RobinsonLetní táboryPříměstské táboryŠkoly v příroděLyžařské kurzyPro děti a rodičeO násKontakt

Letní tábory > POTTER tábor s angličtinou

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Proletět se na koštěti? Naučit se kouzlit? Jasně!

Pro vykulené dětské oči bychom se rozkrájeli. A naše kouzelnická škola je opravdu zážitek. I v mudlovském světě se dějí zázraky.

 

Chcete, aby se vaše děti navíc zlepšily v angličtině? Rodilí mluvčí se o to postarají!

 

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Vyprávění nebralo konce

Dcera se vrátila z tábora Harry Potter úplně nadšená. Chválím skvělou organizaci, výborné nápady, a milé vedoucí. Vyprávění nebralo konce. Příští rok určitě pojede znovu.

Dora Kolczová

Další zkušenosti rodičů …

 


 

Termíny a ceny

 

Potter tábor s angličtinou probíhá ve třech desetidenních turnusech. Program je šitý na míru dětem po třetí třídě a starším.

 

Termín Věk dětíMísto Cena Přihláška  
30.6. - 9.7.2019 9-16 letRS Lites 7 590 Kč  Obsazeno
9. - 18.7.2019 9-16 letRS Lites 7 590 Kč  Obsazeno
18. - 27.7.2019 9-16 letRS Lites 7 590 Kč  Obsazeno

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

Volitelné služby a slevy

Společná doprava autobusem z Prahy 450 Kč
Pojištění storna a odpovědnosti 195 Kč
Bezlepková dieta 450 Kč
Fotokniha z tábora 990 Kč
Sleva za sourozence 400 Kč

Pokud pojedete autobusem jen jednu cestu, zaplatíte 250 Kč.

 

Proč účtujeme dopravu a další služby zvlášť?

Většina dětí jezdí na tábor společně autobusem, a většina má i pojištění. Někteří rodiče ale přiváží děti autem, protože jsou místní. Nebo středisko ještě neznají a chtějí si tábor prohlédnout. Jednotlivé služby si můžete zvolit v přihlášce a vytvořit si balíček, který vám vyhovuje.

 

Přečtěte si praktické informace o táboře, platbách, pojištění,…

 

Při přihlášení a jednorázové úhradě plné ceny tábora do 28.2.2017 platí akční cena!

 


 

Ahoj děti

 

Chcete vědět, co vás letos čeká na Potter táboře? Tak to z nás nedostanete ani s pomocí černé magie. Nechcete přece přijít o překvapení. Něco snad ale prozradit můžeme.

 

Tentokrát se vypravíme s Brumbálem po stopách Fénixe a dalších bájných zvířat. Zapovězený les hned za školou se jimi jen hemží. Stejně jako kouzelný kufr Mloka Scamandera. Jednoduché to ale nebude, protože …

 

Všichni se opět utkají v souboji o školní pohár v jedné z našich kolejí – Hrabotlapu, Lunovýru, Orlozobu a Bystrovízu! Budeme také hrát oblíbený famfrpál, létat na košťoletu a koupat se v bazénu. Na Čarosrazu opět zazní školní hymna. Setkáte se znovu s Brumbálem a samozřejmě se na vás těší i všechny další oblíbené postavy. Tak na viděnou v létě, milí kouzelníci. Dobrodružství pokračuje. Prozkoumejte tuhle stránku pořádně, třeba se ještě něco dozvíte …

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

A vy, milí rodiče, dejte si na posilněnou svůj oblíbený lektvar, čeká nás důkladná prohlídka Školy čar a kouzel. Cestou se dozvíte, jak to u nás chodí, jací profesoři a profesorky se budou starat o vaše děti a co je letos nového!

 

 


 

Angličtina leze do hlavy sama, když se učí hrou!

 

Je-li „odměnou“ za zvládnutí nových slovíček vyluštěná šifra, klíč k zamčeným dveřím nebo tajná stopa vedoucí k pokladu, jde učení skoro samo. Teorií nebo „výukou“ angličtiny strávíme během tábora vlastně jen krátký čas. Za to ji použijeme ve všech hrách, při zadávání úkolů, vlastně pořád. Samozřejmě úměrně věku a schopnostem dětí. Tak aby angličtina byla přirozený doplněk, a ne stres. Originální předloha Harryho Pottera je k tomu ideální prostředek.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Rodilí mluvčí jsou skvělí parťáci

 

U každého oddílu v kouzelnické škole jsou jak čeští vedoucí, tak rodilí mluvčí. Rodilé mluvčí vybíráme z pedagogů, kteří v Česku působí ve školách nebo jazykovkách.

