RobinsonO násReferenceVolná místaKe staženíKontakt
Pro děti a rodičePro školy
Letní táboryPříměstské tábory

Pro děti a rodiče > Letní tábory > Praktické informace > Základní informace

Základní informace

Letní tábory s Robinsonem

Naše moderní dobrodružné tábory jsou všeobecně zaměřené na hry, pohybové aktivity a sporty v přírodě. Do programů zařazujeme i nové a aktuální aktivity a zaměření, např. filmování, procvičování angličtiny, apod. Děti všestranně rozvíjíme metodou zážitkové pedagogiky a výchovy dobrodružstvím.

 

Základní informace Základní informace Základní informace

Věk dětí a délka turnusů

Tábory jsou určeny pro děti ve věku 6–16 let. Doporučené věkové rozmezí je uvedeno u každého tábora.

Kratší týdenní a desetidenní turmusy jsou ideální pro mlalší děti, čtrnáctidenní běhy jsou určeny pro děti ve věku 8–16 let.

Vývoj dětí je ale velmi individuální, stejně jako časové možnosti o prázdninách. Proto je možné po vzájemné konzultaci udělat výjimku z těchto pravidel.

Většina dětí jezdí na naše tábory opakovaně. Rádi se vrací za svými oblíbenými vedoucími i kvůli novým dobrodružstvím a zážitkům.

Vedoucí

O děti se na táboře starají instruktoři, sportovní trenéři, pedagogové volného času a další profesionálové, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

I počet vedoucích je nadprůměrný, tak abychom se mohli dětem opravdu věnovat.

Ubytování

Ubytování se liší podle jednotlivých středisek.

Na romatickém a dobrodružně pojatém Ztraceném Ostrově děti bydlí v originálních kruhových stanech a spí ve vlastních spcácích.

Tábor Tišina je vybaven čtyřlůžkovými chatkami a zázemím v pevné budově. V nejlépe vybaveném rekreačním středisku Lites děti bydlí v pokojích v hlavní budově, v dommcích a chatách. V Litesu je mimo jiné i krytý bazén.

Přestože správný dobrodruh si s hygienou zrovna hlavu neláme, jednou za čas si rád dopřeje teplou sprchu. Ve všech našich střediscích jsou sprchy s teplou vodou, splachovací záchody, ráno i večer dohlížíme na to, aby si děti čistily zuby.

Více Informací o našich střediscích

Stravování

Stravování probíhá 5× denně. Začíná se bohatou snídani, následuje dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře. Děti jí zdravě, jídelníček je upravován i podle probíhajícího programu. Vyhýbáme se smaženým jídlům, a do pokrmů chytře zapracováváme zeleninu. Hlady u nás nikdo netrpí, samozřejmostí je druhá večeře nebo něco na zub, když zrovna kručí v břiše. Stejně pečlivě dbáme i na dostatek pití během celého dne.

Na Ztraceném Ostrově děti částečně pomáhají v kuchyni a střídají se při přípravě jídel a mytí nádobí. Možná vás to překvapí ale o dobrovolníky není nouze. Během tábora se u těchto drobných prací všichni vystřídají .

Speciální diety nebo jiné požadavky s námi prosím předem zkonzultujte. Děkujeme.

 

Základní informace Základní informace Základní informace

Zdravotní péče

Po celou dobu konání tábora se o děti starají kvalifikovaní zdravotníci. Při odjezdu/příjezdu s nimi můžete probrat vše, co je potřeba, a předat případné léky.

Při vážnějších potížích děti ošetří smluvní dětský lékař v místě pobytu nebo v nejbližší nemocnici. V tom případě vás budeme vždy informovat. Na konci tábora od nás dostanete táborovou „zdravotní kartu“. Více informací

Tábory s Robinsonem jsou určené pro děti bez vážných pohybových nebo jiných zásadních zdravotních omezení.

Tábor ON-LINE

V průběhu tábora můžete být obrazně s námi. Přibližně jednou za dva dny najdete na našem webu fotky a informace z předchozích dní.

Jak můžu kontaktovat vedoucího svého dítěte?

