RobinsonLetní táboryPříměstské táboryLyžařské kurzyŠkoly v příroděO násVOLNÁ MÍSTAKontaktOn-line check-in

Letní tábory > SPORTOVNÍ tábor

Sportovní tábor 2024

 

Léto plné pohybu

Míčové hry, florbal, beach, lezení na umělé stěně, lukostřelba, sportovní turnaje. A hromada zábavy.

 

Sportovní tábor 2024

Elektronické odeslání táborové dokumentace pro přihlášené.

 

 

Sportovní tábor 2024

 

 


 

Termíny a ceny

 

Sportovní tábor je určen pro děti ve věku 9–16 let. Turnusy trvají 10 dní.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
30.6. - 9.7.2024 9-16 letRS Lites 9 690 Kč Přihlásit on-line Volno
9. - 18.7.2024 9-16 letRS Lites 9 690 Kč Přihlásit on-line Poslední místa
18. - 27.7.2024 9-16 let RS Lites 9 690 Kč Přihlásit on-line Poslední místa

 

Akční cena platí při přihlášení a úhradě plné ceny tábora do 29.2.2024!

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Tábor   Cena   Akční cena   Termíny  
Sportovní tábor 9–16 let   9690 Kč   9390 Kč   30.6.-9.7.   9.-18.7.   18.-27.7.

 

Akční cena platí při přihlášení a úhradě plné ceny tábora do 29.2.2024!

Přihlašování začíná 1.1. 2024 ve 12.00!

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 650 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Bezlepková dieta 450 Kč
Sleva za sourozence 400 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 350 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jezdí na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Někteří rodiče ale přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo středisko ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

 


 

Spousta sportovních možností na jednom místě

 

Pro koho je sportovní tábor?

 

Pro všechny děti a teenagery, kteří si chtějí užít léto v pohybu a vyzkoušet něco nového. Pokud je vaše dítě pohybově nadané a baví ho sportovat, na táboře bude moci ukázat, co umí a strávit léto se svou oblíbenou aktivitou. Pro ty, kteří teprve hledají, je sportovní tábor příležitostí vyzkoušet si spoustu různých sportů a aktivit. Možná mezi nimi objeví sport, který jim padne jako ulitý a začnou se mu po prázdninách třeba věnovat více.

 

Sportovní tábor má probouzet radost z pohybu, není to žádný tvrdý tréninkový dril. Tábor je tu zkrátka pro všechny, kteří si chtějí užít aktivní léto.

 

 

Sportovní tábor 2024

 

Co se bude na táboře dít?

 

Základem programu budou různé míčové hry. Fotbal, volejbal, přehazka, beach, a další. A samozřejmě spousta průpravných her, které rozvíjí potřebné dovednosti. Děti si také zahrají oblíbený florbal. V areálu je k dispozici i několik stolů na stolní tenis.

 

Kromě klasických sportů si děti vyzkouší i některé méně tradiční. Naučí se střílet z luku, zalezou si na umělé stěně, zahrají si disc golf. Na závěr tábora proběhne velký sportovní turnaj o pohár plný překvapení a galavečer s vyhlášením „sportovce tábora“.

 

 

Sportovní tábor 2024 Sportovní tábor 2024 Sportovní tábor 2024
Sportovní tábor 2024 Sportovní tábor 2024 Sportovní tábor 2024
Sportovní tábor 2024 Sportovní tábor 2024 Sportovní tábor 2024

 

Bezva léto

 

Mezi sportovními zápasy bude čas i pro oddech a zábavu. V rámci programu vyrazíme na koupaliště, zorganizujeme turnaj ve stolním pukecu nebo uspořádáme vodní bitvu.

 

Oblíbenou atrakcí v táboře je také velká lanovka. Každý rok najdou v táboře děti něco nového. Večery trávíme u ohně s kytarou, promítáním filmů, nebo na diskotékové party. Všechny odvážné sportovce také čeká noční mise.

 

 

Sportovní tábor 2024 Sportovní tábor 2024 Sportovní tábor 2024
Sportovní tábor 2024

 

 


 

Vezmi kámoše

 

Ve dvou se to lépe táhne. A co teprve v partě. Máš kamarády, které by sportovní tábor také bavil? Vezmi je s sebou. Ve vašem týmu to bude teprve pořádná zábava.

 

Každopádně rychle zapojíme i děti, které jedou poprvé a žádného kamaráda s sebou nemají. Už cestou na tábor je s někým dáme dohromady. Než vystoupí děti z autobusu, má každý svého parťáka.

 

 

Sportovní tábor 2024

 

 


 

Kdo se bude o děti starat?

 

Tábor vedou sportovní trenéři a studenti sportovních VŠ, kteří mají s dětmi zkušenosti a práce s nimi je baví.

 

Počet vedoucích a praktikantů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Na jednoho vedoucí připadá kolem 10 dětí. Oddílákům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

 

 

Sportovní tábor 2024

 

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

 

 

Sportovní tábor 2024

 

 


 

Kde probíhá sportovní tábor?

 

Středisko Lites

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro dobrodružství a hry v přírodě. V táboře je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna a spousta větších i menších aktivit a atrakcí. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení.

 

Na koupání a hry ve vodě je kromě Zábrdky ideální velké přírodní koupaliště v nedaleké Bukovině, kam se dá z Litesu vyrazit pěším výletem.