 

I tady platí, že děti se nejvíce naučí, když se zrovna neučí. Rodiláci si hrají a baví se s dětmi vlastně pořád. Cestou na hry, při čekání na oběd, o poledním klidu. O všem možném. O sourozencích, jaké má kdo koníčky, jak kdo žije (děti tady, dospělí v Anglii, Americe, Austrálii, …) I začátečníkům na to stačí pár slovíček. Z těch rozhovorů si děti nakonec odnesou nejvíc. Angličtiny, i nových životních zkušeností.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 


 

Tohle není tábor! To je Škola čar a kouzel

 

Dělat jen další tábor inspirovaný Harrym Potterem? Chceme daleko víc. Budujeme opravdový kouzelný svět.

 

 

 

 

Tvoříme kouzelný svět!

 

Dámy a pánové, vítejte v redakci Denního věštce. Ano, i v naší škole čar a kouzel začnou vycházet noviny. A tvořit je budou samy děti. Psát články, dělat rozhovory s profesory i vzácnými hosty, fotit. Výsledek uvidí všichni v táboře. Každé nové číslo roznesou redakční portýři mezi ostatní kouzelníky. A uvidíte ho i vy, rodiče. Bude to takové netradiční zpravodajství z tábora.

Než se děti do všeho pustí, dozví se jak na to. Vyzkouší si to na několika hrách. Vyberou si, co budou chtít konkrétně dělat… Na stejném principu se zapojí i do mnoha dalších aktivit.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Co bude tvořit náš kouzelný svět?

  • Alchymistická laboratoř. V hodinách lektvarů v ní budou děti provádět tajné pokusy.
  • Sovinec a poštovní úřad. Nejmenší děti se budou starat o táborovou poštu.
  • Sportovní famfrpálový klub. Kouzelníci s vášní pro sport se v kolejních týmech pustí do tréninku na velký famfrpálový turnaj.
  • Produkční a umělecká agentura Zlatoslava Lockharta. Svěřenci tohoto výjimečného kouzelníka, umělce, a pětinásobného vítěze ankety časopisu Čarodějka a život o nejkouzelnější úsměv, se vrhnou na organizaci školních společenských událostí. Budou moderovat famfrpálové zápasy i filmové premiéry, připravovat výzdobu a propagaci.
  • Gringottova banka. V ní si děti vymění herní diamanty za kouzelnické galeony pro obchodování v Příčné ulici.
  • Voňavý skleník. Místo, kde budou děti poznávat bylinky a kouzelné rostliny, starat se o ně, a připravovat z nich pro ostatní omamné lektvary.
  • A spousta dalších …

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou
POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou
POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Je ten svět kouzelný nebo skutečný?

 

Známý dětský psycholog Zdeněk Matějček kdysi trefně poznamenal, že „Nejvíce vychováváme ve chvílích, kdy nevychováváme.“ Děti se učí pořád. Okoukávají, zkouší, experimentují. Hledají hranice, životní příklady a vzory. Mezi námi dospělými i mezi vrstevníky. V redakci novin, v kouzelnické bance, ve sportovním týmu – tam všude se děti naučí spoustu praktických dovedností. Ale i něco důležitějšího – jak hrát fér, jak vítězit, zvládnout prohru, prosadit se, hledat řešení, zrealizovat svůj nápad. Je to škola života. Jestli něco umíme fakt dobře, tak udělat program tak, aby si děti ani nevšimly, že se něco učí. Všechno je to „jen“ napínavá hra a skvělá zábava.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Program střihneme dětem na míru jako hedvábí na kouzelnický plášť

 

Pro nejmenší kouzelníky ve věku 6–9 let bude hlavní náplní celotáborová hra s poutavým příběhem, plným kouzel a překvapení. Do alchymistické laboratoře, banky nebo do voňavého skleníku také zavítají, ale zatím jen na skok.