Prostřednictvím hlavního vedoucího. Zavolat kdykoliv přímo oddílovému vedoucímu bohužel není reálné. Během programu se vedoucí věnují dětem a na vyřizování hovorů není čas.

Volat můžete na telefony uvedené v kontaktech. Pokud se nedovoláte hned, zavoláme vám zpět, jakmile to bude možné.

Mohu své dítě v průběhu tábora navštívit?

Zakázat vám to samozřejmě zcela nemůžeme, ale věřte, že to není vůbec dobrý nápad. Jakákoliv návštěva rodičů, zejména u menších dětí, bezpečně rozezní jejich nejcitlivější struny, které se pak nemusí podařit ztlumit. Navíc nejen jejich, ale i dalších dětí v táboře!!!

Návštěva je zkrátka ke škodě věci. Buďte stateční a vydržte to, stejně jako vaši potomci. Užijte si zaslouženého klidu, a nechte vašeho potomka dospět a osamostatnit se. Pro obě strany je to nejlepší možné řešení. Pokud není zbytí, prosím konzultujte svou návštavu předem s hlavním vedoucím.

Pište, pište, pište !!!

Snažně prosíme, nezapomínejte psát! Platí jednoduchá úměra. Čím menší dítě, tím více pohledů. Klidně jeden denně. Napište už před odjezdem, nebo dejte první pohled přímo vedoucímu při odjezdu. Rozdejte adresy na tábor babičkám, dědečkům, tetičkám, strýčkům a blízkým známým. Ať na to nejste sami. Krátká zpráva z domova je přesně ta správná dávka povzbuzení, kterou vaše dítě potřebuje.

Nečekejte ale bláhově, že vám vaše milované dítě oplatí stejnou mincí. Stále platí léty ověřená zkušenost: pokud dítě nepíše z tábora, je to jen nejlepší důkaz že ho tábor baví, má pořád co dělat a nemá čas na stesky.

 

Základní informace Základní informace Základní informace

Mobilní telefon pro malé děti ano či ne?

Bez mobilu už svět skoro neumíme představit. Raději budeme učit děti, jak s mobilem smysluplně zacházet, než něco tupě zakazovat. Na druhou stranu týden či dva bez přímé rodičovské opory může být pro děti cenná zkušenost.

Každému malému dítěti se na letním táboře někdy stýská. Většinou stačí další pohled od rodičů, společně vymyšlená hra, nebo pohádka na dobrou noc jako od maminky a je zase vše v pořádku. Tedy to, co vedoucí u menších dětí dělají tak jako tak neustále. Nelze být ale vždy a všude, a zatímco dříve ve chvílích stesku nezbývalo než se svěřit papíru, dneska stačí zmáčknout jedno tlačítko. I pro rodiče je pokušení jednoduše „zkontrolovat“, že mému potomkovi nic nechybí ke štěstí, více než lákavé. Obojí ale nadělá víc paseky než užitku. Rodiče získávají od dětí často neobjektivní obrázek (děti většinou volají, jen když je jim smutno, což bývají zanedbatelné okamžiky) a naopak pro dítě, které si konečně našlo kamarády a přestalo se mu stýskat, může jeden nevinný telefonát znamenat pád zase na začátek.

Věříme, že výchova k samostatnosti je to hlavní, co můžeme dětem na letním táboře dát. Vše má pochopitelně své meze a zkušený vedoucí pozná, kdy odloučení od rodičů působí víc stresu než radosti. Pak voláme rodičům a konzultujeme další postup. Budeme rádi, pokud nám budete důvěřovat.

Kdo si může vyzvednout dítě např. při předčasném odjezdu z tábora?

Zákonný zástupce, který je uveden na přihlášce. Po vzájemné domluvě to ale může být i někdo jiný, koho výslovně pověříte a kdo převzetí dítěte na místě potvrdí.

 

Nenašli jste zde všechny odpovědi na vaše otázky? Napište nám nebo zavolejte. Rádi vám poradíme.

 

Kontaktujte nás

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

HOT LINE - Petra Melecká

Petra Melecká

739 465 490

Kontaktujte nás