 

 

Sportovní tábor 2024
Sportovní tábor 2024 Sportovní tábor 2024 Sportovní tábor 2024

 

Kde budou sportovci bydlet?

 

Ve velkých patrových chatách pro 7–9 dětí. V každém patře je pokoj se 4 nebo 5 lůžky. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Chaty se dají i vytápět, pokud by byla zima. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. Pro uložení oblečení a věcí jsou k dispozici skříně, špinavé oblečení je možné schovat do kufru pod postel. WC a sprchy jsou společné, v budově hned vedle chat. Vedoucí bydlí v dosahu.

 

Dalším typem ubytování v areálu jsou nově zrekonstruované zděné domky, které mají velké pokoje vždy pro jeden oddíl (8–10 dětí) a sociáůní zařízení a sprchy v přízemí.

 

 

Sportovní tábor 2024
Sportovní tábor 2024 Sportovní tábor 2024 Sportovní tábor 2024

 

A co místní kuchyně?

 

V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, ovoce,…). Počítáme s tím, že starší děti toho snědí víc, je pro ně vždy připravená i druhá večeře. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). Celkově se snažíme děti v jídle nerozmazlovat, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Mobilní telefony

 

Mohou mít děti mobilní telefon?

 

U dětí ve věkových kategorií 6–9 let a 9–12 let prosím respektujte zákaz mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení (chytré hodinky, apod.). Na táboře pro kategorii 12–16 let děti mobilní telefon mít mohou, jeho používání na táboře má ale jasně určená pravidla. Dočtete se o nich dále.

 

Co nás vede k zákazu mobilů u mladších dětí?

 

Zkušenosti z mnoha předchozích táborů. Každému dítěti je na táboře někdy smutno, nebo zažije nějakou křivdu. Většinou to ale rychle přejde, nebo si s tím instruktoři poradí. Když je ale po ruce telefon, zavolat domů a vylít si srdíčko, je více než lákavé. Stejně jako pokušení rodičů zavolat dítěti na tábor a zkontrolovat, jak se mu daří. Obojí ale nadělá hodně paseky.

 

Praxe ukázala, že děti často řeší s rodiči po telefonu i drobné starosti, místo aby šly za svým vedoucím. Potom i drobnosti, jako je ztracený kartáček, řešíme komunikační cestou dítě-rodič-hlavní vedoucí-instruktor-dítě, místo aby dítěti s problémem pomohl jednoduše instruktor.

 

Chápeme, že jsou děti, které s telefonem problém nemají, ale považujeme za spravedlivé, aby toto pravidlo platilo pro všechny.

 

Jak připravit dítě na pár dní bez mobilního telefonu?

 

Doporučujeme posílat děti na tábor s kamarádem, ideálně podobného věku. Ve dvou se to lépe táhne. Dítě by mělo odjíždět na tábor dobrovolně, pozitivně motivované.

 

Dítě by mělo vědět, že může jít s každým problémem za svými vedoucími. Ti jsou na táboře od toho, aby mu pomohli. Jsou tam i další lidé, kteří ho mohou vyslechnout – například zdravotník nebo hlavní vedoucí.

 

Je důležité, aby se dítě naučilo svému vedoucímu důvěřovat. A budeme rádi, pokud vy, rodiče, budete důvěřovat nám.

 

Pravidla pro starší děti ve věkové kategorii 12–16 let

 

Chápeme, že ve vašem věku už chcete být v kontaktu i se svými kamarády mimo tábor, příp. si pomocí mobilu zařídit praktické věci. Zároveň předpokládáme, že na tábor jdete hlavně kvůli jeho náplni a ostatním dětem na táboře. A že tedy budete maximum času věnovat svým novým kamarádům. Je to nejen slušnost, ale i obohacující zkušenost.

 

Pokud si na tábor vezmete mobil, spoléháme na vaši zodpovědnost a respektování těchto pravidel:

  • Mobily nenoste a nepoužívejte během programu. Rušilo by to všechny při společných aktivitách, v přírodě navíc hrozí poškození nebo ztráta mobilu.
  • Mobily nepoužívejte v době od večerky do budíčku.
  • Nepůjčujte svůj mobil mladším dětem či mladším sourozencům. Chcete-li jim pomoci, odveďte je za vedoucím nebo hlavasem, a pokuste se společně vyřešit jejich problém.
  • Nevytahujte mobil a netelefonujte na pokoji, pokud s vámi bydlí někdo, kdo mobil nemá. Berete na něj ohled.
  • Ideální čas pro krátké vyřízení vašich věcí je polední klid nebo chvíle osobního volna po večeři. I v této době, prosíme, nenoste telefon a nevolejte všem na očích, na táboře najdete dost míst, kde budete mít úplné soukromí.

 

Přesto zvažte, zda to pár dní bez mobilu nezvládnete. Na táboře hrozí ztráta nebo poškození mobilu, nemáme možnost ani čas mobily každý den vydávat a zase uschovávat. Starost o mobil bude na vás, na táboře si za něj ručíte sami. Pár dní bez mobilu může být i výzva, vaše přátelé navíc určitě příjemně překvapí, když jim pro jednou místo sms přijde vlastnoručně psaný dopis nebo stylový pohled.

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Sportovní tábor 2024

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Sportovní tábor 2024

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 777 500 200

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Jitka. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 777 500 200 , E-mail: info@ckrobinson.cz
Nastavení cookies

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Jitka Novotná

Jitka Novotná

777 500 200

Kontaktujte nás