 

Děti ve věku 9–12 let se stanou hrdiny dobrodružného příběhu, ale také se už naučí spoustu konkrétních dovedností. Dostanou se na tajemná kouzelnická místa a budou si moci samy vybrat, kde je to nejvíce baví.

 

Nejstarší děti ve věku 12–16 let bude čekat náročnější a zodpovědnější program, aby si tábor opravdu užily. V redakci Denního věštce, v Gringottově bance nebo ve famfrpálovém týmu stráví i většinu času. Budou s profesory řídit průběh programu a sami navrhovat, co a jak dělat, stejně jako nejstarší studenti v Bradavické škole.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Neopisujeme, tvoříme!

 

Škola čar a kouzel je ráj pro fanoušky Harryho Pottera a Fantastických zvířat. Sami jsme na těch příbězích vyrostli. Spoustu notoricky známých postav, jmen a příběhů z předlohy J. K. Rowlingové (a úžasného překladu Vladimíra Medka) jsme na našem táboře nechali. Protože jsou prostě skvěle vymyšlené. Ale neopisujeme slepě. Tvoříme vlastní kouzelný svět, Českou školu čar a kouzel.

 

Díky kreativní soutěži například vznikly originální názvy školních kolejí – Orlozob, Bystrovíz, Lunovýr a Hrabotlap. Každá kolej má svůj znak, erbovní zvíře a sloku v kouzelnické školní hymně. V úvodu tábora rozřazuje děti do kolejí Stará moudrá truhla.

 

Každým rokem je náš originální kouzelnický svět větší a větší. Už teď se těšíme na vymýšlení dalších příběhů a kouzel.

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Milujeme léto

 

U nabitého kouzelnického programu se s dětmi královsky bavíme. Prázdniny jsou prázdniny, a tak využíváme každý slunečný den, abychom se vyřádili venku v přírodě. Vyrazíme na koupaliště, na výlet, zahrajeme si fotbal, turnaj stolních her nebo uspořádáme vodní bitvu.

 

Oblíbenou atrakcí je létání na koštěti, pískové hřiště (ať už se na něm staví hrady nebo hraje beach), vnitřní bazén, disc golf, nebo místní prolézačky. Každý rok najdou v táboře děti něco nového.Večery začínají na čarosrazu, kde se zpívá, hodnotí a vyhlašuje vítězná kolej dne, a pokračují u ohně, s kytarou a písničkami, promítáním filmů, povídáním se vzácnými hosty, apod.

 

A když nás to všechno utahá přes míru, prostě vyhlásíme líný den, abychom nabrali energii na další dobrodružství.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 

 


 

Kdo obývá ředitelnu a kabinety kouzelnické školy?

 

Profesorský sbor tvoří lidé mnoha talentů. Je to skladba pestrá, stejně jako náš program. Jelikož se ředitel Brumbál vyskytuje ve škole jen vzácně (neodkladné povinnosti na Ministerstvu kouzel), hlavní vedoucí, tedy ředitelkou školy, je Martina Koutná. Z nejvyšší věže bedlivě sleduje průběh výuky Petr Nový, autor konceptu Kouzelnické školy.

 

Martina Koutná POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

Martina dělá ředitelku zřejmě proto, aby nevyšla ze cviku. Během školního roku je totiž ředitelkou své vlastní hudební školy. Vystudovala na konzervatoři v Teplicích, učí hrát děti na zobcovou flétnu. Také umí zabrnkat na kytaru, ukulele, nebo zvonkohru. Největší radost má, když si může s někým zahrát. Rodiče, děti i instruktoři oceňují, s jakou moudrostí a empatií tábor vede.

 

Petr Nový

Petr vede celý tým Robinsona. Byť má technické vzdělání, celou svou kariéru se věnuje kreativní tvorbě vzdělávacích a zábavných programů pro děti i dospělé. Letní tábory dělá už více jak 25 let. V Kouzelnické škole bdí nad rozvojem celého konceptu a realizací programu.

 

Profesorský sbor

 

Naši profesoři jsou především studenti a studentky pegagogických faktult a jiných vysokých škol, pedagogové volného času a další nadšenci, kteří mají zkušenosti s dětmi a práce s nimi je baví.

