RobinsonLetní táboryPříměstské táboryLyžařské kurzyŠkoly v příroděO násVOLNÁ MÍSTAKontaktOn-line check-in

Letní tábory > POTTER tábor s angličtinou

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Proletět se na koštěti? Naučit se kouzlit? Jasně!

Pro vykulené dětské oči bychom se rozkrájeli. A naše kouzelnická škola je opravdu zážitek. I v mudlovském světě se dějí zázraky.

 

Chcete, aby se vaše děti navíc zlepšily v angličtině? Rodilí mluvčí se o to postarají!

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Vyprávění nebralo konce

Dcera se vrátila z tábora Harry Potter úplně nadšená. Chválím skvělou organizaci, výborné nápady, a milé vedoucí. Vyprávění nebralo konce. Příští rok určitě pojede znovu.

Dora Kolczová

Další zkušenosti rodičů …

 


 

Termíny a ceny

 

Potter tábor s angličtinou probíhá ve třech desetidenních turnusech, je určený pro děti od 9 do 16 let.

 

Věk dětí 9–16 let

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
30.6. - 9.7.2024 9-16 letRS Lites 10 190 Kč Přihlásit on-line Volno
9. - 18.7.2024 9-16 letRS Lites 10 190 Kč Přihlásit on-line Volno
18. - 27.7.2024 9-16 let RS Lites 10 190 Kč Přihlásit on-line Poslední místa

 

Akční cena platí při přihlášení a úhradě plné ceny tábora do 29.2.2024!

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Tábor     Cena     Akční cena     Termíny  
Potter tábor s angličtinou 9–16 let     10190 Kč     9890 Kč     30.6.-9.7.     9.-18.7.     18.-27.7.

 

Akční cena platí při přihlášení a úhradě plné ceny tábora do 29.2.2024!

Přihlašování začíná 1.1. 2024 ve 12.00!

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 650 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Bezlepková dieta 450 Kč
Sleva za sourozence 400 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 350 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jezdí na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Někteří rodiče ale přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo středisko ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 


 

Ahoj děti

 

Chcete vědět, co vás letos čeká na Potter táboře? Tak to z nás nedostanete ani s pomocí černé magie. Nechcete přece přijít o překvapení. Něco snad ale prozradit můžeme.

 

Letos budeme pokračovat příběhu Harryho Pottera a jeho přátel a vydáme se po stopách Vězně z Azkabanu. Skončil Sirius Black v obávaném kouzelnickém vězení právem, nebo jde o další intriku Toho, jehož jméno se nevyslovuje? Podaří se nám včas získat obraceč času a zachránit nevinný život? A setkáme se i my s tajemnými a magickými patrony? Už za pár měsíců či týdnů se to dozvíš.

 

Také budeme hrát oblíbený famfrpál, létat na košťoletu a soutěžit o školní pohár v jedné ze čtyř kolejí – Hrabotlapu, Lunovýru, Orlozobu a Bystrovízu!. Na Čarosrazu opět zazní školní hymna a znovu se setkáte se svými oblíbenými postavami – Brumbálem, Hagridem a sposutou dalších. Tak na viděnou v létě, milí kouzelníci. Dobrodružství pokračuje.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

A vy, milí rodiče, dejte si na posilněnou svůj oblíbený lektvar, čeká nás důkladná prohlídka Školy čar a kouzel. Cestou se dozvíte, jak to u nás chodí, jací profesoři a profesorky se budou starat o vaše děti a co je letos nového!

 

 


 

Angličtina leze do hlavy sama, když se učí hrou!

 

Je-li „odměnou“ za zvládnutí nových slovíček vyluštěná šifra, klíč k zamčeným dveřím nebo tajná stopa vedoucí k pokladu, jde učení skoro samo. Originální předloha Harryho Pottera je skvělá inspirace. Angličtinu používáme během tábora v hrách, při zadávání úkolů, děti si ji procvičují při povídání s rodilými mluvčími. Stává se tím pádem přirozenou součástí programu.

 

Tábor pro začátečníky i pokročilé

 

Na táboře děti rozdělíme do menších oddílů podle toho, na jaké jsou jazykové úrovni. Začátečníci budou mít v angličtině lehčí úkoly, více jim s nimi budou pomáhat česky mluvící instruktoři. Dobří angličtináři budou mít příležitost ještě více procvičit jazyk, ať už v komunikaci s dospělými nebo mezi sebou.

