RobinsonLetní táboryPříměstské táboryLyžařské kurzyŠkoly v příroděO násVOLNÁ MÍSTAKontaktOn-line check-in

Letní tábory > Praktické informace > Zdraví a bezpečnost

Zdraví a bezpečnost

 

Zdravotní péče

 

Po celou dobu konání tábora se o děti starají kvalifikovaní zdravotníci. Při odjezdu na tábor s nimi můžete probrat vše, co je potřeba, a předat případné léky.

 

Při vážnějších potížích ošetří vaše dítě dětský lékař v místě pobytu nebo v nejbližší nemocnici. Pokud se něco takového stane, vždy vás budeme ohledně návštěvy lékaře informovat.

 

Tábory s Robinsonem jsou určené pro děti bez vážných pohybových, duševních nebo jiných zdravotních omezení. Pokud to jen trochu jde, snažíme se vyjít vstříc. Má-li vaše dítě nějaký specifický problém, zavolejte, domluvíme se.

 

Léky

 

Léky, které bude dítě na táboře užívat, prosím označte viditelně jeho jménem a uveďte požadované dávkování.

 

Léky dětem na táboře pravidelně vydává zdravotník. Na konci tábora od nás dostanete táborovou „zdravotní kartu“, kde je vše přehledně zaznamenáno.

 

Klíšťata a očkování

 

Očkování rozhodně doporučujeme. Očkování lze provádět v průběhu celého roku. Na očkování sebe a svých dětí je dobré myslet včas, ne až těsně před propuknutím klíšťové sezony. Nikdy však není pozdě a alespoň nějaká vakcinace je lepší než žádná. Více informací

 

Diety

 

Na táborech vaříme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V případě bezlepkové diety nemusíte voztit žádné suroviny, vše pro plnohodnotné stravování je k dispozici ve středisku. Pokud chcete, můžete dát dítěti s sebou třeba jen oblíbené sušenky nebo pečivo, na které je zvyklé. Za bezlepkovou dietu si účtujeme příplatek podle délky tábora. Cenu najdete vždy u konkrétního tábora.

 

Jak je zajištěna bezpečnost dětí při hrách?

 

Na bezpečnost dětí myslíme už při vymýšlení a přípravě her, snažíme se vyhýbat nebezpečným a neznámým místům. U rizikových aktivit přísně dbáme na dodržování bezpečnostních pravidel. Samozřejmostí jsou vesty při plavbě na lodích, přilby pro jízdu na kolech, apod. Na začátku tábora důkladně ověřujeme, jak dobře umí děti plavat.

 

Co když se něco stane?

 

Náše tábory jsou sice ukryty v lesích, ale uprostřed klidné české kotliny. Pro všechny případy je místo tábora nahlášeno pod unikátním kódem Integrovanému záchrannému systému. Díky tomu je možné dětský tábor snadno lokalizovat a vyslat k němu v případě nutnosti záchranáře.

 

Musíme to zaklepat

 

Pečlivá příprava a svědomitá prevence se nám vyplácí. Úrazů a zranění máme na našich táborech naprosté minimum. Pravidelně školíme vedoucí v první pomoci i v bezpečnostních pravidlech. Při kontrolách programu posuzujeme bezpečnost her. Děláme zkrátka všechno proto, aby se děti vracely z táborů ve zdraví i nadále.

 

 

 

Kontaktujte nás

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 777 500 200 , E-mail: info@ckrobinson.cz
Nastavení cookies

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Jitka Novotná

Jitka Novotná

777 500 200

Kontaktujte nás