 

Počet vedoucích a praktikantů na táboře je nadprůměrný, abychom se mohli dětem opravdu věnovat. Jeden vedoucí má na starosti malý oddíl kolem 10 dětí, u menších dětí je to ještě méně. Oddílákům navíc pomáhají praktikanti, s dětmi také pracují programoví a hlavní vedoucí tábora.

 

Jádro Robinsona tvoří zhruba 50 instruktorů, kteří s námi jezdí opakovaně již několik sezón, mnohdy od jara do podzimu. Mají tedy dost zkušeností, aby mohli jít příkladem i nováčkům. Ti musí projít pohovory, testy a praktickou ukázkou vedení programu s dětmi. Síto je přísné. Na výběru vedoucích a instruktorů si necháváme opravdu záležet.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 


 

Jede vaše dítě na tábor poprvé?

 

Máte obavu, jestli není pro začátek 10 dní moc?

 

Nebojte se. Oproti týdennímu turnusu jsou to jen 2 noci navíc. Podle našich zkušeností se děti na začátku tábora rozkoukávají a trvá jim 4–5 dnů, než si na všechno zvyknou, poznají kamarády, a konečně je to začne bavit. Je skvělé, když pak nemusí hned domů, a mají pár dnů k dobru. Turnus 10 dnů (9 nocí) je už Robinsoním standardem. I malé děti ho zvládají bez problémů.

 

Jak usnadnit dětem pobyt?

 

Zapojte kamarády! To funguje. Nejlepší jsou podobně staří spolužáci, kamarádi z party. Platí to pro každý věk. Samozřejmě pomůže i starší sourozenec.

 

Každopádně rychle zapojíme i děti, které jedou poprvé a žádného kamaráda s sebou nemají. Už cestou na tábor je s někým dáme dohromady. Než vystoupí děti z autobusu, má každý svého parťáka.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

 


 

Jaký bude letos program?

 

Fantastická zvířata (děti 9–16 let)

 

Kouzelnikcký svět je plný fantastických zvířat. Od bájného jednorožce, jehož je obtížné i jen spatřit, přes celkem neškodné kentaury, hrabáky nebo fénixe, až po obávané draky a bazilišky. Někteří tvorové obývají Zapovězený les nedaleko školy čar a kouzel, za jinými je třeba se vypravit až na vzdálené kontinenty. Školní pohár letos získá ta kolej, která dokáže těchto mimořádných zvířat ulovit co nejvíce. To bude ale, jak se zdá z děsivých zpráv v Denním věštci, ten nejmenší problém. Z vězení totiž unikl mocný černokněžník, pro něhož je největším nepřítelem ředitel školy Albus Brumbál …

 

Na táboře děti rozdělíme na mladší (cca 3–5 třída) a starší oddíly. A přizpůsobíme jim náročnost programu.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


 

Uchovejte si kouzelné vzpomínky v luxusním balení

 

Objednejte si fotoknihu z tábora

 

Z každého turnusu připravíme originální fotoknihu. Bude obsahovat společné fotky oddílů, fotku vítězné koleje, a nejlepší momentky z hlavních aktivit roku. Každá fotokniha bude originál! Ve fotoknize najdete 4–5 originálních fotek vašeho malého kouzelníka nebo čarodějky v kostýmu pořízenou v dekoracích podle letošnímu tématu.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Nechte se překvapit stylovou grafickou úpravou

 

10 listů, 50 nejlepších fotek z tábora, rozměr 20×20 cm. A kvalitní pevná vazba.

 

Cena kouzelnické fotoknihy je 990 Kč.

 

Chcete svou fotoknihu?

 

Zaklikněte tuto možnost v přihlášce. Fotoknihu můžete objednat i kdykoliv později. Stačí zavolat.

Fotoknihy budeme rozesílat na dobírku během září-října. Nebo si ji můžete vyzvednout v naší pražské kanceláři. Při odeslání na dobírku prosím ještě počítejte s poštovným a balným, podle aktuálních cen (odhadujeme ve výši 110 Kč).

 

Kromě fotoknihy pro vás tradičně připravíme po skončení turnusu i sadu fotek z tábora v elektronické formě ke stažení. Tato služba je pro všechny účastníky tábora ZDARMA.

