RobinsonLetní táboryPříměstské táboryLyžařské kurzyŠkoly v příroděO násVOLNÁ MÍSTAKontaktOn-line check-in

Letní tábory > VÝTVARNÝ tábor

Výtvarný tábor 2024

 

Dejte prostor dětské fantazii!

Chce se dostat na papír, prodrat na plátno, otisknout se do hlíny. Na výtvarném táboře si děti si užijí velkou radost z tvoření.

 

 

Výtvarný tábor 2024

 

 


 

Termíny a ceny

 

Výtvarný tábor probíhá v desetidenních turnusech, je určen pro děti ve věku 8–12 let.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
30.6. - 9.7.2024 8-12 letRS Lites 9 690 Kč Přihlásit on-line Volno
9. - 18.7.2024 8-12 letRS Lites 9 690 Kč Přihlásit on-line Volno
18. - 27.7.2024 8-12 letRS Lites 9 690 Kč Přihlásit on-line Poslední místa

 

Akční cena platí při přihlášení a úhradě plné ceny tábora do 29.2.2024!

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Tábor   Cena   Akční cena   Termíny  
Výtvarný tábor 8–12 let   9690 Kč   9390 Kč   30.6.-9.7.   9.-18.7.   18.-27.7.

 

Akční cena platí při přihlášení a úhradě plné ceny tábora do 29.2.2024!

Přihlašování začíná 1.1. 2024 ve 12.00!

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 650 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Bezlepková dieta 450 Kč
Sleva za sourozence 400 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 350 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jezdí na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Někteří rodiče ale přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo středisko ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 


 

Pestrá paleta zážitků!

 

Výtvarný tábor je tu pro všechny tvořivé duše. Pro děti, které rády malují nebo se jinak výtvarně projevují, mají bohatou fantazii. Je tu také pro děti, které si chtějí vyzkoušet a zažít něco nového. Tábor vedou lektorky z uměleckých kroužků, od kterých se děti budou moct mnoho naučit.

 

 

Výtvarný tábor 2024

 

 

Na táboře budeme malovat, kreslit, modelovat, vyrábět koláže, tvořit obrazy z vlastních těl. Děti si vyzkouší různé výtvarné techniky. Program budeme upravovat podle věku, zájmů a schopností dětí. Vše, co děti na táboře vytvoří a vyrobí, si odnesou jako dárek domů na památku. Na závěr tábora proběhne výstava nejlepších výtvorů. Na všechny čeká na konci malá sladká odměna. A také diplom, a stylové ocenění za vše, co se jim na táboře povedlo.

 

Kromě výtvarných aktivit budou děti také soutěžit, hrát si, tvořit a objevovat krásné okolí střediska. Maximum času strávíme venku, v přírodě.

 

 

Výtvarný tábor 2024 Výtvarný tábor 2024 Výtvarný tábor 2024
Výtvarný tábor 2024 Výtvarný tábor 2024 Výtvarný tábor 2024
Výtvarný tábor 2024 Výtvarný tábor 2024 Výtvarný tábor 2024

 

Léto jako vymalované

 

Prázdniny jsou prázdniny a tak občas necháme štětce zahálet a budeme se jen tak bavit. Vyrazíme na koupaliště, zahrajeme si fotbálek nebo přehazku, uspořádáme turnaj stolních her nebo vodní bitvu.

 

Oblíbenou atrakcí je také velká lanovka, lezecká stěna, pískové hřiště (ať už se na něm staví hrady nebo hraje beach), disc golf, nebo místní prolézačky. Každý rok najdou v táboře děti něco nového. Večery trávíme u ohně s kytarou a písničkami, promítáním filmů, vyprávěním pohádek nebo na diskotéce. Odvážní se mohou vydat i na noční hru za tajemnými múzami.

 

 

Výtvarný tábor 2024 Výtvarný tábor 2024 Výtvarný tábor 2024
Výtvarný tábor 2024

 

 


 

Jede vaše dítě na tábor poprvé?

 

Máte obavu, jestli není pro začátek 10 dní moc?

 

10 denní turnus (9 nocí) zvládají i malé děti bez problémů. Podle našich zkušeností se děti na začátku tábora rozkoukávají a trvá jim 3–4 dny, než si na všechno zvyknou, poznají kamarády, a začnou si naplno užívat program. Je skvělé, když pak nemusí hned domů, a mají pár dnů k dobru. Oproti týdennímu turnusu jsou to jen 2 noci navíc.

 

Jak usnadnit dětem pobyt?

 

Zapojte kamarády! To funguje. Nejlepší jsou podobně staří spolužáci, kamarádi z party. Platí to pro každý věk. Samozřejmě pomůže i starší sourozenec.

