RobinsonLetní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyPro děti a rodičeO násKontakt

Letní tábory > Praktické informace > Základní informace

Základní informace

 

Letní tábory s Robinsonem

 

Letní tábory s Robinsonem mají široké zaměření. Tak aby si mohli vybrat ti, kteří preferují klasický tábor pod stanem, i ti, kteří mají rádi větší pohodlí a dávají důraz na to, co praktického se děti na táboře naučí.

 

Většina dětí jezdí na naše tábory opakovaně. Rádi se vrací za svými oblíbenými vedoucími, kamarády a za novými zážitky.

 

Věk dětí a délka turnusů Základní informace

 

Tábory jsou určeny pro děti ve věku 5–18 let. Konkrétní věkové rozmezí je uvedeno u každého tábora. Kratší týdenní a desetidenní turnusy jsou ideální pro mlalší děti, čtrnáctidenní běhy jsou určeny pro děti ve věku 9–16 let. Výjimky jsou možné, zavolejte, probereme to.

 

Jede vaše dítě na tábor poprvé? Bojíte se, jestli není pro začátek 10 dní moc?

Nebojte se. Oproti týdennímu turnusu jsou to jen 2 noci navíc. Podle našich zkušeností se děti na začátku tábora rozkoukávají a trvá jim 4–5 dnů, než si na všechno zvyknou, poznají kamarády, a konečně je to začne bavit. Je skvělé, když pak nemusí hned domů, a mají pár dnů k dobru. Turnus 10 dnů (9 nocí) je už Robinsoním standardem. I malé děti ho zvládají bez problémů.

 

Vedoucí a lektoři Základní informace

 

O děti se na táboře starají instruktoři, sportovní trenéři, studenti pedagogiky a další profesionálové. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet. I počet vedoucích je nadprůměrný, tak abychom se mohli dětem opravdu věnovat.

 

Na specializovaných táborech vedou děti lektoři, jejichž profesí je daný obor (film, fotografie, angličtina, outdoorové sporty, atd.) Na táborech s angličtinou se o děti starají také rodilí mluvčí.

 

Programy

 

Děti všestranně rozvíjíme metodou zážitkové pedagogiky a výchovy dobrodružstvím. Ať už jde o sporty v přírodě nebo fotografický tábor. Na všech typech táborů zařazujeme do programu hry a pohybové aktivity. Děti tráví maximum času venku. Vnitřní aktivity zařazujeme, jen když prší.

 

Ubytování

 

Ubytování se liší podle jednotlivých středisek. Na romantickém a dobrodružně pojatém Ztraceném Ostrově děti bydlí v originálních kruhových stanech a spí ve vlastních spacácích. Naopak středisko Lites je areál s pevnou budovou a velkými chatami. Ve středisku je i krytý bazén.

Věci dětí udržujeme suché. Dbáme na to, aby se převlékaly. Na táborech vedeme děti k pravidelné hygieně.

 

Více Informací o našich střediscích

 

Stravování Základní informace

 

Děti jí 5 x denně. V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Snídaně jsou pestré, střídáme pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, atd.… Samozřejmostí je druhá večeře a něco na zaplácnutí, když zrovna kručí v břiše. Pití je dostatek během celého dne. V jídle děti nerozmazlujeme, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu nezůstane.

 

Diety

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V případě bezlepkové diety nemusíte voztit žádné suroviny, vše pro plnohodnotné stravování je k dispozici ve středisku. Pokud chcete, můžete dát dítěti s sebou třeba jen oblíbené sušenky nebo pečivo, na které je zvyklé. Za bezlepkovou dietu si účtujeme příplatek podle délky tábora. Cenu najdete vždy u konkrétního tábora.

 

Doprava

 

Společná doprava je u některých táborů zahrnuta v základní ceně, u jiných ji můžete dobjednat samostatně. Cenu dopravy a možnost objednání najdete u každého tábora.

 

Společnou dopravu zajišťujeme zájezdovými autobusy z Prahy. Pokud je to pro vás výhodnější, můžete k nám děti přivézt individuálně.

 

Společnou dopravu zajišťujeme při minimálním počtu 10 zájemců. V případě, že počet zájemců bude nižší, částku za dopravu vám vrátíme zpět na váš účet.

 

Podívejte se na odjezdová místa a časy odjezdů

 

 

Zdravotní péče

 

Po celou dobu konání tábora se o děti starají kvalifikovaní zdravotníci. Při odjezdu na tábor s nimi můžete probrat vše, co je potřeba, a předat případné léky.

 

Při vážnějších potížích ošetří vaše dítě dětský lékař v místě pobytu nebo v nejbližší nemocnici. Pokud se cokoliv stane, vždy vás budeme před návštěvou lékaře informovat. Na konci tábora od nás dostanete táborovou „zdravotní kartu“. Více informací

 

Tábory s Robinsonem jsou určené pro děti bez vážných pohybových, duševních nebo jiných zdravotních omezení. Pokud to jen trochu jde, snažíme se vyjít vstříc. Má-li vaše dítě nějaký specifický problém, zavolejte, domluvíme se.

 

Co s sebou na tábor

 

Seznam doporučeného vybavení naleznete jako podstránku u jednotlivých táborů.

 

Tábor ON-LINE Základní informace

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

Pište, pište, pište !!!

