RobinsonLetní táboryPříměstské táboryLyžařské kurzyŠkoly v příroděO násVOLNÁ MÍSTAKontaktOn-line check-in

Lyžařské kurzy > Lyžařský kurz

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Hory, lyže, snowboardy … a spousta zábavy

 

Lyžařské kurzy s Robinsonem pořádáme v Krkonoších o jarních prázdninách pro Prahu 1–5 , Prahu 6–10 a pro Prahu-západ, Prahu-východ další města.

 

Přihlašování už běží!

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Týden lyžování a zimních her pro začátečníky i pokročilé

 

Chtěla bych Vám moc poděkovat za skvělou práci na lyžarském kurzu, a za bohatý a zajímavý program během lyžáku. Péťa celý večer povídal, co všechno zažil.

Andrea Polaková

Další zkušenosti rodičů …

 

 


 

Termíny a ceny

 

Lyžařský kurz trvá 7 dní, turnusy probíhají od neděle do neděle. 6 dní z toho budeme lyžovat nebo se věnovat dalším zimním sportům a hrám. Ubytováni budeme v krásném penzionu Lesní zátiší na Benecku. Tamní lyžařský areál nabízí sjezdovky pro začátečníky i zdatné lyžaře a snowboardisty.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
4. - 11.2.2024 7-16Penzion Lesní zátiší, Benecko 8 990 Kč  Obsazeno
11. - 18.2.2024 7-16Penzion Lesní zátiší, Benecko 8 990 Kč Přihlásit on-line Poslední místa
18. - 25.2.2024 7-16Penzion Lesní zátiší, Benecko 8 990 Kč Přihlásit on-line Poslední místa

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Pokud jsou už některé turnusy obsazené, rádi vás zařadíme mezi náhradníky. Občas se stane, že lyžák někdo zruší, například kvůli nemoci. V tom případě se vám obratem ozveme.

 

Chci zařadit mezi náhradníky

 

Volitelné služby a slevy

Pojištění storna a odpovědnosti 155 Kč
Půjčovna vybavení – Lyžařský set (lyže, hole, boty, helma) 1290 Kč
Půjčovna vybavení – Snowboard set (prkno, boty, helma) 1450 Kč
Půjčovna vybavení – Lyže + hole 700 Kč
Půjčovna vybavení – Lyžařské boty 700 Kč
Půjčovna vybavení – Snowboard 700 Kč
Půjčovna vybavení – Snowboardové boty 700 Kč
Půjčovna vybavení – Helma 300 Kč
Sleva za sourozence 400 Kč

 

Co je zahrnuto v ceně?

Ubytování na 7 nocí, celodenní strava a pitný režim, společná doprava autobusem z Prahy a zpět, instruktoři lyžování a snowboardingu s kvalifikací, zábavný a společenský program, odměny a ceny pro děti, spousta skvělých zážitků :-)

 

V ceně není zahrnuto jízdné na vlecích. To vás vyjde cca na 1 600 – 3 200 Kč, podle toho, kolik vaše děti projezdí a na jakých sjezdovkách. Záloha na jízdné se hradí předem, nevyužitou část vám po lyžáku vrátíme zpět.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

 

 


 

Lyže nebo snowboard? Stačí si vybrat!

 

Podle výkonosti a zaměření děti rozdělíme do menších skupin a budeme se jim individuálně věnovat. Začátečníci se budou učit na bezpečném svahu základy, pokročilí lyžaři a snowboarďáci si zalyžují na delších sjezdovkách.

 

Nabízíme výuku jízdy na lyžích i na snowboardu. Pro kurz je třeba vybrat jednu z možností. Je-li vaše dítě úplný začátečník a váháte, zda začít lyžemi nebo snowboardem, doporučujeme lyže. Na lyžích dítě získá dobrý základ, případný přechod na prkno bývá snazší než naopak.

 

Pokud už vaše dítě ví, čemu se chce věnovat, napište nám to prosím do poznámky v přihlášce. Jinak se domluvíme před lyžákem.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Výuku budou mít na starosti naši instruktoři s platnou kvalifikací a zkušenostmi z lyžařských kurzů pro školy i pro jednotlivce.

 

Kromě lyžování si děti užijí spoustu zábavy na sněhu i bez něj. Večer se zabaví při hrách na chatě, vyprávění o horách a vyřádí se na diskotéce. A určitě je přijde navštívit i jejich oblíbený maskot Yetti.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024 Lyžařský kurz s Robinsonem 2024 Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

 

 


 

Půjčovna lyžařského vybavení

 

Rádi pro vás také zajistíme kompletní vybavení na lyže nebo snowboard v místě konání. Pokud už víte, o co budete mít zájem, zaškrtněte příslušnou možnost rovnou v přihlášce. Půjčení vybavení lze doobjednat i kdykoliv později.

 

Půjčit je možné buď kompletní sety (lyžařský nebo snowboardový), nebo jednotlivé vybavení (jen lyže a hole, jen lyžáky, jen snowboard, jen snowboardové boty nebo jen helmu). Ceny setů a vybavení najdete výše v části „Termíny a ceny“.

