RobinsonLetní táboryPříměstské táboryLyžařské kurzyŠkoly v příroděO násVOLNÁ MÍSTAKontaktOn-line check-in

Letní tábory > Praktické informace > Základní informace

Základní informace

 

Letní tábory s Robinsonem

 

Letní tábory s Robinsonem mají široké zaměření. Tak aby si mohli vybrat ti, kteří preferují klasický tábor pod stanem, i ti, kteří mají rádi větší pohodlí nebo dávají důraz na to, co praktického se děti na táboře naučí.

 

Většina dětí jezdí na naše tábory opakovaně. Rádi se vrací za svými oblíbenými vedoucími, kamarády a za novými zážitky.

 

Věk dětí a délka turnusů Základní informace

 

Tábory jsou určeny pro děti ve věku 5–16 let. Konkrétní věkové rozmezí je uvedeno u každého tábora. Kratší týdenní a desetidenní turnusy jsou ideální pro mlalší děti, čtrnáctidenní běhy jsou určeny pro děti ve věku 9–16 let. Výjimky jsou možné, zavolejte, probereme to.

 

Jede vaše dítě na tábor poprvé? Máte obavu, jestli není pro začátek 10 dní moc?

10 denní turnus (9 nocí) zvládají i malé děti bez problémů. Podle našich zkušeností se děti na začátku tábora rozkoukávají a trvá jim 3–4 dny, než si na všechno zvyknou, poznají kamarády, a začnou si naplno užívat program. Je skvělé, když pak nemusí hned domů, a mají pár dnů k dobru. Oproti týdennímu turnusu jsou to jen 2 noci navíc.

 

 

Vedoucí a lektoři Základní informace

 

O děti se na táboře starají především studenti a studentky pegagogických faktult a jiných vysokých škol, pedagogové volného času a další nadšenci, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví. Počet vedoucích je nadprůměrný, tak abychom se mohli dětem opravdu věnovat.

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

 

Na specializovaných táborech vedou děti lektoři, jejichž profesí je daný obor (film, fotografie, angličtina, outdoorové sporty, atd.) Na táborech s angličtinou se o děti starají také rodilí mluvčí.

 

Ubytování

 

Ubytování se liší podle jednotlivých středisek. Na romantickém a dobrodružně pojatém Ztraceném Ostrově děti bydlí v originálních kruhových stanech a spí ve vlastních spacácích. Naopak střediska Lites a Seba jsou areály s pevnou budovou, prostornými chatami, a bohatým sportovním zázemím.

Věci dětí udržujeme suché. Dbáme na to, aby se převlékaly. Na táborech vedeme děti k pravidelné hygieně.

 

Více Informací o našich střediscích

 

Stravování Základní informace

 

Děti jí 5 x denně. V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Snídaně jsou pestré, střídáme pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, atd.… Samozřejmostí je druhá večeře a něco na zaplácnutí, když zrovna kručí v břiše. Pití je dostatek během celého dne. V jídle děti nerozmazlujeme, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu nezůstane.

 

Diety

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V případě bezlepkové diety nemusíte voztit žádné suroviny, vše pro plnohodnotné stravování je k dispozici ve středisku. Pokud chcete, můžete dát dítěti s sebou třeba jen oblíbené sušenky nebo pečivo, na které je zvyklé. Za bezlepkovou dietu si účtujeme příplatek podle délky tábora. Cenu najdete vždy u konkrétního tábora.

 

Doprava

 

Společná doprava je u některých táborů zahrnuta v základní ceně, u jiných ji můžete dobjednat samostatně. Cenu dopravy a možnost objednání najdete u každého tábora. Pokud je to pro vás výhodnější, můžete k nám děti přivézt individuálně.

 

Společnou dopravu zajišťujeme zájezdovými autobusy z Prahy. Odjíždíme z autobusového nádraží Praha – Černý Most, které leží na trase metra B.

 

Společnou dopravu zajišťujeme při minimálním počtu 10 zájemců. V případě, že počet zájemců bude nižší, částku za dopravu vám vrátíme zpět na váš účet.

 

Podívejte se na odjezdová místa a časy odjezdů

 

 

Zdravotní péče

 

Po celou dobu konání tábora se o děti starají kvalifikovaní zdravotníci. Při odjezdu na tábor s nimi můžete probrat vše, co je potřeba, a předat případné léky.