 

Tábor Harry Potter s Angličtinou nenahrazuje plnohodnotnou výuku. Teorii a gramatiku s dětmi necvičíme. Děti se učí přirozeně, hrou a komunikací. Začátečníci ztratí ostych a trochu se rozmluví, pokročilí mají díky neustálé komunikaci v angličtině možnost se dále zlepšovat.

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Rodilí mluvčí jsou skvělí parťáci

 

U každého oddílu v kouzelnické škole jsou jak čeští vedoucí, tak rodilí mluvčí. Rodilé mluvčí vybíráme z pedagogů, kteří v Česku působí ve školách nebo v jazykovkách.

 

I tady platí, že děti se nejvíce naučí, když se zrovna neučí. Rodiláci si hrají a baví se s dětmi vlastně pořád. Cestou na hry, při čekání na oběd, o poledním klidu. O všem možném. O sourozencích, jaké má kdo koníčky, jak kdo žije (děti tady, dospělí v Anglii, Americe, Austrálii, …) I začátečníkům na to stačí pár slovíček. Z těch rozhovorů si děti nakonec odnesou nejvíc. Angličtiny, i nových životních zkušeností.

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 


 

Vítejte ve Škole čar a kouzel

 

 

 

Fantazie se stává skutečností

 

Na Potter táboře si děti vyzkouší spoustu věcí, o kterých zatím jen četli v knihách. Stanou se například redaktory slavných kouzelnických novin – Denního věštce. Budou psát články, dělat rozhovory s profesory i vzácnými hosty, fotit. Výsledkem se budou moct pochlubit hned na táboře, kde si jejich výtisk přečtou ostatní děti.

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 

hodinách lektvarů budou děti hledat vzácné ingredience a provádět tajné pokusy. Naučí se kouzlit a provádět nejrůznější triky a žertovné kejkel. Kouzelníci s vášní pro sport se v kolejních týmech pustí do tréninku na velký famfrpálový turnaj. A všichni společně se zapojí do souboje s tím, jehož jméno se nevyslovuje …

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou
POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou
POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Je ten svět kouzelný nebo skutečný?

 

V redakci novin, v kouzelnické bance, ve sportovním týmu – tam všude se děti naučí spoustu praktických dovedností. Ale i něco důležitějšího – jak hrát fér, jak vítězit, zvládnout prohru, prosadit se, hledat řešení, zrealizovat svůj nápad. Tábor je škola života. A zároveň napínavá hra a skvělá zábava.

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Program střihneme dětem na míru jako hedvábí na kouzelnický plášť

 

Pro nejmenší kouzelníky ve věku 6–9 let bude hlavní náplní celotáborová hra s poutavým příběhem, plným kouzel a překvapení. Děti ve věku 9–12 let se stanou hrdiny dobrodružného příběhu, ale také se už naučí spoustu konkrétních dovedností. Nejstarší děti ve věku 12–16 let bude čekat náročnější a zodpovědnější program, aby si tábor opravdu užily.

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Neopisujeme, tvoříme!

 

Škola čar a kouzel je rájem pro fanoušky Harryho Pottera. Sami jsme na těch příbězích vyrostli, jsou opravdu skvěle napsané. Proto jsou bradavické postavy a příběhy z předlohy J. K. Rowlingové (a úžasného překladu Vladimíra Medka) základem i našeho tábora.

 

Kouzelnický svět dále dotváříme a rozvíjíme. Pro naše prázdninové „mudlovské“ kouzlení vznikly originální názvy školních kolejí – Orlozob, Bystrovíz, Lunovýr a Hrabotlap. Každá kolej má svůj znak, erbovní zvíře a sloku v kouzelnické školní hymně. Každým rokem je náš originální kouzelnický svět větší a větší. Už teď se těšíme na vymýšlení dalších příběhů a kouzel.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Milujeme léto

 

Využíváme každý slunečný den, abychom se vyřádili venku v přírodě. Nejen při kouzelní, ale i při jiných zábavných aktivitách. S dětmi vyrážíme na koupaliště, na výlet, zahrajeme si fotbal, turnaj stolních her nebo uspořádáme vodní bitvu.

