RobinsonLetní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyPro děti a rodičeO násKontakt

Letní tábory > FANTASY tábor HOBIT

Fantasy tábor 2019

 

Draci, elfové a trpaslíci znovu ožívají!

Tábor pro všechny udatné bojovníky a odvážné princezny s dobrodružnou duší.

 

 

Fantasy tábor 2019

 

 


 

Termíny a ceny

 

Fantasy tábor je určen pro děti ve věku 9–16 let, turnus trvá 7 dní.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
27.7. - 3.8.2019 9-16 letRS Lites 5 290 Kč  Obsazeno

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 450 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 155 Kč
Bezlepková dieta 290 Kč
Sleva za sourozence 300 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 250 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jezdí na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Někteří rodiče ale přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo středisko ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 


 

Ahoj děti

 

Chcete vědět, co vás letos čeká na Fantasy táboře? Tak to neprozradíme, i kdyby nás mučila banda skřetů. Nechcete přece přijít o překvapení. Něco snad ale naznačit můžeme.

 

Letos se vydáme na cestu tam a zase zpátky. Čeká tě výprava až k Hoře osudu za obávaným drakem Šmakem, který střeží uloupené trpasličí zlato. Získat ho zpět nebude jednoduché, všude totiž číhají krvelační skřeti. Naštěstí je ve výpravě jeden malý, ale šikovný Hobit, jehož svítící meč nás před nimi bude včas varovat. Vyber si, jestli budeš na táboře elf, trpaslík nebo hobit a přidej se k výpravě. Pokud přežiješ, tučná odměna tě nemine. Prozkoumej tuhle stránku pořádně, třeba se ještě něco dozvíš …

 

Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019

 

A vy, milí rodiče, sedněte na koně a následujte moudrého čaroděje Gandalfa do dalších odstavců. Cestou vám poví, co děti na Fantasy táboře zažijí, kdo se o ně bude starat a co je letos nového!

 

 


 

Jak to chodí na Fantasy táboře?

 

Fantasy tábor je moderní dobrodružný tábor. Je zaměřený všeobecně, na hry, pohybové aktivity a sporty v přírodě. A také na příběhy Středozemě a dalších fantastických světů a jejich obyvatel.

 

Fantasy tábor 2019

 

 

Každý rok děti čeká nový příběh. Jako elfové, trpaslíci nebo hobiti budou v celotáborové hře řešit nějaký napínavý úkol. Budou soutěžit, bojovat, hrát si, tvořit, vyrábět, objevovat blízké i vzdálené okolí. Stanou hlavními hrdiny svého fantastického příběhu. Vše, co si děti vyrobí a získají ve hře, si odnesou jako dárek domů na památku. Na všechny děti čeká na konci tábora zasloužená odměna jako ocenění za dosažení cíle, a za vše, co se jim na táboře povedlo.

 

Na táboře děti rozdělíme na mladší oddíly (věk 9–12 let) a starší oddíly (12–16 let). Každé věkové kategorii přizpůsobíme náročnost programu a konkrétní aktivity, aby si tábor děti maximálně užily.

 

Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019
Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019
Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019

 

 

Součástí každého tábora bude také LARP, tedy bitva s molitanovými zbraněmi. LARP má přísná pravidla, bezpečnost je v nich na prvním místě. V LARPu obvykle nejde jen o šermířské souboje, ty jsou jen třešničkou na dortu. Děti se setkají s různými postavami, obchodují, vyjednávají, řeší hádanky, vymýšlí strategii, zkoušejí různé způsoby, jak porazit protivníky. LARP všechny pohltí na mnoho hodin, bývá to opravdový vrchol tábora.

 

Fantasy tábor 2019

 

Fantastické léto

 

Prázdniny jsou prázdniny, a tak využijeme každý slunečný den, abychom se vyřádili venku v přírodě. V rámci programu také vyrazíme na koupaliště, zahrajeme si fotbal, turnaj v pukecu nebo uspořádáme vodní bitvu.

 

Oblíbenou atrakcí v táboře je také velká lanovka, beachové hřiště, vnitřní bazén, nebo disc golf. Každý rok najdou v táboře děti něco nového. Večery trávíme u ohně s kytarou a písničkami, promítáním filmů, vyprávěním příběhů nebo na diskotékové party. Odvážní se samozřejmě mohou vydat na dobrodružnou noční hru.

 

Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019
Fantasy tábor 2019

 

Je ten svět fiktivní nebo skutečný?