 

Při vážnějších potížích ošetří vaše dítě dětský lékař v místě pobytu nebo v nejbližší nemocnici. Pokud se něco takového stane, vždy vás budeme ohledně návštěvy lékaře informovat. Na konci tábora od nás dostanete táborovou „zdravotní kartu“.

 

Tábory s Robinsonem jsou určené pro děti bez vážných pohybových, duševních nebo jiných zdravotních omezení. Pokud to jen trochu jde, snažíme se vyjít vstříc. Má-li vaše dítě nějaký specifický problém, zavolejte, domluvíme se.

 

Více informací

 

Programy, témata a minimální počty dětí

 

Děti všestranně rozvíjíme metodou zážitkové pedagogiky a výchovy dobrodružstvím. Na všech typech táborů zařazujeme do programu hry a pohybové aktivity. Děti tráví maximum času venku v přírodě. Vnitřní aktivity zařazujeme, jen když prší.

 

Na výběr jsou tematické tábory, inspirované příběhy oblíbených dětských hrdinů tak specializované tábory zaměřené na konkrétní dovednost (výtvarný tábor, sportovní, fotografický, apod.).

 

Minimální počet dětí pro otevření daného tábora, resp. turnusu, je 10 účastníků.

 

Co s sebou na tábor

 

Seznam doporučeného vybavení naleznete jako podstránku u jednotlivých táborů.

 

Tábor ON-LINE Základní informace

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

Pište, pište, pište !!!

 

Snažně prosíme, nezapomínejte psát! Platí jednoduchá úměra. Čím menší dítě, tím více pohledů. Klidně jeden denně. Napište už před odjezdem, nebo dejte první pohled přímo vedoucímu při odjezdu. Rozdejte adresy na tábor babičkám, dědečkům, tetičkám, strýčkům a blízkým známým. Ať na to nejste sami. Krátká zpráva z domova je přesně ta správná dávka povzbuzení, kterou vaše dítě potřebuje.

 

Nečekejte ale bláhově, že vám vaše milované dítě oplatí stejnou mincí. Stále platí léty ověřená zkušenost: pokud dítě nepíše z tábora, je to jen nejlepší důkaz, že ho tábor baví, má pořád co dělat a nemá čas na stesky.

 

Mobilní telefony

 

Mohou mít děti mobilní telefon?

 

U dětí ve věkových kategorií 6–9 let a 9–12 let prosím respektujte zákaz mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení (chytré hodinky, apod.). Na táboře pro kategorii 12–16 let děti mobilní telefon mít mohou, jeho používání na táboře má ale jasně určená pravidla. Dočtete se o nich dále.

 

Co nás vede k zákazu mobilů u mladších dětí?

 

Zkušenosti z mnoha předchozích táborů. Každému dítěti je na táboře někdy smutno, nebo zažije nějakou křivdu. Většinou to ale rychle přejde, nebo si s tím instruktoři poradí. Když je ale po ruce telefon, zavolat domů a vylít si srdíčko, je více než lákavé. Stejně jako pokušení rodičů zavolat dítěti na tábor a zkontrolovat, jak se mu daří. Obojí ale nadělá hodně paseky.

 

Praxe ukázala, že děti často řeší s rodiči po telefonu i drobné starosti, místo aby šly za svým vedoucím. Potom i drobnosti, jako je ztracený kartáček, řešíme komunikační cestou dítě-rodič-hlavní vedoucí-instruktor-dítě, místo aby dítěti s problémem pomohl jednoduše instruktor.

 

Chápeme, že jsou děti, které s telefonem problém nemají, ale považujeme za spravedlivé, aby toto pravidlo platilo pro všechny.

 

Jak připravit dítě na pár dní bez mobilního telefonu?

 

Doporučujeme posílat děti na tábor s kamarádem, ideálně podobného věku. Ve dvou se to lépe táhne. Dítě by mělo odjíždět na tábor dobrovolně, pozitivně motivované.

 

Dítě by mělo vědět, že může jít s každým problémem za svými vedoucími. Ti jsou na táboře od toho, aby mu pomohli. Jsou tam i další lidé, kteří ho mohou vyslechnout – například zdravotník nebo hlavní vedoucí.