 

Oblíbenou atrakcí je létání na koštěti, pískové hřiště (ať už se na něm staví hrady nebo hraje beach), discgolf, nebo místní prolézačky. Každý rok najdou v táboře děti něco nového. Večery začínají na čarosrazu, kde se zpívá, hodnotí a vyhlašuje vítězná kolej dne, a pokračují u ohně, s kytarou a písničkami, promítáním filmů, povídáním se zajímavými hosty, apod.

 

A když nás to všechno utahá přes míru, prostě vyhlásíme líný den, abychom nabrali energii na další dobrodružství.

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 

 


 

Kdo obývá ředitelnu a kabinety kouzelnické školy?

 

Jelikož se ředitel Brumbál vyskytuje ve škole jen vzácně (neodkladné povinnosti na Ministerstvu kouzel), leží hlavní tíha povinností na bedrech našeho profesorského sboru. Tvoří ho lidé mnoha talentů. Jsou to obvykle studenti a studentky pegagogických faktult a jiných vysokých škol, pedagogové volného času a další nadšenci, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví.

 

Počet vedoucích a praktikantů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Na jednoho vedoucího připadá kolem 10 dětí, u menších dětí je to ještě méně. Oddílákům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 


 

Jede vaše dítě na tábor poprvé?

 

Máte obavu, jestli není pro začátek 10 dní moc?

 

10 denní turnus (9 nocí) zvládají i malé děti bez problémů. Podle našich zkušeností se děti na začátku tábora rozkoukávají a trvá jim 3–4 dny, než si na všechno zvyknou, poznají kamarády, a začnou si naplno užívat program. Je skvělé, když pak nemusí hned domů, a mají pár dnů k dobru. Oproti týdennímu turnusu jsou to jen 2 noci navíc.

 

Jak usnadnit dětem pobyt?

 

Zapojte kamarády! To funguje. Nejlepší jsou podobně staří spolužáci, kamarádi z party. Platí to pro každý věk. Samozřejmě pomůže i starší sourozenec.

 

Každopádně rychle zapojíme i děti, které jedou poprvé a žádného kamaráda s sebou nemají. Už cestou na tábor je s někým dáme dohromady. Než vystoupí děti z autobusu, má každý svého parťáka.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 


 

Uchovejte si kouzelné vzpomínky v luxusním balení

 

Objednejte si fotoknihu z tábora

 

Z každého turnusu připravíme originální fotoknihu. Bude obsahovat společné fotky oddílů a nejlepší momentky z hlavních aktivit roku. Ve fotoknize najdete 4–5 fotek vašeho malého kouzelníka nebo čarodějky v kostýmu, pořízenou v dekoracích podle letošnímu tématu.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Nechte se překvapit stylovou grafickou úpravou

 

10 listů, 50 nejlepších fotek z tábora, rozměr 20×20 cm. A kvalitní pevná vazba.

Na výrobě fotoknih spolupracujeme se společností Foto Škoda, která je zárukou kvality a bezvadného zpracování.

 

Cena kouzelnické fotoknihy je 1190 Kč.

V ceně fotoknihy je již zahrnuto poštovné a balné!

 

Chcete svou fotoknihu?

 

Zaklikněte tuto možnost v přihlášce. Fotoknihu můžete objednat i kdykoliv později. Stačí zavolat.

Fotoknihy budeme rozesílat poštou během září-října. Můžete si ji také vyzvednout v naší pražské kanceláři.

 

Kromě fotoknihy pro vás tradičně připravíme po skončení turnusu i sadu fotek z tábora v elektronické formě ke stažení. Tato služba je pro všechny účastníky tábora ZDARMA.

 

 


 

Poznejte sídlo školy čar a kouzel

 

Místo, kde dávají jednorožci dobrou noc

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro dobrodružství a hry v přírodě. Na koupání a hry ve vodě je nejlepší přírodní koupaliště v nedaleké Bukovině, kam vyrazíme krátkým pěším výletem.

 

V táboře je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna a spousta větších i menších aktivit a atrakcí. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení. Pozor: hned za posledním domkem začíná zapovězený les, plný fantastických zvířat!!! :-)

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Jak vypadají kouzelnické komnaty?

 

Děti bydlí v hlavní budově, starší kouzelníci případně v samostatných chatách. Nově zrekonstruované pokoje mají od čtyř do sedmi lůžek. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Oblečení a věci si mohou děti dát do skříní a polic. Špinavé prádlo a další věci je možné schovat do kufru pod postelí.