 

 


 

Poznejte sídlo školy čar a kouzel

 

Místo, kde dávají jednorožci dobrou noc

 

Rekreační středisko Lites leží v Českém ráji, v malebném údolí říčky Zábrdky, nedaleko Mnichova Hradiště. Rozlehlý areál střediska i okolní louky a lesy jsou ideálním místem pro dobrodružství a hry v přírodě. Zábrdka je v okolí tábora ještě potok, na koupání a hry ve vodě je nejlepší přírodní koupaliště v nedaleké Bukovině, kam vyrazíme krátkým pěším výletem. V případě špatného počasí je ve středisku krytý bazén.

 

V táboře je několik hřišť, tělocvična, klubovny, lezecká stěna a spousta větších i menších aktivit a atrakcí. Každý rok připravujeme pro děti nějaké nové překvapení. Pozor: hned za posledním domkem začíná zapovězený les, plný fantastických zvířat!!! :-)

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Jak vypadají kouzelnické komnaty?

 

Děti bydlí v hlavní budově. Pokoje mají od čtyř do sedmi lůžek. Lůžka jsou vybavena peřinami a čistým povlečením. Vybavení pokojů je jednoduché, ale pro dětské akce úplně dostačující. Oblečení a věci si mohou děti dát do skříní a polic. špinavé prádlo a další věci je možné schovat do kufru pod postelí.

 

V každém patře jsou pokoje pro vedoucí. Děti tak mají dospělé blízko, pokud by se cokoliv stalo. WC a sprchy jsou na každém patře. Při deštivém počasí je možné ve společenských prostorech zatopit a usušit mokré oblečení a boty.

 

Aby byl zážitek z tábora opravdu pořádný, je v budově stylová výzdoba. Jako v opravdické bradavické škole.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Co se vaří a peče ve školní kuchyni?

 

Nejvíc jdou na odbyt grilované dračí ocásky, ozdobené nakládanými hadími očíčky, a bublankový salát. :-) Místní kuchyni si všichni chválí. V jídelníčku se vyhýbáme smaženým jídlům, ovoce a zeleniny mají děti dost. Ke snídani si mohou dát, na co mají chuť (pečivo, sýry, salámy, jogurt, cornflakes, mléko, džem, ovoce,…). Hlady u nás nikdo netrpí, samozřejmostí je druhá večeře a něco na zaplácnutí, když zrovna kručí v břiše. Pití je dostatek během celého dne.

 

Zvládneme i různé diety (bezlepkovou, bezlaktózovou). V jídle děti nerozmazlujeme, ale když někdo něco opravdu nejí, o hladu samozřejmě nezůstane. Po obědě je možné si koupit něco na zub v místním krámku.

 

Další informace o rekreačním středisku Lites

 

 


 

Chcete vědět, jak si vaše děti užívají tábor?

 

Sledujte fotky a zprávy na našem webu

 

Pokud hoříte nedočkavostí a zajímá vás, co se na táboře právě děje a co už děti všechno zažily, sledujte v průběhu vašeho turnusu Tábor ON-LINE. Každé dva dny zveřejňujeme zprávu z aktuálního dění v táboře a pár nejlepších fotek z programu. A navíc se můžete těšit i na několik vydání Denního věštce.

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

Vstoupit do sekce Tábor ON-LINE můžete po zadání vašeho e-mailu a hesla v „přihlášení pro rodiče“ v levém menu. Heslo vám pošleme na začátku tábora.

 

 


 

Jak to chodí v kouzelnické škole

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 


 

POTTER tábor aneb kouzelnická škola s angličtinou

Ptejte se, volejte, pište!

 

 

Tel.: +420 739 465 490

 

e- mail: info@ckrobinson.cz

 

 

Na druhém konci kouzelného sluchátka se vám ozve Dája. Zodpoví všechny dotazy k táborům, vyřeší přihlášky, platby, potvrzení, dopravu, pojištění… Je to prostě náš i váš poklad. :-)

 

 

Kontaktujte nás

 

Těšíme se na setkání v létě!

 

 


 

 

Hledáte jiný tábor? Podívejte se na další možnosti.

 

UKAŽ LETNÍ TÁBORY PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

 

 

 

Centrum Robinson
Telefon: +420 739 465 490 , E-mail: info@ckrobinson.cz

INFOLINKA

Po-Pá 9.00-18.00

INFOLINKA - Dagmar Klosová

Dagmar Klosová

739 465 490

Kontaktujte nás