 

Každopádně rychle zapojíme i děti, které jedou poprvé a žádného kamaráda s sebou nemají. Už cestou na tábor je s někým dáme dohromady. Než vystoupí děti z autobusu, má každý svého parťáka.

 

 

Výtvarný tábor 2024

 

 


 

Kdo se bude o vaše děti starat?

 

Hlavní lektrkou tábora je Soňa Valentová, která vede kroužky výtvarné výchovy a sama se věnuje malířské tvorbě a vystavuje. Asistují jí další lektoři a vedoucí, kteří se výtvarné výchově aktivně věnují, mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví.

 

Počet instruktorů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Oddíl na výtvarném táboře má kolem 15 dětí, starají se o něj dva dospělí. Oddílákům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

 

 

Výtvarný tábor 2024

 

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

 

 

Výtvarný tábor 2024

 

 


 

Kde leží náš tábor?

 

Středisko Lites

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro dobrodružství a hry v přírodě. V táboře je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna a spousta větších i menších aktivit a atrakcí. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení.

 

Na koupání a hry ve vodě je kromě Zábrdky ideální velké přírodní koupaliště v nedaleké Bukovině, kam se dá z Litesu vyrazit pěším výletem.

 

 

Výtvarný tábor 2024

 

Kde budou děti bydlet?

 

Ve zděných, nově zrekonstruovaných domcích, případně v prostorných chatách. Na každém patře je pokoj pro jeden oddíl, tedy pro 8–10 dětí. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. Oblečení a věci si mohou děti dát do skříní a polic. Špinavé prádlo a další věci je možné schovat do kufru pod postelí. Oddílový pokoj je zároveň klubovnou, místem pro oddílové srazy, v případě deště ho lze využít pro drobné hry v interiéru.

 

Vedoucí spí v malém pokoji hned vedle. Děti tak mají dospělé blízko, pokud by se cokoliv stalo. Sociální zařízení a sprchy mají děti hned v přízemí svého domku. Při deštivém počasí je možné ve společenských prostorech zatopit a usušit mokré oblečení a boty.

 

 

Výtvarný tábor 2024
Výtvarný tábor 2024 Výtvarný tábor 2024 Výtvarný tábor 2024

 

A co místní kuchyně?

 

V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, ovoce,…). Hlady u nás nikdo netrpí, samozřejmostí je druhá večeře a něco na zaplácnutí, když zrovna kručí v břiše. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V jídle děti nerozmazlujeme, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu samozřejmě nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Mobilní telefony

 

Mohou mít děti mobilní telefon?

 

U výtvarného tábora prosím respektujte zákaz mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení (chytré hodinky, apod.).

 

Co nás vede k zákazu mobilů u mladších dětí?

 

Zkušenosti z mnoha předchozích táborů. Každému dítěti je na táboře někdy smutno, nebo zažije nějakou křivdu. Většinou to ale rychle přejde, nebo si s tím instruktoři poradí. Když je ale po ruce telefon, zavolat domů a vylít si srdíčko, je více než lákavé. Stejně jako pokušení rodičů zavolat dítěti na tábor a zkontrolovat, jak se mu daří. Obojí ale nadělá hodně paseky.

 

Praxe ukázala, že děti často řeší s rodiči po telefonu i drobné starosti, místo aby šly za svým vedoucím. Potom i drobnosti, jako je ztracený kartáček, řešíme komunikační cestou dítě-rodič-hlavní vedoucí-instruktor-dítě, místo aby dítěti s problémem pomohl jednoduše instruktor.

 

Chápeme, že jsou děti, které s telefonem problém nemají, ale považujeme za spravedlivé, aby toto pravidlo platilo pro všechny.

 

Jak připravit dítě na pár dní bez mobilního telefonu?

 

Doporučujeme posílat děti na tábor s kamarádem, ideálně podobného věku. Ve dvou se to lépe táhne. Dítě by mělo odjíždět na tábor dobrovolně, pozitivně motivované.

 

Dítě by mělo vědět, že může jít s každým problémem za svými vedoucími. Ti jsou na táboře od toho, aby mu pomohli. Jsou tam i další lidé, kteří ho mohou vyslechnout – například zdravotník nebo hlavní vedoucí.

 

Je důležité, aby se dítě naučilo svému vedoucímu důvěřovat. A budeme rádi, pokud vy, rodiče, budete důvěřovat nám.

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Výtvarný tábor 2024

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Výtvarný tábor 2024

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 777 500 200

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Jitka. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 777 500 200 , E-mail: info@ckrobinson.cz
Nastavení cookies

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Jitka Novotná

Jitka Novotná

777 500 200

Kontaktujte nás