 

V každém patře jsou pokoje pro vedoucí. Děti tak mají dospělé blízko, pokud by se cokoliv stalo. WC a sprchy jsou na každém patře. Při deštivém počasí je možné v pokojích i ve společenských prostorech zatopit a usušit mokré oblečení a boty.

 

Aby byl zážitek z tábora opravdu pořádný, je v budově stylová výzdoba. Jako v opravdické bradavické škole.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Co se vaří a peče ve školní kuchyni?

 

Nejvíc jdou na odbyt grilované dračí ocásky, polévka z hadích oček, a bublankový salát. :-) V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, ovoce,…). Hlady u nás nikdo netrpí, samozřejmostí je druhá večeře a něco na zaplácnutí, když zrovna kručí v břiše. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V jídle děti nerozmazlujeme, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu samozřejmě nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Mobilní telefony

 

Mohou mít děti mobilní telefon?

 

U dětí ve věkové kategori 9–12 let prosím respektujte zákaz mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení (chytré hodinky, apod.). Děti ve věku 12–16 let mobilní telefon mít mohou, jeho používání na táboře má ale jasně určená pravidla. Dočtete se o nich dále.

 

Co nás vede k zákazu mobilů u mladších dětí?

 

Zkušenosti z mnoha předchozích táborů. Každému dítěti je na táboře někdy smutno, nebo zažije nějakou křivdu. Většinou to ale rychle přejde, nebo si s tím instruktoři poradí. Když je ale po ruce telefon, zavolat domů a vylít si srdíčko, je více než lákavé. Stejně jako pokušení rodičů zavolat dítěti na tábor a zkontrolovat, jak se mu daří. Obojí ale nadělá hodně paseky.

 

Praxe ukázala, že děti často řeší s rodiči po telefonu i drobné starosti, místo aby šly za svým vedoucím. Potom i drobnosti, jako je ztracený kartáček, řešíme komunikační cestou dítě-rodič-hlavní vedoucí-instruktor-dítě, místo aby dítěti s problémem pomohl jednoduše instruktor.

 

Chápeme, že jsou děti, které s telefonem problém nemají, ale považujeme za spravedlivé, aby toto pravidlo platilo pro všechny.

 

Jak připravit dítě na pár dní bez mobilního telefonu?

 

Doporučujeme posílat děti na tábor s kamarádem, ideálně podobného věku. Ve dvou se to lépe táhne. Dítě by mělo odjíždět na tábor dobrovolně, pozitivně motivované.

 

Dítě by mělo vědět, že může jít s každým problémem za svými vedoucími. Ti jsou na táboře od toho, aby mu pomohli. Jsou tam i další lidé, kteří ho mohou vyslechnout – například zdravotník nebo hlavní vedoucí.

 

Je důležité, aby se dítě naučilo svému vedoucímu důvěřovat. A budeme rádi, pokud vy, rodiče, budete důvěřovat nám.

 

Pravidla pro starší děti ve věkové kategorii 12–16 let

 

Chápeme, že ve vašem věku už chcete být v kontaktu i se svými kamarády mimo tábor, příp. si pomocí mobilu zařídit praktické věci. Zároveň předpokládáme, že na tábor jdete hlavně kvůli jeho náplni a ostatním dětem na táboře. A že tedy budete maximum času věnovat svým novým kamarádům. Je to nejen slušnost, ale i obohacující zkušenost.

 

Pokud si na tábor vezmete mobil, spoléháme na vaši zodpovědnost a respektování těchto pravidel:

 • Mobily nenoste a nepoužívejte během programu. Rušilo by to všechny při společných aktivitách, v přírodě navíc hrozí poškození nebo ztráta mobilu.
 • Mobily nepoužívejte v době od večerky do budíčku.
 • Nepůjčujte svůj mobil mladším dětem či mladším sourozencům. Chcete-li jim pomoci, odveďte je za vedoucím nebo hlavasem, a pokuste se společně vyřešit jejich problém.
 • Nevytahujte mobil a netelefonujte na pokoji, pokud s vámi bydlí někdo, kdo mobil nemá. Berete na něj ohled.
 • Ideální čas pro krátké vyřízení vašich věcí je polední klid nebo chvíle osobního volna po večeři. I v této době, prosíme, nenoste telefon a nevolejte všem na očích, na táboře najdete dost míst, kde budete mít úplné soukromí.