 

Snažně prosíme, nezapomínejte psát! Platí jednoduchá úměra. Čím menší dítě, tím více pohledů. Klidně jeden denně. Napište už před odjezdem, nebo dejte první pohled přímo vedoucímu při odjezdu. Rozdejte adresy na tábor babičkám, dědečkům, tetičkám, strýčkům a blízkým známým. Ať na to nejste sami. Krátká zpráva z domova je přesně ta správná dávka povzbuzení, kterou vaše dítě potřebuje.

 

Nečekejte ale bláhově, že vám vaše milované dítě oplatí stejnou mincí. Stále platí léty ověřená zkušenost: pokud dítě nepíše z tábora, je to jen nejlepší důkaz, že ho tábor baví, má pořád co dělat a nemá čas na stesky.

 

Mohou mít děti mobilní telefon?

 

Záleží na věku. U dětí do 12 let prosím respektujte zákaz mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení (chytré hodinky, apod.). Zákazy nemáme rádi, ale věříme, že absence mobilů u mladších dětí všem pomůže. Starší děti nad 12 let mobilní telefon mít mohou, i když to z důvodu možné ztráty nebo poškození nedoporučujeme.

 

Co nás k zákazu mobilů vede?

 

Zkušenosti z mnoha předchozích táborů. Každému dítěti je na táboře někdy smutno, nebo zažije nějakou křivdu. Většinou to ale rychle přejde, nebo si s tím instruktoři poradí. Když je ale po ruce telefon, zavolat domů a vylít si srdíčko, je více než lákavé. Stejně jako pokušení rodičů zavolat dítěti na tábor, a zkontrolovat jak se mu daří. Obojí ale nadělá hodně paseky.

 

Praxe ukázala, že děti často řeší s rodiči po telefonu i drobné starosti, místo aby šly za svým vedoucím. Potom i drobnosti, jako je ztracený kartáček, řešíme komunikační cestou dítě-rodič-hlavní vedoucí-instruktor-dítě místo přirozené cesty dítě-instruktor.

 

Chápeme, že jsou děti, které s telefonem problém nemají, ale považujeme za spravedlivé, aby toto pravidlo platilo pro všechny. Jsou prázdniny, jedeme do přírody, pojďme si odpočinout od moderních technologií.

 

Jak připravit dítě na pár dní bez mobilního telefonu?

 

Základní informace Doporučujeme posílat děti na tábor s kamarádem, ideálně podobného věku. Ve dvou se to lépe táhne. Dítě by mělo odjíždět na tábor dobrovolně, pozitivně motivované.

 

Dítě by mělo vědět, že může jít s každým problémem za svými vedoucími. Ti jsou na táboře od toho, aby mu pomohli. Jsou tam i další lidé, kteří ho mohou vyslechnout – zdravotník a hlavní vedoucí.

 

Je důležité, aby se dítě naučilo svému vedoucímu důvěřovat. A budeme rádi, pokud vy, rodiče, budete důvěřovat nám.

 

Jak můžu kontaktovat vedoucího svého dítěte?

 

Prostřednictvím hlavního vedoucího. Zavolat kdykoliv přímo oddílovému vedoucímu, není reálné. Během programu se vedoucí věnují dětem a na vyřizování hovorů není čas.

 

Hlavas váš dotaz jistě vyřeší, s oddílovým vedoucím to probere, jakmile to bude možné. Pokud se nedovoláte hned, zavoláme vám co nejdříve zpět.

 

Mohou rodiče nebo příbuzní navštívit dítě v průběhu tábora?

 

Návštěva dítěte během tábora není možná. Jakákoliv návštěva rodičů nebo příbuzných dítě psychicky rozhodí. Více než si myslíte. Nejde navíc jen o vaše dítě, ale i o další děti v táboře, které taková návštěva může nalomit!!! Čím mladší děti, tím to platí více.

 

Kdo si může vyzvednout dítě např. při předčasném odjezdu z tábora?

 

Zákonný zástupce, který je uveden na přihlášce. Po vzájemné domluvě to ale může být i někdo jiný, koho výslovně pověříte a kdo převzetí dítěte na místě potvrdí.

 

Přihlášení dítěte na tábor

 

Objednat tábor lze pomocí on-line přihlášky, kterou neleznete u každého z táborů. Obratem po odeslání přihlášky obdržíte potvrzovací e-mail se zadanými údaji a pokyny k platbě.

 

Rezervace je platná 5 následujících pracovních dní. Pokud byste měli se splatností problém, zaklikněte v přihlášce platbu na splátky. Nebo zavolejte, určitě se nějak dohodneme.

 

Během května rozesíláme přihlášeným detailní informace k táboru, zdravotní formuláře a pokyny k dopravě. Zároveň jsme k dispozici na e-mailu nebo nám můžete zavolat, pokud si s něčím nebudete vědět rady.

 

 

CHCI VYBRAT TÁBOR

 

 

 


 

Základní informace

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 739 465 490

 

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Nenašli jste zde všechny odpovědi na vaše otázky? Napište nám nebo zavolejte. Dája vám ochotně zodpoví všechny dotazy.

 

 

Kontaktujte nás

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Dagmar Klosová

Dagmar Klosová

739 465 490

Kontaktujte nás