pod vodní hladinu, a podívat se zkrz mikrospop až do světa, který je naším očím skrytý. Všechny úspěšné luštile čeká zasloužená odměna.

 

Ze všeho nejvíce se budeme ve hře s dětmi věnovat zvířatům. Budeme je pozorovat v jejich přirozeném prostředí, hledat jejich stopy v přírodě, sledovat jejich chování. Naučíme děti jak vidět a zůstat neviděn. S dalekohledy vyrazíme za objevy.

 

Přírodovědecký tábor 2019 Přírodovědecký tábor 2019 Přírodovědecký tábor 2019
Přírodovědecký tábor 2019 Přírodovědecký tábor 2019 Přírodovědecký tábor 2019
Přírodovědecký tábor 2019 Přírodovědecký tábor 2019 Přírodovědecký tábor 2019

 

S dětmi budeme dělat nejrůznější pokusy. S rostlinami, listy, s vodou. Budeme zkoumat, kdo všechno žije v řece, nebo co se děje v přírodě při různém počasí. K tomu nám poslouží i táborová meteorologická stanice.

 

Navštívíme i některá zajímavá místa v okolí tábora. Jen kousek od Ztraceného ostrova se například nachází přírodní památka – alej staletých dubů s ohromnými kmeny, pamatujících slavného rybníkáře Jakuba Krčína. A u veselských pískoven, které jsou mimo jiné skvělým místem na koupání a hry, leží písečný přesyp. Je to jediná přírodní duna v Česku.

 

Přírodovědecký tábor 2019

 

Léto plné her a dobrodružství

 

Protože jsou prázdniny, budeme si také hrát, soutěžit, a užívat letní pohodu. V horkých dnech se budeme koupat v řece, uspořádáme vodní bitvu, turnaj stolních her nebo si zahrajeme fotbálek. K blízkému rybníku a penzionu si zajdeme na zmrzlinu. Večer si zahrajeme u ohně na kytary nebo pustíme něco v našem letním kině.

 

Přírodovědecký tábor 2019 Přírodovědecký tábor 2019 Přírodovědecký tábor 2019
Přírodovědecký tábor 2019

 

Ve dvou se to lépe táhne

 

A co teprve v partě. Má vaše dítě kamarády, které by přírodovědecký tábor také bavil? Dejte jim vědět. V týmu plném kamarádů bude tábor teprve pořádná zábava.

 

Přírodovědecký tábor 2019

 

 


 

Tábor Ztracený ostrov

 

Kouzelné místo uprostřed přírody

 

Areál Ztracený ostrov leží uprostřed jihočeských lesů, v krásné a čisté přírodě chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, přímo na břehu řeky Nežárky. Řeka, louky i okolní lesy jsou ideálním terénem pro dobrodružství a sporty v přírodě.

 

V táboře je hřiště, malé lanové centrum, a spousta zajímavých herních prvků zasazených do přírodního prostředí. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení.

 

Přírodovědecký tábor 2019

 

Kde účastníci bydlí?

 

V originálních kruhových podsadových stanech s pevnou podlahou. Ve stanu jsou dvě lůžka. Spí se ve vlastních spacácích na nových a čistých matracích. Pod lůžkem je suchý prostor pro uložení věcí.

 

Tábor má pevnou krytou kuchyni a velkou jídelnu, kterou je možné v případě potřeby vytopit a kde je zároveň možné usušit mokré oblečení a boty. Jídelna se používá i jako společenský prostor pro večerní programy a při špatném počasí.

 

A co táborová kuchyně?

 

Všichni si ji chválí. V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Snídaně jsou pestré, střídáme pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, atd.… Hlady u nás nikdo netrpí, samozřejmostí je druhá večeře a něco na zaplácnutí, když zrovna kručí v břiše. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V jídle děti nerozmazlujeme, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu samozřejmě nezůstane.

 

Další informace o Ztraceném ostrově

 

Přírodovědecký tábor 2019 Přírodovědecký tábor 2019 Přírodovědecký tábor 2019
Přírodovědecký tábor 2019

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

 

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Přírodovědecký tábor 2019

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Přírodovědecký tábor 2019

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 739 465 490

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Dája. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Dagmar Klosová

Dagmar Klosová

739 465 490

Kontaktujte nás