 

Přesto zvažte, zda to pár dní bez mobilu nezvládnete. Na táboře hrozí ztráta nebo poškození mobilu, nemáme možnost ani čas mobily každý den vydávat a zase uschovávat. Starost o mobil bude na vás, na táboře si za něj ručíte sami. Pár dní bez mobilu může být i výzva, vaše přátelé navíc určitě příjemně překvapí, když jim pro jednou místo sms přijde vlastnoručně psaný dopis nebo stylový pohled.

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

 

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu.  

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Jak to chodí v kouzelnické škole

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 


 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 777 500 200

 

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Jitka. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 450 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Bezlepková dieta 450 Kč
Fotokniha z tábora (vč. poštovného) 1190 Kč
Sleva za sourozence 400 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 250 Kč.


 

Ahoj děti

 

Chcete vědět, co vás letos čeká na Potter táboře? Tak to z nás nedostanete ani s pomocí černé magie. Nechcete přece přijít o překvapení. Něco snad ale prozradit můžeme.

 

Na kouzelníky ve věku 9–12 let čeká tentokrát mimořádně nebezpečný úkol, který je zavede až k branám Azkabanu. Nejstarší studenti se stanou členy Fénixova řádu a budou společně čelit úkladům Lorda Voldemorta. A všichni se opět utkají v souboji o školní pohár v jedné z našich kolejí – Hrabotlapu, Lunovýru, Orlozobu a Bystrovízu!

 

Budeme také hrát oblíbený famfrpál, létat na košťoletu a koupat se v bazénu. Na Čarosrazu opět zazní školní hymna. Setkáte se znovu s Brumbálem a samozřejmě se na vás těší i všechny další oblíbené postavy. Tak na viděnou v létě, milí kouzelníci. Dobrodružství pokračuje. Prozkoumejte tuhle stránku pořádně, třeba se ještě něco dozvíte …

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

A vy, milí rodiče, dejte si na posilněnou svůj oblíbený lektvar, čeká nás důkladná prohlídka Školy čar a kouzel. Cestou se dozvíte, jak to u nás chodí, jací profesoři a profesorky se budou starat o vaše děti a co je letos nového!

 

 


 

Angličtina leze do hlavy sama, když se učí hrou!

 

Je-li „odměnou“ za zvládnutí nových slovíček vyluštěná šifra, klíč k zamčeným dveřím nebo tajná stopa vedoucí k pokladu, jde učení skoro samo. Teorií nebo „výukou“ angličtiny strávíme během tábora vlastně jen krátký čas. Za to ji použijeme ve všech hrách, při zadávání úkolů, vlastně pořád. Samozřejmě úměrně věku a schopnostem dětí. Tak aby angličtina byla přirozený doplněk, a ne stres. Originální předloha Harryho Pottera je k tomu ideální prostředek.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Rodilí mluvčí jsou skvělí parťáci

 

U každého oddílu v kouzelnické škole jsou jak čeští vedoucí, tak rodilí mluvčí. Rodilé mluvčí vybíráme z pedagogů, kteří v Česku působí ve školách nebo jazykovkách.

 

I tady platí, že děti se nejvíce naučí, když se zrovna neučí. Rodiláci si hrají a baví se s dětmi vlastně pořád. Cestou na hry, při čekání na oběd, o poledním klidu. O všem možném. O sourozencích, jaké má kdo koníčky, jak kdo žije (děti tady, dospělí v Anglii, Americe, Austrálii, …) I začátečníkům na to stačí pár slovíček. Z těch rozhovorů si děti nakonec odnesou nejvíc. Angličtiny, i nových životních zkušeností.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 


 

Jaký bude letos program?

 

Vězeň z Azkabanu (děti 9–12 let)

 

Azkaban je nechvalně známé kouzelnické vězení. Leží na nepřístupném místě a je silně zabezpečené. Na toho, kdo by se z něj pokusil utéct, čeká několik zákeřných pastí. Tou nejhorší jsou mozkomorové, kteří se vznášejí kolem vězeňských cel a vysávají ze žalářníků všechny dobré vzpomínky. Nejznámějším vězněm v Azkabanu je bezesporu Sirius Black. Soudí se o něm, že je to pomocník samotného Lorda Voldemorta. Je to ale skutečně tak? Není naopak obětí spiknutí zlých sil? Dokáží děti zjistit, kde je pravda? A co když se kvůli tomu budou muset vypravit až do samotného Azkabanu?