 

Je důležité, aby se dítě naučilo svému vedoucímu důvěřovat. A budeme rádi, pokud vy, rodiče, budete důvěřovat nám.

 

Pravidla pro starší děti ve věkové kategorii 12–16 let

 

Chápeme, že ve vašem věku už chcete být v kontaktu i se svými kamarády mimo tábor, příp. si pomocí mobilu zařídit praktické věci. Zároveň předpokládáme, že na tábor jdete hlavně kvůli jeho náplni a ostatním dětem na táboře. A že tedy budete maximum času věnovat svým novým kamarádům. Je to nejen slušnost, ale i obohacující zkušenost.

 

Pokud si na tábor vezmete mobil, spoléháme na vaši zodpovědnost a respektování těchto pravidel:

  • Mobily nenoste a nepoužívejte během programu. Rušilo by to všechny při společných aktivitách, v přírodě navíc hrozí poškození nebo ztráta mobilu.
  • Mobily nepoužívejte v době od večerky do budíčku.
  • Nepůjčujte svůj mobil mladším dětem či mladším sourozencům. Chcete-li jim pomoci, odveďte je za vedoucím nebo hlavasem, a pokuste se společně vyřešit jejich problém.
  • Nevytahujte mobil a netelefonujte na pokoji, pokud s vámi bydlí někdo, kdo mobil nemá. Berete na něj ohled.
  • Ideální čas pro krátké vyřízení vašich věcí je polední klid nebo chvíle osobního volna po večeři. I v této době, prosíme, nenoste telefon a nevolejte všem na očích, na táboře najdete dost míst, kde budete mít úplné soukromí.

 

Přesto zvažte, zda to pár dní bez mobilu nezvládnete. Na táboře hrozí ztráta nebo poškození mobilu, nemáme možnost ani čas mobily každý den vydávat a zase uschovávat. Starost o mobil bude na vás, na táboře si za něj ručíte sami. Pár dní bez mobilu může být i výzva, vaše přátelé navíc určitě příjemně překvapí, když jim pro jednou místo sms přijde vlastnoručně psaný dopis nebo stylový pohled.

 

 

Jak můžu kontaktovat vedoucího svého dítěte?

 

Prostřednictvím hlavního vedoucího. Zavolat kdykoliv přímo oddílovému vedoucímu není možné. Během programu se vedoucí věnují dětem a na vyřizování hovorů není čas.

 

Hlavas váš dotaz buď sám vyřeší, nebo ho s oddílovým vedoucím to probere, jakmile to bude možné. Pokud se nedovoláte hned, zavoláme vám co nejdříve zpět.

 

Mohou rodiče nebo příbuzní navštívit dítě v průběhu tábora?

 

Návštěva dítěte během tábora není možná. Jakákoliv návštěva rodičů nebo příbuzných dítě psychicky rozhodí. Nejde navíc jen o vaše dítě, ale i o další děti v táboře, které taková návštěva může nalomit! Čím mladší děti, tím to platí více.

 

Kdo si může vyzvednout dítě např. při předčasném odjezdu z tábora?

 

Zákonný zástupce, který je uveden na přihlášce. Po vzájemné domluvě to může být i někdo jiný, koho výslovně pověříte a vybavíte plnou mocí.

 

Přihlášení dítěte na tábor

 

Objednat tábor lze pomocí on-line přihlášky, kterou neleznete u každého z táborů. Obratem po odeslání přihlášky obdržíte potvrzovací e-mail se zadanými údaji a pokyny k platbě.

 

Rezervace je platná 5 následujících pracovních dní. Pokud byste měli se splatností problém, zaklikněte v přihlášce platbu na splátky. Nebo zavolejte, určitě se nějak dohodneme.

 

Během května rozesíláme přihlášeným detailní informace k táboru, zdravotní formuláře a pokyny k dopravě. Zároveň jsme k dispozici na e-mailu nebo nám můžete zavolat, pokud si s něčím nebudete vědět rady.

 

 

 


 

Základní informace

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 777 500 200

 

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Nenašli jste zde všechny odpovědi na vaše otázky? Napište nám nebo zavolejte. Jitka vám ochotně zodpoví všechny dotazy.

 

 

Kontaktujte nás

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 777 500 200 , E-mail: info@ckrobinson.cz
Nastavení cookies

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Jitka Novotná

Jitka Novotná

777 500 200

Kontaktujte nás