 

Známý dětský psycholog Zdeněk Matějček kdysi trefně poznamenal, že „Nejvíce vychováváme ve chvílích, kdy nevychováváme.“ Děti se učí pořád. Okoukávají, zkouší, experimentují. Hledají hranice, životní příklady a vzory. Mezi námi dospělými i mezi vrstevníky. V rámci programu se děti naučí spoustu drobných konkrétních dovedností. Ale i něco důležitějšího – jak hrát fér, jak vítězit, zvládnout prohru, prosadit se, hledat řešení, zrealizovat svůj nápad. Je to škola života. Jestli něco umíme fakt dobře, tak udělat program tak, aby si děti ani nevšimly, že se něco učí. Všechno je to „jen“ napínavá hra a skvělá zábava.

 

Fantasy tábor 2019

 

 

 


 

Vezmi kámoše

 

Ve dvou se to lépe táhne. A co teprve v partě. Máš kamarády, které by fantasy tábor také bavil? Vezmi je s sebou. Ve vašem týmu to bude teprve pořádná zábava.

 

Každopádně rychle zapojíme i děti, které jedou poprvé a žádného kamaráda s sebou nemají. Už cestou na tábor je s někým dáme dohromady. Než vystoupí děti z autobusu, má každý svého parťáka.

 

Fantasy tábor 2019

 

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


 

Jaký bude letošní program?

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky

 

Ve hře Hobit se děti setkají s oblíbeným Gandalfem a v roli trpaslíků, hobitů nebo elfů se pokusí vyhnat draka Šmaka z Osamělé hory a získat zpět trpasličí poklad. Tak jako v originálním příběhu se vypraví z Hobitína na cestu plnou nástrah a úkolů. Lesní elfové je naučí střílet z luků, v Roklince se se pokusí rozluštit měsíční runy. V hádankách se pokusí přechytračit samotného Gluma. Na konci cesty je čeká samotný drak Šmak a souboj se skřety.

 

Fantasy tábor 2019

 

 


 

Kdo bude průvodcem vašich dětí fantastickým světem?

 

Samozřejmě čaroděj Gandalf, a s ním společenstvo dospělých a zodpovědných elfů a trpaslíků. Instruktorský tým tvoří lidé mnoha talentů. Jsou to především studenti a studentky pegagogických faktult a jiných vysokých škol, pedagogové volného času a další nadšenci, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví.

 

Počet vedoucích a praktikantů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Jeden vedoucí má na starosti malý oddíl kolem 10 dětí, u menších dětí je to ještě méně. Oddílákům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

 

Fantasy tábor 2019

 

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

 

Fantasy tábor 2019

 

 


 

Kde leží náš fantastický svět?

 

Místo, kde dávají elfové dobrou noc

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro dobrodružství a hry v přírodě. Zábrdka je v okolí tábora ještě potok, na koupání a hry ve vodě je nejlepší přírodní koupaliště v nedaleké Bukovině, kam vyrazíme krátkým pěším výletem. V případě špatného počasí je ve středisku krytý bazén.

 

Fantasy tábor 2019

 

V táboře je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna a spousta větších i menších aktivit a atrakcí. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení.

 

Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019

 

Jak vypadají pokoje?

 

Děti bydlí ve zděných domcích. Na každém patře je pokoj pro jeden oddíl, tedy pro 8–10 dětí. Vedoucí spí v malém pokoji hned vedle. Děti tak mají dospělé blízko, pokud by se cokoliv stalo. Oddílový pokoj je zároveň klubovnou, místem pro oddílové srazy, v případě deště ho lze využít pro drobné hry v interiéru. Je to takové dětské hobití doupě, které si děti mohou navíc vyzdobit, aby si připadaly opravdu jako ve skutečném příběhu.

 

Fantasy tábor 2019

 

Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. Oblečení a věci si mohou děti dát do skříní a polic. Špinavé prádlo a další věci je možné schovat do kufru pod postelí.

 

Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019 Fantasy tábor 2019

 

Záchod mají děti hned v přízemí svého domku, další WC a sprchy ve vedlejším objektu. Při deštivém počasí je možné ve společenských prostorech zatopit a usušit mokré oblečení a boty.

 

 

A co budou děti jíst?

 

Co si uloví. :-) To by byl teprve pořádný fantasy tábor! Dobře, uděláme výjimku a mrkneme se, co se vaří v místní kuchyni. V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, ovoce,…). Hlady u nás nikdo netrpí, samozřejmostí je druhá večeře a něco na zaplácnutí, když zrovna kručí v břiše. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V jídle děti nerozmazlujeme, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu samozřejmě nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu. A navíc se můžete těšit i na několik vydání Denního věštce.

 

Fantasy tábor 2019

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Fantasy tábor 2019

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 739 465 490

 

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Dája. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Dagmar Klosová

Dagmar Klosová

739 465 490

Kontaktujte nás