 

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

 

 


 

Ubytování a sjezdovky

 

Lyžařský kurz s Robinsonem bude probíhat na Benecku v krásném penzionu Lesní zátiší.

 

Penzion Lesní zátiší

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Horský penzion Lesní zátiší se nachází v oblasti Krkonošského národního parku v nadmořské výšce 930 m nad obcí Benecko, v těsné blízkosti turistických a cyklistických cest, sjezdovek a běžeckých tratí.

 

V penzionu jsou dvou až pětilůžkové pokoje, všechny s vlastním sociálním zařízením. Při naplnění kapacity kurzu budeme mít celý penzion vyhrazený jen pro náš lyžák.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024 Lyžařský kurz s Robinsonem 2024 Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Nejbližší sjezdovka a vlek vede hned kolem penzionu, jen kousek dál je nástupní stanice dalších sjezdovek v areálu. Lyžování různých obtížností máme tedy hned „za barákem“, není třeba nikam přejiždět skibusem.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Lyžování na Benecku

 

Skiareál Benecko je nejvýše položeným lyžařským centrem západních Krkonoš. Nabízí 16 sjezdovek různé obtížnosti, od modrých po červené a černé. Nejdelší sjezdovka měří plných 850 metrů. Pro začátečníky je ve skiareálu několik dětských zón určených pro nácvik základních lyžařských dovedností.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


 

Mobilní telefony

 

Mohou mít děti mobilní telefon?

 

U dětí, kterým do začátku lyžáku nebylo 12 let prosím respektujte zákaz mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení (chytré hodinky, apod.). Děti starší 12 let děti mobilní telefon mít mohou, jeho používání má ale jasně určená pravidla. Dočtete se o nich dále.

 

Co nás vede k zákazu mobilů u mladších dětí?

 

Zkušenosti z mnoha předchozích táborů. Každému dítěti je na táboře někdy smutno, nebo zažije nějakou křivdu. Většinou to ale rychle přejde, nebo si s tím instruktoři poradí. Když je ale po ruce telefon, zavolat domů a vylít si srdíčko, je více než lákavé. Stejně jako pokušení rodičů zavolat dítěti na tábor a zkontrolovat, jak se mu daří. Obojí ale nadělá hodně paseky.

 

Praxe ukázala, že děti často řeší s rodiči po telefonu i drobné starosti, místo aby šly za svým vedoucím. Potom i drobnosti, jako je ztracený kartáček, řešíme komunikační cestou dítě-rodič-hlavní vedoucí-instruktor-dítě, místo aby dítěti s problémem pomohl jednoduše instruktor.

 

Chápeme, že jsou děti, které s telefonem problém nemají, ale považujeme za spravedlivé, aby toto pravidlo platilo pro všechny.

 

Jak připravit dítě na pár dní bez mobilního telefonu?

 

Doporučujeme posílat děti na tábor s kamarádem, ideálně podobného věku. Ve dvou se to lépe táhne. Dítě by mělo odjíždět na tábor dobrovolně, pozitivně motivované.

 

Dítě by mělo vědět, že může jít s každým problémem za svými vedoucími. Ti jsou na táboře od toho, aby mu pomohli. Jsou tam i další lidé, kteří ho mohou vyslechnout – například zdravotník nebo hlavní vedoucí.

 

Je důležité, aby se dítě naučilo svému vedoucímu důvěřovat. A budeme rádi, pokud vy, rodiče, budete důvěřovat nám.

 

Pravidla pro děti starší 12 let

 

Chápeme, že ve vašem věku už chcete být v kontaktu i se svými kamarády mimo tábor, příp. si pomocí mobilu zařídit praktické věci. Zároveň předpokládáme, že na lyžák jdete hlavně kvůli jeho náplni a ostatním dětem na lyžáku. A že tedy budete maximum času věnovat svým novým kamarádům. Je to nejen slušnost, ale i obohacující zkušenost.

 

Pokud si na lyžák vezmete mobil, spoléháme na vaši zodpovědnost a respektování těchto pravidel:

  • Mobily nenoste a nepoužívejte během programu. Rušilo by to všechny při společných aktivitách, na sjezdovce navíc hrozí poškození nebo ztráta mobilu.
  • Mobily nepoužívejte v době od večerky do budíčku.
  • Nepůjčujte svůj mobil mladším dětem či mladším sourozencům. Chcete-li jim pomoci, odveďte je za vedoucím nebo hlavasem, a pokuste se společně vyřešit jejich problém.
  • Nevytahujte mobil a netelefonujte na pokoji, pokud s vámi bydlí někdo, kdo mobil nemá. Berete na něj ohled.
  • Ideální čas pro krátké vyřízení vašich věcí je polední klid nebo chvíle osobního volna po večeři. I v této době, prosíme, nenoste telefon a nevolejte všem na očích, na lyžáku najdete dost míst, kde budete mít úplné soukromí.