 

Ideální volba pro děti mezi třetí a šestou třídou. Po šesté třídě rozhodněte, jestli zůstat zde nebo se vrhnout mezi teenagery.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Fénixův řád (děti 12–16 let)

 

Zlo je zpět, ale autority v čele s ministrem kouzel to všemožně popírají. Denní věštec, který vždy nestranně informoval o dobrém i zlém, zarytě mlčí. Ale v Bradavicích vědí své. Ředitel Brumbál se neváhal ohradit, ale místo podpory mu hrozí odvolání. Studenti berou osud školy i kouzelnického světa do svých rukou a zakládají tajný spolek. A co prázdninoví návštěvníci školy čar a kouzel, přidají se na Brumbálovu stranu? Budou ochotni riskovat své bezpečí? Stanou se také členy Fénixova řádu?

 

Tento program je určený pro teenagery po šesté třídě a starší.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 


Angličtina leze do hlavy sama, když se učí hrou!

 

Je-li „odměnou“ za zvládnutí nových slovíček vyluštěná šifra, klíč k zamčeným dveřím nebo tajná stopa vedoucí k pokladu, jde učení skoro samo. Teorií nebo „výukou“ angličtiny strávíme během tábora vlastně jen krátký čas. Za to ji použijeme ve všech hrách, při zadávání úkolů, vlastně pořád. Samozřejmě úměrně věku a schopnostem dětí. Tak aby angličtina byla přirozený doplněk, a ne stres. Originální předloha Harryho Pottera je k tomu ideální prostředek.


 

Tohle není tábor! To je Škola čar a kouzel

 

Dělat jen další tábor inspirovaný Harrym Potterem? Chceme daleko víc. Budujeme opravdový kouzelný svět.

 

 

 

 

Tvoříme kouzelný svět!

 

Dámy a pánové, vítejte v redakci Denního věštce. Ano, i v naší škole čar a kouzel začnou vycházet noviny. A tvořit je budou samy děti. Psát články, dělat rozhovory s profesory i vzácnými hosty, fotit. Výsledek uvidí všichni v táboře. Každé nové číslo roznesou redakční portýři mezi ostatní kouzelníky. A uvidíte ho i vy, rodiče. Bude to takové netradiční zpravodajství z tábora.

Než se děti do všeho pustí, dozví se jak na to. Vyzkouší si to na několika hrách. Vyberou si, co budou chtít konkrétně dělat… Na stejném principu se zapojí i do mnoha dalších aktivit.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Co bude tvořit náš kouzelný svět?

 • Alchymistická laboratoř. V hodinách lektvarů v ní budou děti provádět tajné pokusy.
 • Sovinec a poštovní úřad. Nejmenší děti se budou starat o táborovou poštu.
 • Sportovní famfrpálový klub. Kouzelníci s vášní pro sport se v kolejních týmech pustí do tréninku na velký famfrpálový turnaj.
 • Produkční a umělecká agentura Zlatoslava Lockharta. Svěřenci tohoto výjimečného kouzelníka, umělce, a pětinásobného vítěze ankety časopisu Čarodějka a život o nejkouzelnější úsměv, se vrhnou na organizaci školních společenských událostí. Budou moderovat famfrpálové zápasy i filmové premiéry, připravovat výzdobu a propagaci.
 • Gringottova banka. V ní si děti vymění herní diamanty za kouzelnické galeony pro obchodování v Příčné ulici.
 • Voňavý skleník. Místo, kde budou děti poznávat bylinky a kouzelné rostliny, starat se o ně, a připravovat z nich pro ostatní omamné lektvary.
 • A spousta dalších …

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou
POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou
POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Je ten svět kouzelný nebo skutečný?

