Letní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyO násKontakt

Příměstské tábory > Program

Program příměstských táborů 2018

 

Ve městě číhá dobrodružství za každým rohem!

 

Letos se děti vydají jako detektivové na Tajnou misi nebo zažijí napínavou Výpravu do středověku. Na nejměnší budou navíc čekat v Radotíně a v Klánovicích oblíbení Mimoni.

 

 

Program příměstských táborů 2018

 

 


 

Program příměstských táborů

 

Každý den máme pro děti připravený tematický program plný soutěží, her nebo tvořivých činností. Program probíhá buď v místě konání, nebo vyrážíme dál do okolní přírody. Většina her je aktivních a pohybově zaměřených. Při špatém počasí máme k dispozici klubovnu nebo tělocvičnu, v teplých dnech s dětmi vyrazíme na koupaliště nebo do bazénu.

 

Ráno a během poledního klidu mají děti k dispozici klubovnu, kde si každý najde to své. Děti si hrají se stavebnicemi, deskovými hrami, malují, tvoří.

 

Součástí programu je vždy minimálně jeden celodenní výlet na nějaké zajímavé místo přímo ve městě nebo v okolí Prahy.

 

 


 

Tematické programy 2018

 

Program příměstských táborů 2018

 

Tajná mise

 

Speciální špiónský tým hledá nové členy. Bez nich se mu nepodaří rozluštit jednu starou záhadu…

 

Jako správní detektivové si děti nejprve vytvoří svůj originální odznak. V hrách a soutěžích vyzkoušíme jejich pozornost a paměť, a procvičíme sílu a obratnost. Malí špióni budou ve městě pátrat po skrytých stopách, luštit tajné kódy, a objevovat neznámá místa.

 

Naším cílem je, aby děti poznaly své město jinak, než doposud.

 

Program příměstských táborů 2018 Zavedeme je na místa, kam by se jinak nepodívaly. V každé konkrétní lokalitě domluvíme návštěvu nějakého zajímavého objektu (například staré vodárny, hasičské zbrojnice, zajímavé místní továrny, divadla, vysílače, úřadu, apod.). S místními lidmi dětem ukážeme, co a jak se tu dělá, čím je místo výjimečné, ukážeme jim zákulisí. Také tu narazí na další záhadnou stopu. Děti se toho hodně dozví, a navíc to bude napínavé dobrodružství.

 

Za dalšími podobnými místy se pak vydáme i v rámci celodenního výletu do centra Prahy.

 

 

Celodenní výlet Program příměstských táborů 2018

Tajná mise nás letos zavede na Vyšehrad. Že by byl klíčem k záhadě čertův sloup? A co tajemný labyrint? Nebo se řešení hádanky skrývá v bludišti podzemních chodeb u Cihelné brány …? Nesmíme ani naznačovat! Každopádně, až té záhadě přijdeme na kloub, budou mít děti Vyšehrad prolezlý křížem krážem.

 

I o další zábavu tu bude postaráno. Na Vyšehradě je spoustu prostoru pro venkovní hry, ekologický koutek, dětské hřiště. Za další zábavou se pak vypravíme do nedalekého parku Folimanka, kde je skvělé dětské hřiště a sportoviště.

 

 

 

Výprava do středověku

 

Jako rytíři a princezny se vypravíme do dávných dob, kdy měla Praha teprve 99 věží. Po Karlově mostě se proháněly kupecké vozy, na hradě rostla nová katedrála a za vysokými hradbami starého města, v místech, kde dnes leží Radotín, Klánovice, Suchdol nebo Říčany, byly jen hluboké lesy plné nebezpečných lapků…

 

Program příměstských táborů 2018

 

Děti si vyrobí svůj erb, vyzkouší si šerm, budou soutěžit v „jízdě na koni“ a za zpěvu písně „Od hradu ke hradu putujem“ se vydají na celodenní výlet. Také se dozví, co to byly rytířské ctnosti, a zkusí se podle nich chovat. Třeba to postupně dotáhnou z pážete až na rytíře nebo dvorní dámu.

 

Na závěr se utkají v turnajovém klání a výpravu do středověku zakončí slavnostní hostinou.

 

 

 

Celodenní výlet Program příměstských táborů 2018

Na výlet se vypravíme do prastarých zákoutí našeho hlavního města. Do míst, kde žili mágové, hvězdáři a alchymisté. V tajemném Muzeu alchymistů staré Prahy se děti setkají s jedním z nejslavnějších obyvatel pražského podhradí. Ten je provede uličkami starého města. Ve velké zážitkové hře budou děti pátrat po tajemném lektvaru a setkají se i s dalšími historickými postavami.

 

 

 

 

 

 

Dobrodružství s Mimoni

 

Program příměstských táborů 2018 Laboratoř geniálního profesora Grua je vzhůru nohama. Uprostřed té spouště stojí jako zkamenělí dva Mimoni. Na tuty dostaly zásah zmrazovačem. Z laboratoře se ztratilo několik vzácných vynálezů – namátkou horizontální levitátor, vanilkový zmrzlinovač, a dokonce i nejmodernější digitální lentilkovač páté generace.

 

Kdo za tím stojí? O co mu jde? Je třeba povolat další Mimoně i děti, aby záhadě přišly na kloub. Při pátraní po ztracených vynálezech děti zažijí s Mimoni hromadu dobordružství. Budou soutěžit, hrát si, tvořit.

 

Každý si domů odnese na památku plyšového mimoně jako dárek.

 

Celodenní výlet Program příměstských táborů 2018

 

Na výlet s dětmi vyrazíme do skvělého volnočasového areálu Gutovka. Na děti v něm čeká lanové centrum, hromada prolézaček a atrakcí. A také velký vodní svět s různými mlýnky, přehradami a jezírky.

 

 

 

 

 

 

 

 

CHCI VYBRAT PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

 

 

 


 

Program příměstských táborů 2018

Ptejte se, volejte, pište!

 

Tel.: +420 739 465 490

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

Nenašli jste tu všechny odpovědi na vaše otázky? Napište nebo zavolejte. Péťa vám ráda poradí a vysvětlí vše k našim táborům.

 

 

Kontaktujte nás

 

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

HOT LINE - Petra Melecká

Petra Melecká

739 465 490

Kontaktujte nás