 

Přesto zvažte, zda to pár dní bez mobilu nezvládnete. Na lyžáku hrozí ztráta nebo poškození mobilu, nemáme možnost ani čas mobily každý den vydávat a zase uschovávat. Starost o mobil bude na vás, na lyžáku si za něj ručíte sami. Pár dní bez mobilu může být i výzva, vaše přátelé navíc určitě příjemně překvapí, když jim pro jednou místo sms přijde vlastnoručně psaný dopis nebo stylový pohled.

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají lyžák?

 

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na horách právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění na lyžáku a pár nejlepších fotek z programu.

 

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku lyžáku.

 

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 777 500 200

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Jitka. Zodpoví všechny dotazy, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v zimě!

 

 


 

 

Hledáte tábor na léto? Podívejte se na naši nabídku.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

oooooooooooooooooooooooooooooooooo SKRYTÉ TEXTY ooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Penzion Na Mýtinách

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Penzion nabízí velmi hezké ubytování na samotě ve dvou až pětilůžkových pokojích, s přátelskými majiteli a výbornou domácí kuchyní. Celý penzion je vyhrazen jen pro náš lyžařský kurz.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024 Lyžařský kurz s Robinsonem 2024 Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

100 metrů od penzionu se nachází ski areál Mýtiny s 450 metrů dlouhou sjezdovkou. Delší sjezdovky využijeme v Harrachově, který je v dostupný skibusem, jedoucím přímo od našeho penzionu.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 


 

Ubytování a sjezdovky

 

Lyžařský kurz s Robinsonem bude probíhat v rodinném penzionu Chata na Souši, který se nachází v Desné v Jizerských horách.

 

Chata na Souši

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Původní horská chata se nachází v hřebenové části Jizerských hor poblíž přehrady Souš, v nadmořské výšce 815 metrů. Z chaty je překrásný výhled na horu Jizeru a okolní lesy. Penzion nabízí velmi hezké ubytování na samotě, s přátelskými majiteli a výbornou domácí kuchyní.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024 Lyžařský kurz s Robinsonem 2024 Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Většina pokojů je dvoulůžkových a třílůžkových, k tomu dva čtyřlůžáky a jeden osmilůžkový pokoj. Všechny pokoje jsou vybaveny umyvadlem s teplou a studenou vodou. Sociální zařízení je společné na patře. Celý penzion je vyhrazen jen pro náš lyžařský kurz.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Lyžování

 

V těsné blízkosti penzionu se nachází lyžařský vlek Černá Říčka s červenými i modrými sjezdovkami, ke kterému od naší chaty dojedeme na lyžích a z horní stanice vleku zase zpět. Nedaleko také začínají udržované běžkařské tratě.

 

Pro zpestření vyrazíme několikrát skibusem i do dalších areálů v okolí. Výborné lyžování je například v Rejdicích nebo na tanvaldském Špičáku.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024
Lyžařský kurz s Robinsonem 2024 Lyžařský kurz s Robinsonem 2024 Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

 

Chata Betyna

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Horská chata Betyna se nachází nedaleko dolní stanice kabinové lanovky na Sněžku. Má milou rodinnou atmosféru, nabízí výbornou domácí kuchyni.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024 Lyžařský kurz s Robinsonem 2024 Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

V chatě jsou dvou až pětilůžkové pokoje, všechny s vlastním sociálním zařízením. Při naplnění kapacity kurzu budeme mít celý objekt vyhrazený jen pro náš lyžák.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 

Lyžování v peci pod Sněžkou

 

Skiareál Pec pod Sněžkou je jedním z největších v Česku. K dispozici je 15 lanovek a vleků a více než 14 km sjezdovek. Na své si tu přijdou úplní začátečníci i zkušení lyžaři. Množství sjezdovek na výběr nám umožňí se maximálně přizpůsobit aktuálni lyžařské úrovni dětí.

 

Lyžařský kurz s Robinsonem 2024

 


 

Lyžařský kurz 2023 proběhne v termínech

20.-27.2. | 27.2–6.3. | 6.-13.3.

 

Termíny lyžáků jsou o jarních prázdninách pro Prahu 1–5 , Prahu 6–10 a pro Prahu-západ, Prahu-východ další města.

Právě připravujeme program a novinky pro příští rok. Během podzimu všechno vybalíme. Těšte se!

 

Přihlašování začíná 1.7. 2021!

 


 

Informace o cenách

Milí rodiče,

uvedená cena za lyžák je odhadem, vytvořeným na základě aktuální míry inflace a očekávaného zdražení ubytování a dalších služeb v době spuštění registrací, tedy na jaře 2022. Finální cenu lyžáku určíme až podle aktuální cenové hladiny na konci roku 2022. Pokud se přihlásíte nyní, doporučujeme zaplatit jen zálohu. V případě, že byste s finální cenou nesouhlasili, nebudeme vám účtovat žádné stornopoplatky, a celou doposud uhrazenou platbu vám vrátíme zpět.

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 777 500 200 , E-mail: info@ckrobinson.cz
Nastavení cookies

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Jitka Novotná

Jitka Novotná

777 500 200

Kontaktujte nás