 

Známý dětský psycholog Zdeněk Matějček kdysi trefně poznamenal, že „Nejvíce vychováváme ve chvílích, kdy nevychováváme.“ Děti se učí pořád. Okoukávají, zkouší, experimentují. Hledají hranice, životní příklady a vzory. Mezi námi dospělými i mezi vrstevníky. V redakci novin, v kouzelnické bance, ve sportovním týmu – tam všude se děti naučí spoustu praktických dovedností. Ale i něco důležitějšího – jak hrát fér, jak vítězit, zvládnout prohru, prosadit se, hledat řešení, zrealizovat svůj nápad. Je to škola života. Jestli něco umíme fakt dobře, tak udělat program tak, aby si děti ani nevšimly, že se něco učí. Všechno je to „jen“ napínavá hra a skvělá zábava.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Program střihneme dětem na míru jako hedvábí na kouzelnický plášť

 

Pro nejmenší kouzelníky ve věku 6–9 let bude hlavní náplní celotáborová hra s poutavým příběhem, plným kouzel a překvapení. Do alchymistické laboratoře, banky nebo do voňavého skleníku také zavítají, ale zatím jen na skok.

 

Děti ve věku 9–12 let se stanou hrdiny dobrodružného příběhu, ale také se už naučí spoustu konkrétních dovedností. Dostanou se na tajemná kouzelnická místa a budou si moci samy vybrat, kde je to nejvíce baví.

 

Nejstarší děti ve věku 12–16 let bude čekat náročnější a zodpovědnější program, aby si tábor opravdu užily. V redakci Denního věštce, v Gringottově bance nebo ve famfrpálovém týmu stráví i většinu času. Budou s profesory řídit průběh programu a sami navrhovat, co a jak dělat, stejně jako nejstarší studenti v Bradavické škole.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Neopisujeme, tvoříme!

 

Škola čar a kouzel je ráj pro fanoušky Harryho Pottera a Fantastických zvířat. Sami jsme na těch příbězích vyrostli. Spoustu notoricky známých postav, jmen a příběhů z předlohy J. K. Rowlingové (a úžasného překladu Vladimíra Medka) jsme na našem táboře nechali. Protože jsou prostě skvěle vymyšlené. Ale neopisujeme slepě. Tvoříme vlastní kouzelný svět, Českou školu čar a kouzel.

 

Díky kreativní soutěži například vznikly originální názvy školních kolejí – Orlozob, Bystrovíz, Lunovýr a Hrabotlap. Každá kolej má svůj znak, erbovní zvíře a sloku v kouzelnické školní hymně. V úvodu tábora rozřazuje děti do kolejí Stará moudrá truhla.

 

Každým rokem je náš originální kouzelnický svět větší a větší. Už teď se těšíme na vymýšlení dalších příběhů a kouzel.

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Milujeme léto

 

U nabitého kouzelnického programu se s dětmi královsky bavíme. Prázdniny jsou prázdniny, a tak využíváme každý slunečný den, abychom se vyřádili venku v přírodě. Vyrazíme na koupaliště, na výlet, zahrajeme si fotbal, turnaj stolních her nebo uspořádáme vodní bitvu.

 

Oblíbenou atrakcí je létání na koštěti, pískové hřiště (ať už se na něm staví hrady nebo hraje beach), vnitřní bazén, disc golf, nebo místní prolézačky. Každý rok najdou v táboře děti něco nového.Večery začínají na čarosrazu, kde se zpívá, hodnotí a vyhlašuje vítězná kolej dne, a pokračují u ohně, s kytarou a písničkami, promítáním filmů, povídáním se vzácnými hosty, apod.

 

A když nás to všechno utahá přes míru, prostě vyhlásíme líný den, abychom nabrali energii na další dobrodružství.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 

 


POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

Ahoj děti

 

Chcete vědět, co vás letos čeká na Potter táboře? Tak to z nás nedostanete ani s pomocí černé magie. Nechcete přece přijít o překvapení. Něco snad ale prozradit můžeme.

 

Všechny odvážné kouzelníky letos čeká setkání s Princem dvojí krve a pátrání po viteálech. A stejně jako Harry, Ron a Hermiona budou společně čelit úkladům Lorda Voldemorta. Všichni se také opět utkají v souboji o školní pohár v jedné z našich kolejí – Hrabotlapu, Lunovýru, Orlozobu a Bystrovízu!

 

Budeme také hrát oblíbený famfrpál, létat na košťoletu a koupat se v bazénu. Na Čarosrazu opět zazní školní hymna. Setkáte se znovu s Brumbálem a samozřejmě se na vás těší i všechny další oblíbené postavy. Tak na viděnou v létě, milí kouzelníci. Dobrodružství pokračuje. Prozkoumejte tuhle stránku pořádně, třeba se ještě něco dozvíte …

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

A vy, milí rodiče, dejte si na posilněnou svůj oblíbený lektvar, čeká nás důkladná prohlídka Školy čar a kouzel. Cestou se dozvíte, jak to u nás chodí, jací profesoři a profesorky se budou starat o vaše děti a co je letos nového!

 

 


 

Kdo obývá ředitelnu a kabinety kouzelnické školy?

 

Profesorský sbor tvoří lidé mnoha talentů. Je to skladba pestrá, stejně jako náš program. Jelikož se ředitel Brumbál vyskytuje ve škole jen vzácně (neodkladné povinnosti na Ministerstvu kouzel), hlavní vedoucí, tedy ředitelkou školy, je Martina Koutná. Z nejvyšší věže bedlivě sleduje průběh výuky Petr Nový, autor konceptu Kouzelnické školy.

 

Martina Koutná POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

Martina dělá ředitelku zřejmě proto, aby nevyšla ze cviku. Během školního roku je totiž ředitelkou své vlastní hudební školy. Vystudovala na konzervatoři v Teplicích, učí hrát děti na zobcovou flétnu. Také umí zabrnkat na kytaru, ukulele, nebo zvonkohru. Největší radost má, když si může s někým zahrát. Rodiče, děti i instruktoři oceňují, s jakou moudrostí a empatií tábor vede.

 

Petr Nový

Petr vede celý tým Robinsona. Byť má technické vzdělání, celou svou kariéru se věnuje kreativní tvorbě vzdělávacích a zábavných programů pro děti i dospělé. Letní tábory dělá už více jak 25 let. V Kouzelnické škole bdí nad rozvojem celého konceptu a realizací programu.

 

Profesorský sbor

 

Naši profesoři jsou především studenti a studentky pedagogických fakult a jiných vysokých škol, pedagogové volného času a další nadšenci, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví.

 

Počet vedoucích a praktikantů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Jeden vedoucí má na starosti malý oddíl kolem 10 dětí, u menších dětí je to ještě méně. Oddílákům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 


POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Ahoj děti

 

Chcete vědět, co vás letos čeká na Potter táboře? Tak to z nás nedostanete ani s pomocí černé magie. Nechcete přece přijít o překvapení. Něco snad ale prozradit můžeme.

 

Letos se vrátíme na úplný začátek příběhu a budeme pátrat po tajemném Kameni mudrců. Stopy vedou do podzemí slavné Gringottovy banky v Příčné ulici, ale co když to je jen léčka? Co když je za vším ten, jehož jméno nesmíme vyslovit? Podaří se vám překonat jeho nástrahy a získat vzácný poklad? Doufejme, že s pomocí bradavických profesorů získáte tajemný kámen dříve, než se ho zmocní síly zla.

 

Také budeme hrát oblíbený famfrpál, létat na košťoletu a soutěžit o školní pohár v jedné ze čtyř kolejí – Hrabotlapu, Lunovýru, Orlozobu a Bystrovízu!. Na Čarosrazu opět zazní školní hymna a znovu se setkáte se svými oblíbenými postavami – Brumbálem, Hagridem a sposutou dalších. Tak na viděnou v létě, milí kouzelníci. Dobrodružství pokračuje.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

A vy, milí rodiče, dejte si na posilněnou svůj oblíbený lektvar, čeká nás důkladná prohlídka Školy čar a kouzel. Cestou se dozvíte, jak to u nás chodí, jací profesoři a profesorky se budou starat o vaše děti a co je letos nového!

 

 


 

Ahoj děti

 

Chcete vědět, co vás letos čeká na Potter táboře? Tak to z nás nedostanete ani s pomocí černé magie. Nechcete přece přijít o překvapení. Něco snad ale prozradit můžeme.

 

Letos budeme pokračovat příběhu Harryho Pottera a jeho přátel a pátrat po Tajemné komnatě. Pomůže nám v tom deník tajemného Toma Raddla? Nesvede nás na scestí nápis na zdi školní chodby. A co všechno skrývá Hagrid ve své hájovně na okraji Zapovězeného lesa? Podaří se nám překonat všechny nástrahy a objevit vchod do tajemné komnaty? A jak dopadne souboj s tím, jehož jméno se nevyslovuje?

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 777 500 200 , E-mail: info@ckrobinson.cz
Nastavení cookies

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Jitka Novotná

Jitka Novotná

777 500 200

Kontaktujte nás